Rally Pro Contest

Temat w 'Gry .sis (s60v2)' rozpoczęty przez gocek_, 23.02.2008.

Status tematu:
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
 1. gocek_

  gocek_ Świeżak

  Dołączył:
  01.11.2007
  wiadomości:
  10
  Otrzymane lajki:
  0
  Tu macie recenzję:
  Nigdy nie przeczyłem, że lubię się pościgać. Czuć tę adrenalinę, pokonywać granice swoje i przeciwnika... Z nieukrywaną radością więc zasiadłem do testu gry Rally Pro Contest. Wśród natłoku spraw znalazłem kilka chwil, aby poznać tę grę i póki co mogę powiedzieć, że nie był to czas stracony, ale od początku.
  Po zainstalowaniu gry na dowolnym telefonie „symbianowym”, w menu ukazuje się nowa ikona z podpisem Rally Pro. To właśnie nasze źródło rozrywki na najbliższe kilka godzin.
  Pierwsze uruchomienie gry i od razu miłe zaskoczenie – nie trzeba czekać wieków, zanim aplikacja się uruchomi. Z wyświetlonego menu możemy wybrać następujące opcje: Race, Options, Help, Exit. Po wymienionych nazwach można się domyśleć, iż gra nie posiada polskiej lokalizacji. Nie jest to jednak problemem, nawet dla osób nie znających, bądź znających słabo język angielski. Wybieramy więc pozycję Options, aby skonfigurować naszą aplikację. Ustawiamy poziom głośności (3 stopnie + wył.), wł./wył. wibrację, zmieniamy nazwę użytkownika oraz zarządzamy funkcją stats. Przydałaby się jeszcze lektura instrukcji obsługi gry znajdująca się pod hasłem Help, ale jako prawdziwy mężczyzna najpierw coś poznaję, a dopiero potem, w przypadku problemów szukam rozwiązania. Tak też było i tym razem. Wybieramy Race. Ukazują się kolejne trzy opcje i tym razem możemy wybrać spośród opcji gry na czas, championship oraz multiplayer. Jedziemy więc na czas. Jeszcze tylko wybór planszy (a tych jest aż 12, na początku dostępne jedynie 2) i samochodu, a za chwilę już startujemy! Do obsługi gry wystarczą dwa kciuki, gdyż ogranicza się ona do manipulowania dżojstikiem oraz ciągłym wciskaniu klawisza 2 bądź 5 jako gazu. Ilość samochodów nie jest szokująca, gdyż jest ich tylko 4. Natomiast nie każdy jest dostępny od pierwszego wyścigu. I tu przydała się jednak instrukcja, z której dowiedziałem się, iż aby odblokować kolejny wóz trzeba spełnić odpowiednie warunki. Jedno auto jest dostępne od razu. Kolejne będzie aktywne po zaliczeniu 4 wyścigów z brązowym medalem, następne 8 wyścigów ze srebrem to trzeci wóz, natomiast wszystkie trasy przejechane na pierwszym miejscu to odblokowanie najlepszego auta. Powiem szczerze, że udało mi się jedynie odblokować jeden samochód, na więcej nie pozwolił czas. Jeśli zaś chodzi o plansze, to przejechałem ich 11 na 12 możliwych, ostatnia była po prostu za trudna. Po takiej rozgrzewce postanowiłem zmierzyć się w serii wyścigów. Wybrałem championschip i ruszyłem. Na początku wszystko było ok., z czasem trasy były coraz bardziej wymagające, pojawiał się śnieg, ostre zakręty itp. I tu słów kilka warto poświęcić grafice, gdyż jest ona naprawdę dosyć dobrze wykonana. Wszystko jest duże i dobrze widoczne, jeśli zaś chodzi o dźwięk to szczerze powiedziawszy po kilku planszach miałem wielką ochotę, żeby go wyłączyć, co też niezwłocznie uczyniłem. A to dlatego, że jest zbyt monotonny. Wracając do opcji turnieju – na trasie jest tylko jeden samochód. To nie jest tor wyścigowy, gdzie konkurujemy z innymi kierowcami, tutaj walczymy o czas. Nie wiem natomiast jak wygląda ostatnia opcja gry, tzn. multiplayer. Mogę jedynie powiedzieć, iż wymaga ona połączenia przez BlueTooth dwóch telefonów z uruchomioną aplikacją. Ponieważ tej opcji przetestować nie mogłem, wiec na jej temat wypowiedzieć się nie mogę.
  Generalnie grę oceniłbym na 5 w skali sześciostopniowej. Dlaczego nie więcej? Chociażby ze względu na nużący dźwięk oraz poziom trudności gry. Gdybym wygrywał za każdym razem, to może i ocena byłaby wyższa... Nie ma co jednak dywagować, ja wracam do gry, bo mam jeszcze chwilę wolnego, Tobie też polecam!!!


  7f96d8c19f14a49b.jpg

  4shared.com
  Ukryta wiadomość
  Musisz się zarejestrować lub zalogować żeby zobaczyć ukrytą zawartość  Link :ok: by malymakar 30.11.08

  Link :spox: by speedzioch 13.05.09r.
   
  Ostatnio edytowany przez moderatora: 19.07.2009
Status tematu:
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.

Poleć tę stronę