Cześć, mam słuchawkę Microsoft Lumia 532 (rm-1031) z systemem Windows Phone 8.1, która nie doczekała się aktualizacji do Windowsa 10.

Dziś zauważyłem, że przestał działać Messenger, tzn. widzę wiadomości, którzy inni do mnie piszą, ale ja nie mogę pisać do nikogo wiadomości.. Trochę bez sensu. Podłączenie do sieci ok. Spróbowałem odinstalować aplikację i zainstalowałem od nowa Messengera. Dostałem wiadomość o treści:
Dziękujemy za korzystanie z Facebooka do wysyłania wiadomości do znajomych. Z przykrością informujemy że od dzisiaj (29 marca) wiadomości nie będą obsługiwane w używanej przez Ciebie wersji aplikacji. Aby móc nadal wysyłać i odbierać wiadomości za pomocą Facebooka na telefonie, zainstaluj najnowszą wersję aplikacji Facebook: Facebook - Microsoft Store
Dziękujemy Zespół aplikacji Messenger
Niestety, gdy wchodzę na ten link, pojawia się komunikat: "Ta aplikacja nie będzie działać na Twoim urządzeniu" :/

Zatem Facebook olał totalnie system Windows Phone 8.1 blokując przy tym możliwość wysyłania wiadomości (jakby było tego mało, że od zawsze nie działała tu funkcja dzwonienia..)

Czy jest jakaś darmowa alternatywa Messengera na Windows 8.1? Lub jakiś multikomunikator, który obsługuje również facebooka?
 
No niestety, Facebook strzelił sobie w kolano, zapewne tnie fundusze i zrezygnowali z rozwijania apki na system, który do najpopularniejszych nie należy.. Jeśli nie mamy dostępu do aktualizacji to Messenger nie zadziała.

Jednak wspomniałeś, że masz Lumię 532, więc z Messengera będziesz mógł dalej korzystać po aktualizacji systemu.
Informacje o dostępnej aktualizacji znajdują się na stronie: Już wkrótce system Windows 10 dostępny będzie dla smartfonów Lumia - Microsoft - Polska
qPLKBO6.png


Moja znajoma miała ostatnio taką samą sytuacje.. dziwne trochę, bo według tekstu "od 29 marca" a wiadomość dostała w 2 połowie kwietnia :)

Wracając do tematu, aby zrobić aktualizacje systemu w smartfonie Microsoft Lumia 532, musisz zwolnić maksymalnie jak najwięcej miejsca na telefonie, najlepiej skasuj wszystkie aplikacje, których nie używasz, to co potrzebne przenieść na kartę pamięci. Następnie pobierz ze sklepu aplikację o nazwie Doradca uaktualnienia / Windows 10 Upgrade Advisor:
Doradca uaktualnienia — Sklep Microsoft

Przebieg aktualizacji:
Microsoft Lumia 532 aktualizacja do Windows 10 - 1.jpgMicrosoft Lumia 532 aktualizacja do Windows 10 - 2.jpgMicrosoft Lumia 532 aktualizacja do Windows 10 - 3.jpg

:):):)



PS. funkcja dzwonienia dalej nie działa..
 
Ostatnio edytowany:
^ potwierdzam, po aktualizacji działa Messenger. Trochę to dziwne, ale u mnie na Windows Phone 8.1 nie działał nawet Eksplorator plików już od jakiegoś roku, pojawiał się komunikat, żeby go zaktualizować, jednak nie dało się tego zrobić, bo nie było dostępnej nowszej wersji na WP8.1.

Po aktualizacji do Windows 10 Mobile w końcu mogę przeglądać pliki na swoim telefonie - dawniej musiała wystarczyć mi galeria do przeglądania zdjęć :D

To smutne, że tak sprawnie i płynnie działający system jest tak mało popularny i praktycznie w ogóle nie wspierany przez programistów.. :/
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top