Kto się śmieje ostatni



opis:


Kto się śmieje ostatni stanowi wyzwanie dla utartego sposobu myślenia o zjawiskach nadprzyrodzonych. Od dłuższego czasu uczone dyskusje dotyczące tego rodzaju spraw zdominowały trzy odrębne sekty prawdziwych wyznawców. Poniżej zamierzam pozbawić owe trzy sekty ich uprzywilejowanej pozycji, przedstawiając alternatywną teorię na temat natury zjawisk paranormalnych.

Jeśli chodzi o kwestie religijne, to ulubionymi tematami funda-chrześcijan [ chrześcijan-fundamentalistów]są piekło, Szatan i demony. Zdaniem funda-chrześcijanina nic nie sprawi, że szybciej trafisz do piekła, niż to, że wykazujesz zdrową ciekawość dotyczącą zjawisk paranormalnych lub też przychylne nimi zainteresowanie. Funda-chrześcijanie lubią obserwować demony w takim samym stopniu, w jakim ornitolodzy lubią obserwować ptaki. Chociaż funda-chrześcijanie potrafią rozpoznać demony praktycznie wszędzie, dziedzina zjawisk paranormalnych jest jednym z ich ulubionych obszarów nadających się znakomicie do obserwowania demonów przy pracy. Każdego, kto nie przyjmuje ślepo ich ideologii, funda-chrześcijanie uważają za wcielenie zła.



Funda-chrześcijanie oskarżają mnie o szpiegostwo na rzecz demonów od czasu, gdy publicznie przedstawiłem wyniki moich badań na temat przeżyć z pogranicza śmierci w 1972 roku. Wspaniałe, przesycone nastrojem błogości i miłością przeżycia z pogranicza śmierci wiążące się z odczuciem wchodzenia w jasne światło szczególnie niepokoją funda-chrześcijańskich ekspertów od zjawisk paranormalnych, ponieważ podejrzewają oni, że uczucie wypełnienia światłem i miłością jest po prostu wynikiem sztuczek Szatana przeprowadzającego jedną ze swoich tajnych operacji. Tymczasem ponure, upiorne, piekielne przeżycia z pogranicza śmierci, pełne bólu i cierpienia, podczas których umierający ludzie wiją się w konwulsjach, przypiekani są na wolnym ogniu, są zdaniem funda-chrześcijańskich znawców tematu całkiem w porządku. Funda-chrześcijańscy eksperci w sprawach zjawisk paranormalnych o orientacji infernalno-satanistycznej z radością witają doniesienia o piekielnych przeżyciach z pogranicza śmierci. Wykorzystują oni bowiem tego rodzaju przypadki do snucia swoich uczonych wywodów na temat Szatana, demonów, cierpiących męki grzeszników i wiecznego potępienia. Niektórzy z tych osobników pisują niezwykle zabawne rozprawy i ja z całego serca polecam ich lekturę. Lub też, co zawsze radzę przyszłym studentom zjawisk paranormalnych, niech się państwo najpierw nieco wzmocnią, konsumując jedną solidną porcję logicznych rozważań plus jedną porcję humorystycznych rozważań na temat poruszany przez owych spragnionych poklasku funda-chrześcijańskich ekspertów.




Rozmiar: 1,04MB
Rozszerzenie: Jar




download:


 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top