Witam
Celem mojego tematu jest przedstawienie kultowego telefonu w ostatnich kilkunastu miesiącach, produktu znanej na całym Świecie marki Apple – iPhone. Od dnia wprowadzenia telefonu na rynek stał się on poważnym konkurentem dla marek wiodących w 2007r. prym, do których zaliczymy m.in. Nokię, SonyEricssona czy HTC.

W czerwcu 2007r. – Rok premiery pojawiła się pierwsza wersja iPhone oznaczana obecnie jako 2G początkowo o pojemnościach 4GB i 8GB, a na przełomie 2007/2008r. wprowadzono również wersję 16GB. Część tylnia jest wykonana z aluminium, jedynie pokrywa anteny jest wykonana z plastiku.

W czerwcu 2008r. Wprowadzono udoskonaloną wersję iPhone 3G o pojemnościach 8GB i 16GB w dwóch kolorach: czarnym (8GB i 16GB) oraz białym (tylko 16GB), telefon miał m.in. GPS, mocniejszy procesor i tylnia część wykonana jest w całości z plastiku.

W czerwcu 2009r. wprowadzono najnowszą wersję iPhone 3G S, również w dwóch kolorach białym i czarnym, ale o pojemnościach 16GB i 32GB, telefon posiada w odróżnieniu od poprzedników m.in. lepszy aparat 3,2Mpix czy ponownie mocniejszy procesor, część tylnia jest również wykonana z plastiku.

Przedstawienie funkcji telefonu:

Po pierwsze… Znakomity 3,5 calowy dotykowy wyświetlacz 16 milionów kolorów. Wyświetlacz jest na tyle dokładny, że reaguje nawet na muśnięcie palcem i rozpoznaje dotyk na podstawie temperatury palca, a więc np. rysiki się nie sprawdzają, chociaż na rynku można takowe zakupić.

Po drugie… Bardzo łatwy i intuicyjny w obsłudze system operacyjny MAC OS X, na który znajdziemy multum oprogramowania, które pobrać możemy z App Store (wiele aplikacji jest bezpłatnych, ale te ciekawsze musimy zakupić) czy np. z Cydii czy jej najnowszej wersji Icy, gdzie w sumie możemy dostosować wygląd czy wyposażyć telefon o nowe możliwości, jak np. iBluetooth czy Cycorder (program do kręcenia filmów).

Po trzecie… Multimedia element oprogramowania -> iPod sam mówi za siebie, rewelacyjny odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu możemy posłuchać muzyki czy obejrzeć filmy w formacie Mp4. Prawdziwą jakość muzyki poznamy na słuchawkach, bowiem głośnik jest bardzo cichy w porównaniu np. do Nokii 6233. W oprogramowaniu „osadzona” jest opcja YouTube, a więc przeglądanie ogromnego serwisu z teledyskami, czy filmikami.

Po czwarte… Internet telefon wyposażony jest w moduł WiFi i tak naprawdę bez Internetu staje się mało użyteczny. Bardzo prosta w konfiguracji poczta, odczytywanie najnowszych notowań giełdy, sprawdzanie pogody -> tego dokonujemy w ciągu kilku sekund.

Po piąte… Jailbreak to opcja dzięki której możemy ściągać programy i dostosowywać telefon poza oficjalnym sklepem AppStore. Robiąc Jailbreak wgrywamy Icy i Cydię z mnóstwem programów.

Telefon w każdy sposób możemy dostosować do siebie wgrywając oprogramowanie, modyfikując iPhone na różne sposoby. Jednak ciągle brakuje kilku pożytecznych funkcji jak np. bezpłatny w pełni funkcjonalny Bluetooth (obecnie służy w sumie tylko do obsługi słuchawek Bluetooth, możliwości możemy poszerzyć iBluetoothem, który jest niestety płatny).
Używanie tego telefonu dostarcza mi niesamowitej frajdy, bowiem tak prosty telefon mogę używać na wiele sposobów, jako np. linijka, kompas, latarka czy poziomica.


Plusy:

- Intuicyjna obsługa
- Ogromna ilość oprogramowania
- Możliwość dostosowywania telefonu do własnych potrzeb
- Wbudowany iPod
- Duża ilość wbudowanej pamięci (8,16,32 GB)
- WiFi

Minusy:

- brak w pełni funkcjonalnego wbudowanego w oprogramowanie Apple Bluetootha
- brak lepszego aparatu z lampą błyskową
- drogie oprogramowanie jak np. TomTom za 60 dolarów
- cena (za używanego iPhone 2G nadal trzeba zapłacić ponad 650zł a za nowego 3G S ponad 2000zł)

Moim zdaniem warto kupić iPhone pomimo swojej ceny jest to bardzo przyjemny telefon, a chyba najważniejszy jest duży wyświetlacz i prostota.


