Uwaga na podejrzane numery

W ostatnich dniach do wielu osób w Orange (a także T-mobile) zaczęły wydzwaniać osoby z numerów stacjonarnych. Rozłączają się po 2 dzwonkach, po odebraniu połączenia nic nie słychać, albo nakłaniają do różnych konkursów. Numery te to przede wszystkim 22 320 53 1X (gdzie X, to 1,2,3). Są też różne podobne. Mogą pobierać pieniądze za połączenie (szczególnie ten z 2 na końcu). Ostrzegajcie znajomych, dobrze jest dodać numer do czarnej listy w telefonie (jeżeli jest możliwość, to polecam te zaczynające się na 22 320 zablokować)
 
Kto chce to może sobie poczytać o tych numerach np. tutaj:

223205311 - NumerNet.pl - Ktoś dzwonił? Szukasz numeru telefonu?
http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/223205312

UWAGA na numer 223205312. Oszustwo! Pod żadnym pozorem NIE dodzwaniać! Zablokować go u operatora lub w telefonie.

Problem w tym, ze takie firmy sprzedadzą Wasz numer dalej i będziecie dostawać telefony / SMS z innych numerów. Każdy sprzedany numer kosztuje 10 - 15 złotych. Zajmują się tym profesjonalne firmy, handlem numerów. Sprzedają Wasze numery n.p. ubezpieczalnią czy operatorom kablówek. Potem wydzwaniają aby coś sprzedać, czego nikt nie potrzebuje.
 
Dziękować irocketowi za pokazanie tego problemu:thx: i od siebie dopisuję inny który dzwoni też na stacjonarny. Jest to: 914 435 078
Z mojej rodziny dwie osoby trzy razy odebrały ten telefon - raz była cisza a dwa razy jakaś maszyna (powoli i trzeszcząco) coś gadała po angielsku... I żeby dzwonił raz, dwa razy dziennie. Ale nie! Oto godziny połączeń 30 kwietnia (wczoraj):
10:25, 11:43, 12:46, 13:50, 15:01, 16:05, 17:32 i 18:35. Jeszcze jest jedno 25 kwietnia o 18:15 ale już na końcu pamięci (kasują się)
Kto jest właścicielem 914435078 Szczecin| numer telefonu Ocena: 6- 0048914435078 Tellows.de
914435078 - NumerNet.pl - Ktoś dzwonił? Szukasz numeru telefonu?
Już rodzice mają zamiar zablokować u operatora ten nr ale zobaczymy jak się dalej sprawa potoczy...
 
Ostatnio edytowany:
Ja wczoraj online pisałem prośbę do Orange o blokadę, zobaczymy co odpiszą, mają miesiąc. Do mnie ten numer co podałem na górze próbował się też parę razy dodzwonić, o 15:57, 18:56, 20:05. Było kiepsko z zasięgiem, więc przyszły powiadomienia, część połączeń chyba w ogóle nie odniosła skutku, bo zablokowałem nr w telefonie.
 
Kiedyś odebrałem coś podobnego ... Dzwonił do mnie numer stacjonarny , po odebraniu połączenia usłyszałem męski głos mówiący " Witaj w konkursie ....itd" Na szczęście nic mi z konta nie pobrało choć pewny nie jestem bo nie sprawdzałem ...
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top