Problem z instalacją gry (niby brak pamięci)

Witam.
Mój problem polega na tym, że chce zainstalować gre która ma 18 MB a na telefonie mam 79 MB wolnego miejsca a wyskakuje mi komunikat że mam za mało miejsca i musze usunąć aplikacje.
 
co to za gra?
nie możliwe jest aby tyle zajmowała, max 20-25mb patrząc na rozmiar instalki
 
Tak to już jest na naszych Androidach (2.1-). Miałem podobną sytuacje przy instalowaniu NFS Shift i nic nie pomogło. Nie opłaca się usuwać , nawet nie wiem ile musiałbyś usunąć , żeby telefon uznał , że miejsca jest dość. Jedyny sposób to znaleźć jakąś instalke co mniej zajmuje np. 1 mb i pobiera pliki na karte sd (Ja tak zrobiłem z Shiftem )
 
jesli to gra Gameloftu lub innych szych to wiedz, ze one sciagaja czasem jeszcze kolejne 100 MB plikow, instalka to w tym wypadku tylko taki launcher. Jest jeszcze ewentualność taka, że Android dzieli kartę pamięci na dwie częsci: jedna od aplikacji, drugą od wszystkiego innego. Może i miejsca masz dużo, ale ta część w której on instaluje aplikacje jest zapelniona i to stanowi problem
 
mylisz się
Android (a tym bardziej w gt540) nie robi sam sobie partycji ext na karcie, on nie ma nawet opcji aby przerzucał aplikacje na kartę
a gry od gameloft'u i wszystkie inne najpierw się instaluje, włącza i one chcą połączenia z netem aby pobrać pliki na kartę pamięci (bezpośrednio, nie na partycje)
 
Nie zaprzeczam :) Każdy telefon ma swoje własne zasady. Niestety nie wiem dokładnie jak działa LG dlatego napisałem o ewentualnościach, które mogą zaistnieć i które można by było wziąć pod uwagę na podstawie mojego telefonu.

Na dodatek autor nie sprecyzował się z jaką grą ma problem, dopóki nie odpowie możemy sobie gdybać i gdybać.
 
Jeżeli pobierałaby na kartę, to byłaby mniejsza. Ja na swojej x8 instalowałem bodajże Tibię (dla żartów) instalka zajmowała 16mb, po instalacji 35...
Dhamon, jaką wersję andka masz?
Poszukaj też może innej wersji tej gry
 
Android 2.1
W sumie to mam 2 gry (jedna 18 MB druga 24 MB bodajże) nie sa to gry Gameloftu i to chyba nie launchery które pobierają pliki na karte bo wydaje mi się ze były by mniejsze:P

Tytuły gier to: Pocket God i Drift Mania (czy jakoś tak) Pocket God zainstalowalem jak usunąłem pare aplikacji żeby soprawdzić co to jest:P A na Drift nadal mało miejsca;/
 
Ostatnio edytowany:
na jednej stronie znalazłem instalkę do drift manii, ale na większą rodziałkę, zajmuje 48mb
 
a masz synchronizacje z kompem? ja na swoim Hero mam tak że podłączam fona do kompa... mam okienko HTC Syns gdzie mam instalator aplikacji .. instalowałem NFS Shift (wersja 40MB, teraz mam tą z 1MB w fonie reszta na karcie) przez Astro i nawet po przywróceniu całkowicie telefonu nie chciało sie zainstalować ;/ a jak odpaliłem przez instalator ... poczekałem z 2 minutki i po załadowaniu telefon nic nie pokazał a w wszystkich aplikacjach pokazała sie ikonka NFS
 
na x10 mini mnie się udało ;p
Wystarczy zainstalować tę aplikację przez adb(ja uzyłem tez android commander)
Nie potrzeba roota, po prostu:
1.instalujesz android sdk i android commander (na komputerze) oraz sterowniki usb
2.włączasz debugowanie usb w telefonie
3.podłączasz telefon do usb

Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze android commander połączy się z telefonem.
Później wystarczy otworzyć aplikacje na komputerze za pomocą android commandera i kliknąć instaluj.


P.S. Tez miałem problem z shiftem i moja metoda pomogła.
 
instalka moze tyle wazyc ale gry sciagaja dodatkowe pliki i wtedy gra ci sie nie zmiesci.... mozliwe tez ze te 80 mb masz na karcie a nie na pamieci telefonu, (nie jestem pewien nie napisales tego)
a w takim przypadku nic nie porobisz ;p
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top