Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Nie wypowiadałem się jeszcze w tym temacie, ale ostatnio przeczytałem ciekawą rzecz na temat aparatów...
Chodzi mianowicie o to, że po co komu aparat, który ma niezliczoną ilość pikseli, skoro jego obiektyw nie jest w stanie odwzorować ich na matrycy CCD? Jestem przekonany, że ten aparat 5Mpix ma taką sprawność, co porządny aparat (z dużym obiektywem) o rozdzielczośći 1,3 Mpix ;-) Co to oznacza? To, że ilość szczegółów zawartych na zdjęciach robionych tym aparatem nie przewyższa ilością szczegółów zawartych na zdjęciu zrobionym aparatem z obiektywem o dużej powierzchni światłoczułej o rozdzielczości 2Mpix.
Dokładnie, w jakimś artykule o cyfrówkach kiedyś czytałem, że gdy jest duża liczba megapikseli nieproporcjonalnie do wielkości matrycy to są większe szumy i widać tzn. ziarnistość..
Przykład: Canon a510 i a520 - a 510 ma tylko 3,2 Mpix i robi leprze zdjęcia ;)
 
Faktycznie ma 5mpx!! Mój starszy miał taką przez 2miechy, do momentu, gdy mu ją ukradli :(
Telefon SUPEROWY, tylko rozsuwana klapka z biegiem czasu zaczyna niefajnie "gonić" na boki...
Podobno w nokii N95 8GB ta wada jest już usunięta...
Pozdr.
 
te 10mp to tylko poto aby zrobic konkurencje innym markom ;) tak jak teraz nokia n95 :) zgadzam sie z teoria ze czym wiecej mp tym niejest w stanie dorownac gorszym cyfrowka ;P a na koniec :P
samsung-sch-b600_4.jpg
 
W pełni zgadzam się z pawelpawel15. Ja mam aparat VGA i nie kupię telefonu z większą rozdzielczością aparatu niż 1.3 mpix, bo wg mnie to głupota. Dla przykładu nokię n95 można kupić za ok. 1500 zł z 5mpix, ale na 1500 zł możemy kupić już dobry aparat cyfrowy lub lustrzankę.
 
gdzieś czytałam że są konstruowane telefony samsunga z 8 mpx aparatem...ale też nie wiem po co to
 
wg mnie aparat a telefon to 2 calkiem inne sobie rzeczy!ich przeznaczenie jest calkowicie rozne...chociaz taki bajer w telefonie...mozna zaszpanowac tylko kto ma na takie cos kase??wole pobawic sie cyfrówka
 
10 mpix to duża matryca
Napisałem o Samsungu na Forum Dodałem zdjęcia!
:blant:
 
patrzyłem o b600 ,że będzie kosztować około 900 euro
koórki niedługo zastąpią wszystko :D
 
samsungu b600 ma 10mpx
 
nie rozumiem tego... chcecie telefon czy aparat... wiadomo ze telefony nie dorównają aparatom bo nie o to chodzi... chodzi bardziej o to żeby "bajer" zwiększył atrakcyjność modelu a co za tym idzie zwiększa się sprzedaż
 
Powiem w ten sposob, mam aparat Fuji 5 mpx i robi o wiele wiele WIELE lepsze zdjecia niz nokia N95, niestety aparat w telefonie zawsze bedzie gorszy niz aparat, taka prawda. Zdjecia w N95 nie sa najgorsze ale do zdjec z aparatu im brakuje, porownalbym je do 3.2 z SE, ale w SE siedzi dobra matryca od SONY.
 
zawsze bedzie gorszy niz aparat, taka prawda.
zebys się nie zdziwił :) różnica między nokią n95 (5mpx), a se k800i (3,2mpx) jest naprawdę... ale to naprawdę niewielka =/ różnica jest także w cenie ;) telefon na "wypasie" to mp3/aparat 2mpx i starcza :) bo po co więcej ? i najlepiej dobrej jakości głośnik :P niewiem po co ładują coraz większe bajery :P
 
a se k800i (3,2mpx) jest naprawdę... ale to naprawdę niewielka =/
Raczej nie, n95 robi calkiem inne zdjecia, inne parametry i jest z innej półki , jakbys zobaczyl film z n95 a k800i to dopiero zobaczysz roznice w aparacie...
 
teraz to i nokia n95 jest slaba trzeba czekac na premiere samsunga b600 moj wujas ma go w angli robi zajedwabiste zdjecia :!:
 
W jakości filmu może jest różnica pomiędzy k800i a n95, ale zapewniam że różnica w jakości zdjęcia już nie jest tak wielka.
 
moja mama ma n95 i na serio ten tel. ma 5mpx ale najlepszy wg mnie tel z takim aparatem o LG Ku 990 Viewty :) mam i polecam :)
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Top