Jailbreak iPhone 3G i 2G oraz iPoda Touch 1G i 2G - Firmware 3.0 oraz 3.0.1 Jailbreak, Unlock

Witam. W tym tutorialu opiszę, jak zjailbreakować iPhone'a 1G lub 2G oraz iPoda Touch 2G lub 3G na softwarze 3.0 i 3.0.1

Czego potrzebujemy:
- redsn0wa (aplikacja do robienia jailbreaku)
Link:


-iPhone'a/iPoda

Start!

Podłączamy iPhone/iPoda do komputera. Uruchamiamy redsn0w. Widzimy przycisk "Browse". Klikamy na niego. Mamy wskazać, gdzie znajduje się nasz firmware pod rozszerzeniem .ipsw

Gdzie szukać plików .ipsw
redsn0w poprosi o wskazanie pliku .ipsw. Oto ścieżka lokalizacyjna dla każdego z modeli.

Dla iPhone 3G:

C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates\iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw

Dla iPhone 2G:
C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates\Phone1,1_3.0_7A341_Restore.ipsw

Dla iPod'a 1G:
C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Apple Computer\iTunes\iPod Software Updates\iPod1,1_3.0-7A341_Restore.ipsw

Dla iPod'a 2G:
C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Apple Computer\iTunes\iPod Software Updates\iPod1,2_3.0-7A341_Restore.ipsw

Uwaga!
Jeżeli mamy zainstalowany na iPhonie/iPodzie firmware 3.0.1, wskazujemy redsn0wowi 3.0. Tak, to jest poprawna procedura.
Jeżeli wskazaliśmy, klikamy Next.

I co dalej?

Teraz wybieramy, czy chcemy mieć doinstalowane Cydię, Icy, czy jedno i drugie. Polecam oba. Klikamy "Next"

W następnym kroku upewniamy się, czy iPhone/iPod jest podłączony. Zapewne tak, więc klikamy "Next"


4. Tutaj uważamy, ponieważ krok ten będzie gwałtowny. Teraz wprowadzamy telefon w tryb DFU.
(Zaczynamy od wyłączonego telefonu/iPod'a!).
1. Przytrzymaj przez 3 sekundy przycisk "Power"
2. Nie opuszczając "Power" wciśnij przycisk "Home" i trzymaj 10 sekund.
3. Puść przycisk "Power" i przez następne 10-20 sekund trzymaj "Home".
Wprowadziłeś iPhone'a/iPod'a w tryb DFU.

5. Na iPhone'a/iPod'a ładowane są dane potrzebne do Jailbreak'a. Nie przestrasz się tylko kiedy ekran na iPhonie lub iPodzie będzie migał na biało i czarno, a z komputera będą wydobywać się dźwięki o podłączeniu i odłączeniu USB - to normalne. Gdy okienko redsn0w będzie miało napis "Done"
możemy odłączyć iPhone'a/iPod'a i czekać, aż Jailbreak zrobi swoje.


Pytania:
1. Czym jest plik .ipsw?
Odp.: Pliki o rozszerzeniu .ipsw są plikami, w których zawarty jest cały firmware.
2. Czytałem gdzieś, że przy jailbreakowaniu trzeba mieć wyłączonego iPhone'a/iPoda. Czy to prawda?
Odp.: Równie dobrze możesz mieć go włączonego, ale na powitalnym ekranie (ten z napisem "odblokuj").
3. Mam iPhone'a 3G, ale jailbreak nie zniósł mi simlocka. Co zrobić?
Odp. Jailbreak nie znosi simlocka. Jedynie posiadacze iPhone'a 2G mogą robić takie bajery. My musimy to robić ultrasn0wem.
4. Czym jest ultrasn0w?
Odp. Aplikacją do zdejmowania simlocka. W tym tutorialu go jednak nie ma.
 
Ostatnio edytowany:
poprawka

W najnowszym redsn0w nie trzeba trzymac przycisku power !
Sprawdzone na moim 3GSie
 
W najnowszym redsn0w nie trzeba trzymac przycisku power !
Sprawdzone na moim 3GSie
W ogóle? Niemożliwe jest wtedy przejście w tryb DFU.
 
Jak długo iPhone powinien się Jailbreakować? Ponieważ nie wiem czy dobrze wszystko robię czy on po prostu się wyłączył.
 
Jak długo iPhone powinien się Jailbreakować? Ponieważ nie wiem czy dobrze wszystko robię czy on po prostu się wyłączył.
Po poprawnym zjailbreakowaniu pojawi się ikonka biegającego ananasa. Wtedy będą do iPhone'a ładowane pliki. Po wszystkim iPhone się zrestartuje. Jeżeli ekran jest czarny i iPhone nie reaguje na przycisk "Home" (kółko z zaokrąglonym kwadratem w środku), naciśnij przycisk "Power" (Srebny, u góry)
 
"Witam. W tym tutorialu opiszę, jak zjailbreakować iPhone'a 1G lub 2G oraz iPoda Touch 2G lub 3G na softwarze 3.0 i 3.0.1"


Mam ipod`a touch`a 8gb chyba g1. Czy to tez bedzie działało?
 
"Witam. W tym tutorialu opiszę, jak zjailbreakować iPhone'a 1G lub 2G oraz iPoda Touch 2G lub 3G na softwarze 3.0 i 3.0.1"


Mam ipod`a touch`a 8gb chyba g1. Czy to tez bedzie działało?
iPod Touch 2G to inaczej 1G. Ale g1 nie istnieje.
 
zawiesil sie... jest pokazane logo.. czekam i nic:( co moge zrobic? itunes go nie widzi:/
 
Ostatnio edytowany:
Wprowadź iPhone w tryb DFU, potem w iTunesie naciśnij odtwórz i czekaj... Jak się wszystko skończy, zostaw iTunesa włączonego i zrób jailbreak. Jak się jailbreak skończy, wejdź do iTunesa i przywróć iPhone'a z kopii zapasowej.
 
:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates\iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw nie moge znalesc apple computer
 
Sprawdź tak:
x:\documents and settings\All Users\Dane aplikacji\Apple Computer\
Ewentualnie w zamiast katalogu "All Users" wybierz katalog z Twoją nazwą użytkownika.
Włącz ukryte foldery w opcjach Windows.
 
ok znalazlem biore sie do roboty dzieki wielkie
 
Ostatnio edytowany:
wskazalem plik ipsw. i pisze mi takie cos : Please Select the corresponding IPSW for you CURRENT firmware. Unable to recoginze specified IPSW, moze dlatego ze mam firmware 3.1.2
 
nie włącza mi się iphon :( co mam z tym robić?
 
nie włącza mi się iphon :( co mam z tym robić?
Sprawdź stan naładowania baterii.
W jakich okolicznościach doszło do wyłączenia telefonu -> upadek, kontakt z cieczą?
Instalowałeś jakiekolwiek aplikacje?

Jaka jest to wersja iPhone?
 
Witam mam ipod touch 1g 16gb a firmaware to 2.2.1 więc powinno być jeszcze prościej ale redsn0w przy podaniu mu pliku chwile myśli i wywala "Unable to recognize specyfied IPSW"

Czy wie ktoś co z tym zrobić?

Nie wiem czy to coś pomoże ale mogę dać wskazówkę że plik który znalazłem tam gdzie miał być nazywa się "iPod1,1_2.2.1_5H11_Restore.ipsw"

Z góry dzięki.
 
Ja też niewiem jak długo sie jealbreakuje
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top