T-Mobile Pulse - rootowanie, jak??

Kłaniam się.
Jestem w posiadaniu telefonu T-Mobile Pulse (Huawei U8220), który został nabyty w Austrii w sieci t-mobile. bardzo proszę o pomoc w zrootowaniu owego urządzenia. przeglądałem forum i oczywiście znalazłem wątki dotyczące tego zagadnienia lecz niestety moja wiedza na ten temat jest conajmniej niewielka i ciężko mi się połapać i jakoś te wszystkie informacje ogarnąć. czy chcąc zrootować telefon mam postępować tak samo jak w przypadku innych telefonów działających na androidzie?? Bardzo proszę Was o wyrozumiałość i wyjaśnienie w jaki sposób mam wykonać roota. Jeśli na forum było już poruszane takie zagadnienie odnośnie ww. telefonu byłbym wdzięczny za skierowanie mnie do takiego wątku ponieważ mi nie udało sie znaleźć.
Nie wiem czy to istotne - na telefonie zainstalowany jest android 1.5 i jeszcze nie został zdjęty simlock ( z tym tez mam problem ponieważ do tej chwili ciężko było znaleźć komis który by się tego podjął, wyszukałem na ebay'u oferty odblokowania t-mobile pulse za pomocą jakiegoś kodu ale nie jestem pewnien czy to dobry pomysł...?)
Dziękuje za wszelką pomoc.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Możesz poszukać u nich na tej stronce. T-Mobile Pulse - Pulse.MoDaCo.com - Android @ MoDaCo Masz tam przyklejone tematy dwa, ale nie działa superROOT po grudniowej aktualizacji. Zapytaj się na ich forum co masz zrobić. Nie ma tam gier więc coś jak xda, więc myślę, że mogę podać ^^ Jakby Ci się zachciało przetłumaczyć jeszcze to możesz wrzucić do poradni android :P Edytuj: Co do simlocka jeśli jest tanio to czemu nie próbować. Jak nie to jakiś x-sim ale nie polecam
 
Kłaniam się!.
Na wstępnie wszystkim zainteresowanym dziękuje za wskazówki i za wszelką pomoc!
Rzeczywiście znalazłem pare informacji na temat rootowania mojego telefonu na zagranicznym forum i kierując się zebranymi informacjami wykonałem Roota na moim telefonie (T-Mobile Pulse Huawei U8220).


Postaram się jakoś zrozumiale i dokładnie opisać jak postępowałem:

1. ściągnąłem najnowszą wersje oprogramowania androida z grudnia 2O09, zgodnie z instrukcją skopiowałem na telefon (kartę SD) i uaktualniłem soft (wyłaczyłem komórkę a następnie uruchomiłem 'software update mode' przyciskami: volume[+](pogłaśnianie)+czerwona słuchawka+power on, oczywiście można równiez to zrobić przez opcję 'aktualizacji' w ustawieniach telefonu)

2. pojawił sie komunikat 'preparing to update' i rozpoczął sie proces aktualizacji, po którym nastąpił restart trwający dłużej niż zwykłe włączanie komórki. Po uruchomieniu mogłem od razu na wstępie zmienić język na polski i takie tam…
* za pierwszym razem aktualizacja przebiegła bezproblemowo i wszystko było git, no ale niestety mnie poniosło i postanowiłem natychmiast wykonać (nie wiem w jakim celu…;) ponowną aktualizację i na jej zakończenie, już przy restercie, pojawił się problem w postaci tego że telefon zawieszał się przy komunikacie ‘restarting…’ (czekałem około 30-40min i telefon się mimo wszystko nie zrestartował), w związku z czym musiałem wyłączać go przez wyciągnięcie baterii a ponowne uruchomienie trwało bardzo długo lub telefon zawieszał się i w kółko pojawiały się napisy ‘Android’ i ‘T-Mobile’ (z tej sieci mam telefon i nie ściągnąłem jeszcze simlocka). Chcąc naprawić mój błąd który konkretnie nie wiem na czym polegał podejmowałem kolejne próby aktualizacji jednak zawsze pojawiał się problem z ‘restartem’…dopiero po paru dniach gry znów spróbowałem update’u, cały proces w końcu przebiegł pomyślnie (wcześniej wykasowałem wszystko z karty SD oprócz katalogu ‘dload’ zawierającego pliki konieczne do aktualizacji i może to był klucz do sukcesu)

3. ściągnąłem na kompa program 'Superboot 1.5' (wersja 1.5 gdy mamy soft z grudnia, v1.4 gdy soft starszy) oraz ‘custom recovery utility’ (tj. Amon RE recovery tool – 1.5.2-pulse-amonrarecovery.zip) i rozpakowałem na dysk.

