Virus na kome!!!!!!!-chrońcie swoje komy!!!!

Temat w 'Poradnia i dyskusje [Symbian]' rozpoczęty przez ania5766, 16.01.2008.

Status tematu:
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
  1. ania5766

ania5766 Forumowicz

Otrzymane lajki:
    1
    Trojan Skulls atakuje aparaty z systemem Symbian, rozprzestrzenia się przez Bluetooth. Zmienia wygląd i działanie ikon tak, że praktycznie żadne funkcje poza wybieraniem numeru nie są dostępne. Jak może się rozprzestrzeniać wirus komórkowy? MMS-em, ale napotyka duże ograniczenia. Jak dowiodły badania, najczęstsze jest zarażenie przez Bluetooth, lecz w tym wypadku wirusa hamuje niewielki zasięg połączenia. Zagrożenia tego typu rozprzestrzeniają się podobnie jak prawdziwe - od człowieka do człowieka. Aby szkodnik mógł się przenieść do innego kraju, telefon komórkowy naprawdę musi powędrować do innego państwa, np. w kieszeni turysty. Badania mobilnych zagrożeń wykorzystujących Bluetooth pokazują, że dynamika ich szerzenia się przypomina obserwowane przez naukowców zachowania np. wirusa grypy - bardzo wzrasta w skupiskach osób z wielu krajów, takich jak międzynarodowe zawody sportowe czy... targi komputerowe. Komórkowy wirus może się także rozprzestrzeniać na karcie pamięci. Trafia tam w czasie synchronizacji danych z komputerem stacjonarnym, gdzie pozostaje w uśpieniu, a uaktywnia się już w telefonie. Niektóre działają w odwrotny sposób, np. Cardtrap rozprzestrzenia się wraz z dwoma klasycznymi wirusami Windows, infekując i telefon, i komputer użytkownika

2. Google AdSense Reklama

3. chester76

chester76 Początkujący

Otrzymane lajki:
    1
    a jak sie ma na karcie wirusa to jak sie formatuje przez kompa to on sie usuwa :?:

4. KRYSTEK

KRYSTEK Forumowicz

Otrzymane lajki:
    0
    Post Zedytowany, gdyz narazal innych uzytkownikow na wprowadzenie w blad.
    Swiadczy to takze o calkowitej niewiedzy autora na temat komorek i informatyki.

5. karol152

karol152 ..::Master::..

Otrzymane lajki:
    171
    Ja osobiście używam AVAST'a i jak na razie ładnie wykrywa wiry. xD

6. KRYSTEK

KRYSTEK Forumowicz

Otrzymane lajki:
    0
    Spoko ale chodzi oto że jeden z użytkownikw nadłużywa to że my ściągamy czyli sciągając ściągamy gre z WIRUSEM ...

7. szud aj

szud aj Zbanowany!

Otrzymane lajki:
    0
    A da się dać program antywirusowy na komórkę kiedy nie posiada się SIS. Ja mam nokie 3110c.

8. rascal

rascal Doświadczony

Otrzymane lajki:
    1
    jak sie nie znasz to se nie oodzywaj.
    Jak widac uzywasz shitu [antywirus] ktory ma tak zrobana heurestyke ze widze wirusy nawet w kodzie javy, nie gadaj ludziom bzdur bo warn poleci.
    Dalej - co z tego ? na normalne komorki nie ma i nie bedzie wirosow ^^
    Dalej, jak masz symbania to jvy nie instalujesz, zwykly format komorki starcza abu usunac tego the scullsa.

kolejny antywirus, tan z koleji nie wykraywa prawie wcale ; X

Tak tak ochroni, chyba wku***i na smierc, norton byl kiedys dobry, teraz to dno.

[ Dodano: Wto 13 Maj, 2008 18:27 ]
    i nawet jeszcze do tego.
    CO Z TEGO JAKBY NAWET TEN WIRUS TAM BYL, jest napisany jak cos to na windowsa i co ci na komorce on zrobi ? oO
    nienawidze takich ludzi, co mysla ze wszytko najlepiej wiedza.

9. Grzechu13

Grzechu13 Świeżak

Otrzymane lajki:
    0
    sa wirusy na kome, bo niby po co producent najlepszego antywirusa kaspersky, stworzył wersję mobilną?? Taki wirus na komie może ci softa rozp*****lić, pokasować pliki itd. :-x

10. CNK

CNK Zawsze Spoko! GSMX Team

Otrzymane lajki:
    959
    Grzechu13, ale nie na zwykłych telach obsługujących tylko jave..

eheheh.. tak samo jak z Pes-em połowa się burzyła że tam "wirus" i w ogóle.. Ekh.. takie życie :)

11. Grzechu13

Grzechu13 Świeżak

Otrzymane lajki:
    0
    ja wiem, że na zwykły telefon nie ma wirusów tylko na symbiana i Windows Mobile, ale nienapisałem tego bo wydaje mi sie to oczywiste jak to, że koma bez baterii się nie włączy :d

Status tematu:
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.