Problem z modemem w DIALOGU

Siemanko, może jest tu ktoś ogarniajacy temat modemów. Korzystam z Internetu w Dialogu i od czasu wymiany starego modemu ISKRATEL 4100 od Siemensa na jakiś modemo-router ISKRATEL (ISKRATEL) mam problem z przerywaniem połączenia. Modem tak jakby jest zalogowany (PPPoE), działa sieć, działa połączenie z routerem, ale nie ma neta. W tym czasie nie działa nawet polecenie ping w wierszu poleceń..

Jedyne co pomaga to reboot lub polecenie: ipconfig /release + ipconfig /renew w wierszu poleceń.

Kilkukrotnie resetowałem już ten modem, przywracałem ustawienia fabryczne itd. Ktoś wie co może być przyczyną problemu?
 
Ja mam w gruncie rzeczy podobny problem który pojawił się prawdopodobnie po zwiększeniu prędkości. Nasz net jest w Orange, przerywa najczęściej w godzinach 18-21 (zdarza się i w dzień ale bardzo rzadko). Brat mówił, że sprawdził nasz router D-Link'a, porównywał go jeszcze z jakimś innym i problem nie ustępował więc zadzwonił do Orange. Ponoć na naszym terenie korzysta z tej prędkości więcej ludzi niż ich system na to pozwala i trwają obecnie prace nad usprawnieniem tego...

Jakoś raz na 5 przerwań pomaga odłączenie zasilacza routera ale to też nie na długo...

Nie jestem pewien jak i nie znam się zbytnio, ale na Prezesa miejscu skontaktowałbym się z dostawcą by sprawdzić czy z ich strony nie leży wina, a potem sprawdził łącze na innym routerze.
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top