MIUI: Czym się różni wersja China od Global - info

Temat w 'Xiaomi' rozpoczęty przez Rafcio79, 17.09.2017.

 1. Rafcio79

  Rafcio79 Turysta

  Dołączył:
  16.10.2015
  wiadomości:
  3
  Otrzymane lajki:
  1
  Wiele osób zastanawia się nad wyborem właściwej wersji, z całą pewnością wersja chińska jest zawsze tańsza, choć zazwyczaj nie pochodzi ona od oficjalnego dystrybutora, tylko bezpośrednio z Chin.

  Jakie są różnice między wersją chińską a globalną?

  MIUI chińskie i globalne są w istocie tym samym oprogramowaniem, a jedyną dużą różnicą jest oczywiście język i niektóre aplikacje.

  Jakie języki są w wersji chińskiej, a jakie w global?
  Chiński ROM zawiera trzy języki: tradycyjny i uproszczony język chiński oraz język angielski. Klawiatura to Google Pinyin z układem chińskim.
  Global ROM zawiera wiele innych języków: wszystkie języki krajów, w których są oficjalnie sprzedawane produkty Xiaomi: Chiny, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i uproszczonej, angielski (USA), angielskim (UK), Bahaszie Indonezji, Bahase Melayu, Tièng Viét, tajsku itd. Domyślną klawiaturą jest standardowa klawiatura Google, a także Pinyin. Należy pamiętać, że w wersji chińskiej nie można wyłączyć funkcji Pinyin, natomiast w wersji globalnej można ją włączyć.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki ROM zmienić na wersję, która nam pasuje, lub na całkiem inny ROM (nie MIUI), który bez problemu znajdziemy na XDA-Developers ;)
  Jednak, jeśli ktoś się na tym nie zna, nie chce się bawić w szukanie właściwego romu, anie tracić czasu na konfigurowanie wszystkiego od nowa to powinien od razu wybrać wersję GLOBAL :P
   
  NocnaFuria lubi to.
 2. Google AdSense Reklama

 3. Hater

  Hater Moderator GSMX Team

  Dołączył:
  20.06.2011
  wiadomości:
  521
  Otrzymane lajki:
  16
  dla osób kupujących bezpośrednio na chińskich stronkach (np. geekbuying.com) warto też dodać, że jest jeszcze coś takiego jak:
  • Global version - telefon z obsluga LTE 800MHz, w zestawie jest ładowarka z wtyczką europejską oraz instrukcją po angielsku
  • Global rom - telefon w wersji na Chiny z zainstalowanym romem GLOBAL.
  Znaczna większość smartfonów z Chin nie obsługuje pasma B20!
  a co za tym idzie.. w dużym mieście bez problemu będzie dostępny zasięg wysokich częstotliwości LTE, ale za to na terenach podmiejskich, w górach itp. brak obsługi pasma B20 będzie równoznaczny z brakiem zasięgu LTE :P

  Kupując nowy telefon pamiętajmy zatem, aby zwrócić uwagę czy obsługuje on europejskie częstotliwości LTE 1, 3, 7, 20, 38.
   
  NocnaFuria lubi to.

Poleć tę stronę