Xiaomi Mi5 - co o nim sądzicie?

Temat w 'Xiaomi Mi5' rozpoczęty przez Tasakin, 10.05.2017.

1. Tasakin

Tasakin Turysta

Otrzymane lajki:
    0
    Cześć! Przymierzam się do zakupu tego modelu Xiaomi. Czy bardziej opłaca się zaczekać, dołożyć więcej i wziąć nowego Mi6? Z tego co czytałęm, to w Mi5S (Plus) jest słaby aparat - niby jest podwójny, ale co najwyżej mocno średni. Porównując zdjęcia, z Mi5 wydaje mi się, że są lepszej jakości. Większa bateria w Mi5s nie wydłuża czasu działania, bo jest też większy ekran, czyli cenowo również lepiej wypada Mi5. Czy ktoś z Was może użytkuje dłużej ten telefon i może się wypowiedzieć nieco więcej na jego temat? Chodzi mi przede wszystkim o płynność działania aplikacji, aparatu, czas ładowania itp.

2. Google AdSense Reklama

3. Hater

Hater Moderator GSMX Team

Otrzymane lajki:
    16
    Jeśli chcesz Mi6 to będziesz musiał sporo dopłacić.. (około 2200zł na ibuygou).
    Xiaomi Mi5 teraz kosztuje w X-komie 1800 zł, a na Bangood 900 zł :emoji_joy:

Swego czasu sporo się naczytałem o Mi6 i trzeba przyznać, że nie jest to model godny walki z konkurencyjnymi flagowcami. Ma dobre podzespoły, ale aparat ma kiepski (porównując np. do Galaxy S8), fotki robione z daleka nie są ostre itp. Co z tego, że dorzucili drugi aparat, skoro fotki nie powalają jakością.. Tutaj spoko przykład tego o czym pisze. No i moim zdaniem nie warto kupować od strzału nowego telefonu, lepiej przeczekać chociaż te pare miesięcy - przynajmniej wiadomo, czy telefon nie okaże się za bardzo bombowy itp.
    Mi6 nie ma LTE 800 MHz (ponieważ ogólnie Xiaomi nie sprzedaje nic oficjalnie w UE z powodu problemów patentowych, to co sprzedają w Polsce to import od kolejnego pośrednika abc data jak inni z allegro czy z gearbest. Nie ma jacka 3,5 mm na słuchawki (moda odgapiona od appla?). Na pewno miał problemy z GPS'em i zarządzaniem RAM'em, lecz być może zostało to już naprawione. Tutaj oficjalna prezentacja na forum MIUI: Mi 6: SD 835, 6GB RAM, Dual Camera with Optical Zoom, Curved Glass @¥2499! - News - Xiaomi MIUI Official Forum

Xiaomi Mi5 jest spoko, aparat w mało oświetlonych pomieszczeniach zdjęcia robi lepszej jakości niż np. Galaxy S5.
    Co do działania, to śmiga płynnie, znajomy z pracy ma i sobie chwali. MIUI też robi robotę, przynajmniej fajnie to wygląda :) No i jak coś to obojętnie z jakiego źródła byś nie wziął, to do Mi5 na XDA znajdziesz mnóstwo romów, choć pewnie w przypadku Mi6 wkrótce też będzie podobnie ;)

Jednak pamiętaj, że przy Xiaomi na ogół niższa cena skądś się bierze - zazwyczaj, żeby wszystko chodziło tak jak należy trzeba troszkę romów potestować (globale, china, dev, miui pl, LineageOS, etc), więc jeśli chcesz tylko kupić i mieć święty spokój to lepiej wybrać inną markę :P

4. Vosay

Vosay Turysta

Otrzymane lajki:
    8
    Osobiście w Mi5 trochę mnie boli brak slotu na kartę SD. Poza tym to telefon w swojej klasie cenowej jest bardzo dobry. Aparat sprzętowo ma chyba moduł Sony z Xperii, jest więc z wyższej średniej półki, jednak nie przebije topowych flagowców z tego samego czasu. Poza tym jest to dość popularny model, wiec MIUI jest w pełni spolszczone. Czytnik linii papilarnych działa bardzo sprawnie. Działa dość płynnie, w czym pomaga mu 4GB pamięci RAM ;)

Co do gwarancji, to jest sporym minusem jeśli kupujemy bezpośrednio z Chin. Naprawa wygląda tak, że wysyłałem poleconym co trwało 3 tygodnie (kurierem nikt nie poleca, bo duże prawdopodobieństwo, że poleci na cło). Później 1 tydzień naprawy + 3 dni kurier do Polski. Podsumowując naprawa gwarancyjna z Ibuygo trwa jakiś miesiąc, więc jeśli ktoś nie ma drugiego telefonu to pozostaje w d.... :P W przypadku uszkodzeń mechanicznych nie ma co liczyć na gwarancję, a z serwisem u nas też jest średnio, jeśli zamówiliśmy telefon prosto z Chin.

Można też kupić nieco drożej u pośredników, którzy sprowadzają telefony z Chin, ale dają gwarancję realizowaną w Polsce - sprawdzonych znajdziesz np. w zakładce "Polecane sklepy" na MIUI Polska.

5. Wypcio

Wypcio Turysta

Otrzymane lajki:
    0
    ibuygou.com podobno ma podpisaną umowę partnerską z serwisem gwarancyjnym we Wrocławiu, ale jak to działa nie wiem, bo na szczęście nie musiałem swojego Mi5 reklamować :P

Poleć tę stronę