Historia gsmx'u

W tym temacie zamieszczamy wszystko co w jakiś sposób wiąże się z gsmx'em, to jest stare screeny szablonów, wiadomości, piszemy o tym co było etc.


Teraz może pokrótce opisze początek strony. Najstarszy plik index.htm jaki udało mi się znaleźć na płytkach pochodzi z 7 stycznia 2005 dlatego też ten rok uznaje za początek serwisu (choć najprawdopodobniej strona była już trochę wcześniej, ale w styczniu był koniec półrocza, chciałem dostać jakąś lepszą ocene, a pani z infy chciała zobaczyć to akurat na płycie, to zgrałem pliczki strony na CD). Właśnie wyszukałem jeszcze omnie.htm z 1.05.2004r. ale w tedy stronka raczej mało przypominała stronę :D Dlatego też nie zamieszcze screenu z początku, bo po prostu nie ma się czym chwalić.


Strona na początku była oparta o sam HTML i gotowe elementy JavaScriptu.
Był czat, księga gości, newsy o wszystkim i niczym, troche linków do blogów (kiedyś modne były blogi o swoim życiu - teraz blogi służą bardziej do budowania zaplecza), pare linków do stron, kilka gier we Flashu, krótkie informacje o moim mieście razem z galerią zdjęć, info o mojej szkółce, pogoda, humor, graffiti, anrywirus online itp. pierdoły.
Ze stroną pomagał mi widex, niegdyś właściciel serwisu o technologiach Microsoftu (widex.boo.pl, a później wid-win.net).

Traf chciał, że byłem pierwszym szczęśliwcem w klasie, który jako pierwszy posiadał tel. z kolorowym wyświetlaczem - była to Nokia 3510i. Zacząłem więc wrzucać dużo rzeczy na popularne wtedy rozdzielczości, tj. 96x65 i 128x128 (która dopiero wchodziła). Widex pomógł mi zrobić prostą stronę do downloadu. Z powodu iż norbsoft się burzył i wiele stron było zamykanych zrobiliśmy stronę na hasło (z wykorzystaniem javascript). Strona była w htmlu, wszystko pisane z palca, obrazki robione emulatorem MidpX i kadrowane w Paincie.

Jednak sama strona to było mało, więc postanowiłem założyć forum. Pierwsze forum powstało w noc sylwestrową, chyba roku 2004/2005. Było to forum założone w serwisie oferującym darmowe fora. Prosty skrypt forum z opcjami tworzenia forów i zmiany kolorów... Takie rozwiązanie nie umożliwiało zbyt dużej ingerencji ani w szablon, ani w kod strony, tak więc zrezygnowałem z tego forum na rzecz phpBB 2. Jako że od zawsze lubiłem ciemniejszą kolorystyke forum, która po prostu nie męczy tak oczu przy po paru godzinach czytania, wybór szablonu padł na darmowy motyw Andromeda Boards:


Cały czas korzystaliśmy z tej samej, tylko że konwertowanej bazy, więc początkowi forum odpowiada data mojej rejestracji: 18 czerwca 2005.

Logo forum (adres na darmowym aliasie)


Forum było o bardziej o szkole i mojej okolicy, niż o komórkach. Gdy samo forum już mi się znudziło, skrypt forum został zmieniony z phpBB2 na phpBB by Przemo (bodajże wersja 1.9.4, czy coś takiego). Standardowy szablon subSilver został przezemnie przerobiony tak, że przypominał ten z phpBB2.

Forum było cały czas rozbudowywane. Wbudowany w phpBB by Przemo download się rozrastał, z pomocą przyszli też nowi i mili moderatorzy, z których jednak nie wielu wytrwało do dziś.. Z pomocą przyszedł także Stwor, który zasponsorował miejsce na swoim serwerze. W 2007 wykupiona została domena gsmx.pl




Teraz kilka screenów z rozrośniętego już forum na Przemie.

Download (screeny były w komentarzu):


Przerwa techniczna:


Stara ekipa:


Miskov, który zrezygnował z gsmxu na rzecz serwisu clubfon:


Sub:


awansik (Junior Admin chyba?):


Dodatek piw, z którego niestety nie wszyscy potrafili korzystać:

Kara za ostrzeżenie ---> brak stawiania piw = brak dostępu do linków do czasu odpracowania warna














nalio:


Rangi:




Z powodu rozsynchronizowanej bazy danych i kłopotów z forum zmuszeni byliśmy do zmiany skryptu forum na coś bardziej zaawansowaneego - vBulletin. Po krótkiej przerwie, forum powróciło dnia 08-07-2O08 (dalej z tą samą, lecz przekonwertowaną bazą danych - kilkaset postów zostało utracone przy konwersji, ale forum szybko powróciło do świetności. Dnia 9.11.2008r. mieliśmy 7,494 tematów, 48,394 postów i 51,862 użytkowników. Staty były by większe, ale co jakiś czas kasuje po kilkanaście tys. userów, którzy nie aktywowali swojego konta :diablo:

Od czasu przesiadki na vB zaliczyliśmy krótką przerwę, spowodowaną chwilowym brakiem hostingu. 2 kwietnia 2O09 cała strona wraz z forum została przeniesiona na nowy serwer.