Screeny z mojego iPhone:

7d72159b06c66e76.png


65ea3ea62aa2ab30.png


7b890dcbe234600d.png


Zdjęcia z telefonu: (Post #1)



Zakaz kopiowania na inne fora!
 

Załączniki

Zapomniałeś o największych wadach

-Brak możliwości uruchamiania kilku programów na raz, te 128mb ramu jakie on ma to nie pozwoli na otwarcie więcej niż 3 programów
-Słaba bateria
-Nie można wymieniać baterii
 
Ostatnio edytowany:
Oczywiście, że można wymienić baterię, lecz można to zrobić w serwisie (trzeba mieć fachowe zdolności).
Słaba bateria przy takim wyświetlaczu i 16 mln. kolorów (3,5 cala)?
Mi w jednym egzemplarzu trzymała 5-6 dni (telefon 14 miesięczny), a w drugim 3-4 (telefon 2 letni).

To prawda nie można uruchamiać kilku aplikacji, jest wyjątek np. Gra + słuchanie muzyki z iPod'a.
 
hmm w kazdym telefonie mozna tak np. Nokia 6131 to samo ma ale macie racje iPhone jjest do kitu z tym i dalej bedzie nierozwinietym dzieckiem apple :) ze wzgledu na dosc slaby system brak apletu java i dosc slaby aparat zbedny w tym telefonie i podobnosc do iPod-qw touch dla mnie telefon dno jednym zdaniem
___________________
=====Dodano:=====
to jest nie bzdura "Moim zdaniem warto kupić iPhone pomimo swojej ceny jest to bardzo przyjemny telefon, a chyba najważniejszy jest duży wyświetlacz i prostota.
"
 
hmm w kazdym telefonie mozna tak np. Nokia 6131 to samo ma ale macie racje iPhone jjest do kitu z tym i dalej bedzie nierozwinietym dzieckiem apple :) ze wzgledu na dosc slaby system brak apletu java i dosc slaby aparat zbedny w tym telefonie i podobnosc do iPod-qw touch dla mnie telefon dno jednym zdaniem
Jesteś śmieszny człowieku. Iphone byłby najlepszym telefonem na rynku gdyby miał jeszcze fizyczną QWERTY i lepszy aparat.
Według Ciebie iphone ma słaby system ? hahahha rozśmieszyłeś mnie. Iphone OS jest najszybszym OS'em na rynku. Wiele aplikacji oraz gier które mają grafikę jak z komputera.
Męcz się dalej ze swoją E65 Pozdro ;**
 
Z ta fizyczna klawiatura nie przesadzajmy, nie bede nic mowil, gdyz jest to stary i przedawniony temat, za kilka tygodni dojdzie do mnie moj iphone 4, wtedy jesli nie zapomne, pokusze sie o napisanie wlasnej recenzjii.
 
Witam wszystkich. Jestem nowy, ale chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat iPhona. Mam go od 2 tygodni i wg mnie telefon jest świetny. Fakt bateria to jego największa wada, ale przecież są do niego akcesoria, w tym i baterie które można podpiąć w styk ładowarki co umila prace z telefonem. Jego praca z internetem jest również świetna, zresztą nie bez kozery został wybrany najlepszym telefonem współpracującym z internetem
 
Jak dla mnie to produkty Apple są za drogie. Moim zdaniem lepiej korzystać z androida.
 
Iphone porady

Iphone ma jedna zasadnicza wadę.....jest bardzo podatny na rozbicie - juz jednego skasowałem i to dwukrotnie. Koszt naprawy..to ok. 150 zeta za tylna ściankę - 500-600 za przednią. Dlatego polecam zabezpieczenie go jakąkolwiek nakładką czy futerałem. Byle nie żelowe, bo te w niektórych warunkach powodują skraplanie wody i telefon zaczyna sie pocić.Efekt..po pewnym czasie trzeszczy głos... Dobrym rozwiązaniem jest nakładka z dodatkowa baterią. Można nabyć za ok. 200-250 zeta - co jak na ten model nie jest specjalnie cena wygórowaną. Wszystko można znaleźć albo na allegro albo na Apppstore.
Wprawdzie po nowej odsłonie spodziewałem sie więcej ale nie jest źle. Wprawdzie galaxy jest juz bardziej innowacyjny...do Iphone jest niezawodny. Nie miąłem problemów z zawieszeniem się.
pozdr Rumbi
 
Moim skromnym zdaniem Iphone jest strasznie przereklamowany, jego cena absolutnie nie jest adekwatna do jego osiągów.. ponad 3000zł za telefon ze średniej półki. Dziękuję dobranoc.
 
Telefon marzenie. Tak określiłbym dziecko Apple. Cudowny design połączony z mocnym sprzętem. Nic dodać, nic ująć.
 
Mi tam iPhone bardzo się podoba, tylko szkoda, że jest tak ograniczany przez iOSa
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top