4. wyłączyłem telefon, następnie uruchomiłem go bodajże w trybie ‘fastboot mode’ -> niebieski ekran na wyświetlaczu (jakiś chyba tryb bootloader czy coś) używając do tego kombinacji klawiszy: volume[-] + czerwona słuchawka + power on
5. podłączyłem telefon do komputera za pomocą kabla USB

6. następnie użyłem wcześniej ściągnietych i rozpakowanych programów:
- Superboot –> ROOT - uruchomiłem pliki: install-superboot.windows.bat i fastboot-windows.exe (nie pamiętam w jakiej kolejności i w sumie to nie wiem czy powinienem obydwa te pliki kliknąć czy nie…)
- Recovery Tool – jw. pliki: fastboot… i install… (też nie wiem jaka kolejność jest prawidłowa); dzięki temu programowi możemy jakoś wykonać backup zawartości telefonu który domyślnie tworzy sięchyba na karcie SD. Ja coś przy posługiwaniu się tym Recovery Tool niepotrzebnie przekombinowałem i pomieszałem bo nie wiem gdzie się zapisał ten plik z backup’em, w związku z czym nie mógłbym później przywrócić kontaktów, smsów itd… ale i tak nie miałem żadnych zapisanych więc nie zrobiło mi to różnicy.

7. potem z tego co pamiętam wyłączyłem telefon (wyciągnąłem baterie i ponownie włożyłem, ale była chyba taka opcja jak ‘reboot’…) i odpiąłem kabel usb

8. ściągnąłem z sieci odpowiedni ROM -> plik:update-pulse-1.6-core-signed dla softu z grudnia 2O09 (w przypadku starszego oprogramowania niż grudniowe podobno należy użyć wersji 1.5)

9. włączyłem normalnie telefon (po prostu Power on), podłączyłem go do kompa i na kartę SD skopiowałem w niezmienionej postaci (spakowany) wcześniej ściągnięty ROM -> plik update-pulse-1.6-core-signed.zip; wypiąłem komórkę od kabla usb i wyłączyłem ją.

10. następnie uruchomiłem telefon w trybie ‘recovery mode’ -> przyciski: menu+czerwona słuchawka+power on, na ekranie pojawił się Android System Recovery z różnymi opcjami i tam z tego co pamiętam to:
- utworzyłem dwie partycje na karcie SD: jedną ext2 (o pojemności 1giga) i drugą FAT (również 1giga)
- partycje ext2 potraktowałem opcją „wipe” (na sieci różnie pisało – albo że tak trzeba labo że niekoniecznie…)
- następnie wybrałem „Flash zip from sdcard” i zatwierdziłem ROM…na wyświetlaczu pojawiła się informacja o instalacji ROMu i jej ukończeniu
- potem wedle wskazówek znalezionych na Internecie wybrałem jeszcze jakąś opcję z naprawą (coś chyba z recovery) plików na partycji ext2.
- po tym wszystkim wybrałem „reboot…” i …

11. …telefon się zrestartował i normalnie włączył. No i co najważniejsze działa do dnia dzisiejszego.
To by było na tyle.
--------- ----------- ----------- ----------- ---------- ----------- -----------


A teraz chciałbym Was o coś zapytać, a mianowicie:


a) jak poznać w telefonie że wykonało się ROOTa? Rozumiem(?) że skoro udało mi się wgrać ROM i utworzyc partycje na karcie SD to oznacza to ze telefon został zrootowany ale czy jest jakaś informacja o tym np. gdzieś w ustawieniach telefonu??


b) jak już napisałem wyżej utworzyłem 2 partycje:
- pierwsza: ext2=1giga, która jest jakby partycją systemową na którą będą wgrywane programy np. typu GPS, zgadza się??
- druga: FAT=1giga, na którą będę kopiował różne pierdoły lub programy do zainstalowania, tak??


c) czy gdzieś w ustawieniach telefonu są informacje na temat utworzonej partycji ext2 ?? Pytam ponieważ u mnie nigdzie nie ma (bądź nie potrafię znaleźć)http://forum.gsmx.pl/30796/t-mobile-pulse-rootowanie-jak.html#_edn1 żadnych danych o jej pojemności całkowitej, wolnym miejscu itd.

Bardzo proszę o odpowiedź i oczywiście wszelkie uwagi.
dzięki i pozdrawiam!

 
Ostatnio edytowany:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top