I historia toczy się dalej :)
 
Ostatnio edytowany:
Ah te stare czasy :) .... nie ma to jak powspominać ;] no i ile miałem piw xD http://gsmx.pl/obrazki/historia-strony/sub-sero.png 8 tyś xD
 
Hehe pewnie co poniektórym łezka w oku się kręci ^^ jak widzą stare forum na skrinach :)
Pamiętam trochę to stare forum bo miałem konto ale później zapomniałem hasła :D / meila rzecz jasna też xD
 
a ja pamiętam jak przechodziliśmy na vB to byłem wkurzony bo mi brakowało 5 piw do piwosza... ale po zmianie było lepiej bo mi wykasowało 3 osty a po 2 tyg. (chyba) zostałem modem xD
 
pamietam jak zeby cos sciagnac trza bylo piwko postawic.... troche mnie to dziwilo.... jeszcze wtedy sie wogole nie udzielalem, bo sie zarejestrowalem tylko po to zeby se gry na kome posciagac..... dopiero ponad rok pozniej zaczalem sie udzielac.... i tera ta strona to moja strona startowa :D
 
Ja tych czasów nie pamiętam, w 2004 to 2 telefony znałem, bo do tego czasu tyle widziałem. W grudniu 2004 dostałem Siemensa S40 ale i tak nie mógłbym na niego nic ściągnąć. A poza tym w tamtych czasach widziałem ze 2 razy internet. Podziwiam Cię, że tak wcześnie zrobiłeś własne forum ;] W podstawówce chyba jeszcze byłeś? //CNK: nie ;)
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Ja niestety tych czasów nie pamiętam bo pamiętać ich nie mogę. Dużo słyszałem od nalia i rockiego17. Kiedyś też forum ładnie wyglądało.
 
I Sub miał sygnę zawaloną userbarami i innymi pierdołami co pół strony zajmowały patrząc ze screenów. Ja niestety też nie pamiętam, ale wiele ciekawych rzeczy słyszałem ^^
 
Heh pamiętam jeszcze kilka stron postów typu "dzięki" w tematach :D Albo osoby co dawały wszystko w hide, żeby złapać jak najwięcej piw... to były czasy ;)
Sub miał sygnę zawaloną userbarami i innymi pierdołami co pół strony zajmowały
On miał chyba wtedy największą sygnę na forum :D


[mod=Sub-Sero]Niom :D ale nie pół strony :P ale kiedyś tak nie myślałem jak dziś :) [/mod]
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
i fajne miałem logo GL'u że jak klikniesz wyświetlały się wszystkie gry Gameloftu :). ... xD Licznik postów mi prawie się nie ruszył z miejsca lolz xD
 
To były czasy xD Tylko oczywiście mnie nie było :D
 
ale to jeszcze nie koniec tej historii bo my ją cały czas tworzymy :)
 
Ach te stare dobre czasy miło je wspominam już wtedy chciałem być modem, ale piwosza miałem ^^
 
To były czasy xD Tylko oczywiście mnie nie było :D
no dlatego TO BYŁY CZASY ;D ah... pamietam te czasy :) szkoda że a stracilem swoje wszystkie posty i pamietam jak forum wróciło się wystraszyłem że jestem zwyklym szarym userem ...bez zadnego posta ^^
 
Heh, ranga Elite od 3 postów... Historii forum nie znam, bo mnie wtedy nie było, ale czytam archiwa. Na linku coś tam z 2O08 roku, zaraz dam linki starszych.
GSMX.pl - Darmowe gry i aplikacje java » Forum
Niestety, bez obrazków.
 
Jakieś stare bannery:

Tworzenie grafiki w Paincie nie było dobrym pomysłem... W tle widać grafiki z gier na Nokię 3510i - która wtedy była "super telefonem z kolorowym wyświetlaczem":
2mfxbt1.jpg

te były chyba na stronkę miskov'a:
5491ee.jpg

4jxh6g.jpg

Buttony:



Początki w Photoshopie również nie bywały zaskakująco dobre..
Marne fonty + obrys + faza i płaskorzeźba.


Tu jakiś film, nie wiem nawet od kogo, ale ta techniawa w tle aż razi... :P
Widać tam stronę główną jeszcze na CMS'ie Joomla, i forum na phpBB by Przemo
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=vOxJpztx-G0[/YOUTUBE]

Wyszukiwanie na stronie:


Wyszukiwanie na forum:


Wyszukiwanie w downloadzie (pafileDB):


GSMX Poleca (odznaka do artów/poradników/gier na gsmx.pl):


Ankieta z 2007 (cms Joomla):



Stare żetony w kasynie:


2O08:

unknow, przed tym jak miał moda - "fochnął" się za słusznego warna :lol3: :


Ari pisze o zasadach:



Stary Download-Box (był używany zaraz po przesiadce na vBulletin przy tagach HIDE):


niebieski speed:




Stary edytor (screen przedstawiający stary odnośnik
do generatora):





pierwsze logo na vBulletin - robione na szybko:


świątecznie:

zima (chyba 2O09)


11 listopada


Mikołajkowe pobieranie:


Boże Narodzenie / zbliżający się Konkurs walentynkowy:



Nowy Rok:



Walentynki:




polop SM:


Happy Hours dla użytkowników z rangą Member (co jakiś czas):
 
To ja teraz coś od siebie starego dam ale to jest strasznie marne ;/
21nfyhk.jpg


351zmok.jpg

9tfms4.jpg

hwilbb.jpg
 
Ostatnio edytowany:
Nie aż tak marne :) Nie smutaj polop :P
A tak btw. o co chodzi z tymi krzykaczami? ;)
 
liczba wiadomości na sb cos jak licznik postów ale na sb
 
takie o mnie bardziej ale można znaleźć takie rarytasy jak chojak i unknow na zielono i pawlak jako VIP ^^

tutaj CNK mi dziękuje co zapamiętam do końca życia ^^:







tutaj opierdziel od akro:



 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top