Samsung Galaxy S2 - Jaki futerał / pokrowiec wybrać?

Witam, jaki w miarę wygodny pokrowiec polecacie by zachować SGS2 jak najdłużej w dobrym stanie? Aktualnie zastanawiam się nad wszelkiego typu obudowami, etui, pokrowcami itp. - byle by nie pogarszały komfortu korzystania z Galaxy S2 :)
 
Ja zamówiłem ostatnio w promocyjnej cenie (55PLN) SGP Neo Hybrid (normalnie kosztuje ok. 85-120PLN). Na wielu różnych forach bardzo dużo osób poleca tą obudowę ochronną. Zestaw składa się z gumowego etui które pokrywa boki i tył telefonu, folii ochronnej na przód i plastikowej nakładki na boki, dostępnej w wielu kolorach:
s3qd8g.jpg



Poniżej kilka fotek przedstawiających jak to wygląda:











A tutaj wideorecenzja, nie mojego autorstwa:
 
Ostatnio edytowany:
Eeee.. no bez przesady :P Jedynie kolor w miarę spoko bo niebieski :D Nie dość że nie ma fotki od przodu, ani opisu to.. Na allegro Kup teraz za 49,99 zł, a na eBay'u ten sam case kosztuje 1,99 funta (jakieś 9,50zł). Ktoś (czytaj DreamDealGroup), chcę nieźle zarobić na towarze z eBay'a, bo na aukcji allegrowej nawet zdjęcie pochodzi z eBay'a...


Aktualnie moje typy:

1. ALU etui POKROWIEC SAMSUNG i9100 Galaxy S2 SII
ALU etui POKROWIEC SAMSUNG i9100 Galaxy S2 SII (3115903529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Całkiem fajnie wygląda to niebieskie aluminium, szkoda tylko że to jakiś no-name ^^






2. ETUI POKROWIE SGP NEO HYBRID GALAXY S2 i9100+FOLIA
ETUI POKROWIE SGP NEO HYBRID GALAXY S2 i9100+FOLIA (3162503505) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jak wchodziło do Polski kosztowało około 130zł, jak ja kupowałem rok temu płaciłem w promocji koło 70zł z wysyłką, teraz można dorwać w okolicach 3 dyszek :)










3. MAT SHINY GEL CASE Samsung GALAXY S II i9100 FOLIA
MAT SHINY GEL CASE Samsung GALAXY S II i9100 FOLIA (3153047719) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.







4.Etui GEL_GLOSSY SAMSUNG GALAXY S2 II I9100 + 2xFOL
Etui GEL_GLOSSY SAMSUNG GALAXY S2 II I9100 + 2xFOL (3123720037) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.




5. SAMSUNG GALAXY S2 i9100 Gel Matte Etui + 2x FOLIA
SAMSUNG GALAXY S2 i9100 Gel Matte Etui + 2x FOLIA (3104538370) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 
Co do tego ostatniego mam zastrzeżenie - guma zasłania też przyciski regulacji głośności. W moim było to dość irytujące bo w kieszeni wciskałem mimowolnie oba guziki naraz.


Edit:
W przypadku Xperii Play te przyciski są dość "krótkie", może to było przyczyną problemów
http://3.bp.blogspot.com/-MrrfJUzEBZY/TknIplDFECI/AAAAAAAADF4/GGAPd_t2sFE/s1600/Xperia+PLAY_Black_Right.png
 
Ostatnio edytowany:
ale w tym case'ie są zrobione takie jakby 'przyciski'.
W Neo Hybrid też są gumowe przyciski i wszystko klika się bardzo wygodnie :)
Wada Neo Hybrid: po paru miesiącach użytkowania, gdy telefon się grzeje (dochodzi do tego np. gdy gramy na nudnych wykładach w dość wymagające gry, albo seedujemy pliki, bądź bardzo dużo używamy WiFi), to ta guma na plecach się naciąga od ciepła:

.
 
Ja moje S3 mam zapakowane w takie coś. Myślę, że pokrowiec tego typu najlepiej się sprawdzi. Jest wygodny i telefon jest dobrze chroniony, a wyświetlacz chroni folia dołączona do zestawu.




 
powiem tak pokrowce pokrowcami - podstawa to folia na wyświetlacz - są tanie, dostępne w każdym mieście i na allegro a na pewno się nie zawiedziesz - nie pogarszają jakości, nie ma problemu z dotykiem, dopasowane są bdb. Jeżeli chodzi o etui - lepsze są (jak dla mnie) te gumowe z miękkiego plastiku - bawiłem się różnymi i te najlepszy komfort użytkowania dają - więcej nie mogę powiedzieć na ten temat nie używam żadnej.
 
Ostatnio edytowany:
ładnie wyglądają też folie z gelaskins, ale one niestety rogów za bardzo nie chronią, więc wypadałoby trzymać to w jakimś innym pokrowcu/etui/kaburze. Nie widziałem ich na żywo, więc nie wiem w jak dużym stopniu pogrubiają telefon. Da radę założyć zwykłe etui na smartfona oklejonego tymi foliami, czy nie bardzo? :D

Póki co zamówiłem sobie produkty od Spigen SGP - w zestawie zawsze jest folia ;)
 
Sony Ericsson Xperia Play naklejka skin GRATIS *** (3163840221) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Ja mam skina tego typu, z tej aukcji jest idealnie dopasowany. Pogrubia jak zwykła naklejka - nie ma problemu z trzymaniem w etui :)
 
Znalazłem ciekawy pokrowiec, który wygląda solidniej niż mój były SGP Neo Hybrid :arrow: CASE-MATE HYBRID TOUGH











Trochę kosztuje, ale wygląda w miarę solidnie i też jest dwuczęściowy jak Neo Hybrid :)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top