Nokia x2, prosty telefon muzyczny dla każdego. Tak w skrócie można określić ten model. Wpadł on w moje ręce kilkanaście dni temu, niestety ma simlock'a na O2 więc działa cały czas offline. Kolor czarno-czerwony,

Wygląd i wykonanie
Telefon jest lekki, dobrze leży w dłoni. Ma opływowe, zaokrąglone kształty. Pod względem estetycznym dość dobrze wygląda. Obudowa jest optymalnie spasowana, nie ma nigdzie "szpar". Klapka baterii wykonana z aluminium, w dodatku szczotkowanego co ładnie wygląda. Na lewym boku mamy przyciski od odtwarzacza a na prawym głośności i aparatu (a pomiędzy nimi slot microSD pod zaślepką). Dół to jedynie miejsce na smycz. Góra: wejście 3,5mm (minijack) oraz wejście ładowarki. Obok pod zaślepką slot microUSB którym można również ładować telefon.

Telefon posiada klawiaturę wykonaną z jednego kawałka plastiku (dzięki czemu unikniemy brudu pomiędzy klawiszami). Klawiatura jest dość wygodna, szybko się do niej przyzwyczaiłem.
Kolejna sprawa: wyświetlacz. Jest dość duży i OK ale ma jedną wadę. Kąty widzenia, które są zbyt małe. Patrząc wprost na wyświetlacz widać że prawa strona jest ciemniejsza. Jest to wkurzające i czasem przeszkadza (np. przy przeglądaniu zdjęć).
Sam system jest ok. S40 nokii zawsze było "user friendly" i jest nadal. Telefon ani razu mi się nie zwiesił (FW v4.90) i dobrze śmiga.

Muzyka
Telefon ma za zadanie dobrze grać, czy tak jest? Zależy...
Z tył znajdziemy 4 otwory, można pomyśleć że są 4 głośniki. Nic bardziej mylnego. Są 2 głośniki a otwory są po to aby dźwięk nie był zagłuszany i aby ładnie to wyglądało. Głośniki spełniają swoje zadanie. Grają głośno, a przede wszystkim czysto. Duży plus.
A teraz muzyka ze słuchawek. Te, które znajdziemy w komplecie nie są najlepsze. Ja do testu użyłem modelu cx-250 formy Sennheiser. Wbudowany odtwarzacz jest dość estetyczny, wszystko ładnie podzielone i nie sposób się pogubić. W equalizerze zabrakło mi ustawienia "Bass", na szczęście mamy 2 wolne "sloty" aby móc ustawić własne eq. Jakość muzyki jest zadowalająca. Nie jest źle ale czegoś mi brakowało... Może tej głębi basu. Nie wiem. Moja ocena: 6,5-10.

Aparat
I tu można się zdziwić. 5mpx ale co z tego jak bez AF. Mamy ogromne zdjęcia niezbyt dobrej jakości. Rozumiem że to tani telefon ale czy nie lepiej było dać 3.2mpx ale z AF? Chwyt marketingowy nokii, kuszenie klienta ogromną ilością Mpx w tanim telefonie.

Bateria
Całkiem długo trzyma chociaż może to być spowodowane tym, że nie mam włożonej karty SIM. Co wieczór słucham muzyki na głośniku (podczas kąpieli) i nie ładowałem już 5 dni a dopiero 1 kreska z 4 znikła. Co oczywiście nie znaczy że każdemu będzie trzymać tak długo. Zależy jak kto używa telefonu. Wydaje mi się że 4 dni to nie problem :)

Podsumowanie
Telefonik na prawdę fajny. Jak najbardziej polecam.
Największe wady: wyświetlacz (kąty widzenia) oraz mało przydatny aparat.
Największe zalety: głośno gra, przyjemny w użytkowaniu, dobra bateria.
 
Ostatnio edytowany:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top