VoIP i stałe utrzymanie połączenia z Internetem

Witam. Chciałem mieć numer stacjonarny na jednej karcie SIM z nummerem komorkowym. Niestety takie rzyczy tylko w erze :) A ja jestem w PLAY.
Wpadlem wiec na pomysl zainstalowania aplikacji do VoIP-a.

Przetestowałem różne, padło na SIPDROID. Mam numer stacjonarny, połączenia wychodzące działają świetnie nawet po EDGE, problem jest tylko z połączeniami przychodzącymi. Niestety kilka minut po wygaszeniu się ekrany nie można dodzwonic się na numer stacjonarny. Jednak jeśli odblokuję telefon, po chwili znow można się na ten numer dodzwonic. Domyslam się, że działa tu jakiś mechanizm oszczędzania energii, który rozłącza net, i z częstotliwością co kilka minut łączy się ponownie, by pobrac pocztę, synchronizować kontakty i... znów się rozłączyć. Jeśli nie dopuszczę do wygaszenia ekranu wszystko jest OK.

Czy jest jakiś sposób by tak ustawić telefon, by ciągle utrzymywał połączenie? Może jakiś skrypt, który pobierał by mikroskopijny pliczek z netu albo coś takiego... A może moja teoria jest totalną bzdurą, a to, że nie można się do mnie dodzwonić na VoIP po kilku minutach nieużywania telefonu to kwestia np. aplikacji SIPDROID?

Pozdrawiam
 
Masz to na WiFi tylko czy normalnie też ? Prez WiFi da się wylaczyc jego usypianie. Wchodzisz w ustawienia WiFi potem klikasz przycisk co rozwija opcje w przypadku magica menu jak hero nie wiem. Przejdz w zaawansowane i zasady usypiania. Dalej dasz rade
 
Jest jeden sposób... przekierowanie numeru na twój numer w komórce - tylko za to się płaci dodatkowo, jak za połączenie wykonane ze stacjonarki na twoją komórkę :)
 
Dzieje się to zarówno na wifi jak i na edge, 3g. W ustawieniach wifi/[menu]zaawansowane/zasady usypiania łączności zaznaczone jest NIGDY, zaś w ustawieniach sieci komórkowej jest zaznaczone włącz nieprzerwany dostęp.

Zaś do przekierowania - w play powiedzieli mi że dla oferty z numerem stacjonarnym nie można włączyć przekierowania. Przekierowanie z ery domowej to znaczny koszt do play, zresztą przekierowanie z voip do PLAY 0,80 - 1,10 /min w zależności od operatora SIP. Myślałem o tym, ale skoro ktoś pisze aplikacje do obsługi VOIPa na androida, to można je wykorzystać. Tylko nie wiem, czy jest to kwestia mojego telefonu i ustawień, czy niedopracowanej aplikacji...
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top