Rammstein - Reise, Reise



opis:


Reise, Reise jest czwartym albumem studyjnym grupy Rammstein, wydanym 27 września 2004 roku.

Okładka albumu jest nawiązaniem do samolotowej czarnej skrzynki, na której widnieje napis Flugrekorder//nicht öffnen (rejestrator lotu//nie otwierać). Jest także nawiązaniem do piosenki Dalai Lama, w której mowa jest o katastrofie lotniczej.
Katastrofa lotu Japan Airlines 123, która w pewnym stopniu zainspirowała album, miała miejsce 12 sierpnia 1985 roku, kiedy to Boeing 747 Japońskich Linii Lotniczych rozbił się w górach pół godziny po starcie z tokijskiego lotniska Haneda. Pięciuset dwudziestu spośród pięciuset dwudziestu czterech pasażerów i członków załogi poniosło wówczas śmierć. Do dziś jest to jeden z najtragiczniejszych wypadków lotniczych w historii. Prawdopodobnie ze względu na to, że skrzynka zamieszczona na okładce pochodziła z samolotu obsługiwanego przez japońskie linie, na japońskiej wersji albumu widnieje olbrzymi lodołamacz z dziurą w boku (owa fotografia posłużyła za główną okładkę wydanego rok później albumu Rosenrot).
Po przewinięciu pierwszej piosenki (Reise, Reise) do tyłu (na odtwarzaczu CD) do 37. sekundy usłyszeć można nagranie z rejestratora głosu (CVR) z kokpitu japońskiego Boeing'a 747, który rozbił się w w/w. katastrofie.




Producent: Motor Music
Rozmiar: 90MB
Rozszerzenie: .MP3

Kod:
Reise, Reise
Mein Teil
Dalai Lama
Keine Lust
Los
Amerika
Moskau
Morgenstern
Stein um Stein
Ohne dich
Amour



screeny:








[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G54l-SKM_14[/youtube]




download:







haslo:


Hasło do archiwum

 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Mają fajne kawałki. Z tej płyty najlepszy według mnie jest Amerika
 
Mają fajne kawałki. Z tej płyty najlepszy według mnie jest Amerika
Zdecydowanie, kultowy kawałek przy którym spędziłem liceum. Do dziś pamiętam twarze rodziców, którzy wparowali do mojego pokoju, jak podkręciłem głośność na maksa.
:spox:
Dobra wstawka!
Dzięki!
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
nicollubin Audiobooki 0 Odpowiedzi
tepig Dzwonki MP3 0 Odpowiedzi
K Rock & Metal 23 Odpowiedzi
Top