Flashowanie za pomocą ODIN - Samsung Galaxy S i9000

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TO CO STANIE SIĘ Z TWOIM TELEFONEM, WYKONUJESZ TO NA WŁASNĄ ODPOWEDZIALNOŚĆ.

Na wstępie pragnę napisać iż metoda jest w 99% bezpieczna, ODIN jest serwisowym programem Samsunga, a wgranie za jego pomocą czystego, nie modyfikowanego ROMu od Samsunga nie powoduje utraty gwarancji (sprawdzałem osobiście).
Zatem przejdźmy do rzeczy, potrzebne nam będą następujące rzeczy:
  • Samsung Galaxy S i9000
  • kabel USB - np. ten dołączony do zestawu
  • sterowniki dla naszego telefonu do pobrania TUTAJ
  • program ODIN do pobrania TUTAJ (paczka zawiera dodatkowo pliki .pit o których napiszę w dalszej części)
  • rom który chcemy wgrać - wszystkie, czyste ROMy od Samsunga znajdziemy TUTAJ

Teraz gdy już mamy zgromadzone potrzebne "rzeczy" możemy przejść do flashowania.

1. Rozpakowujemy ściągniętą paczkę z ODINEM
2. Rozpakowujemy ściągnięty przez nas ROM
3. Przechodzimy do nowo utworzonego katalogu z ODINEM i uruchamiamy plik Odin3v1.3.exe, naszym oczom powinno ukazać się oto takie okienko programu:
822191.jpe


4. Teraz odpowiednio ustawiamy ODINA, zazwyczaj ROM który nas interesuje ma w pierwszym poście swojego tematu na forum opis jakiego PIT'u użyć i jakie ustawienia zastosować w ODIN'ie tak więc tutaj posłurzę się konkretnym na chwilę obecną najnowszym ROM'em czyli I9000XXJPU Android 2.2.1
5. Zaznaczamy opcję Re-partition
6. Do pola PIT ładujemy tzw. pit 512, czyli plik o nazwie s1_odin_20100512.pit
7. Do pola PDA (czyli praktycznie cały system) ładujemy plik w tym przypadku o nazwie I9000XXJPU-REV03-PDA-low-CL747761.tar
8. Do pola PHONE czyli tzw. RADIO ładujemy plik w tym przypadku o nazwie MODEM_I9000XXJPU.tar.md5
9. Do pola CSC ładujemy plik o nazwie GT-I9000-CSC-MULTI-OXAJPU.tar.md5
Warto dodać że pliki z punktu 7, 8 i 9 łatwo rozpoznać ponieważ praktycznie w każdym przypadku w swojej nazwie posiadają "frazę" która się tylko i wyłącznie z nimi kojarzy ;)
10. Podczepiamy telefon w uruchomionym trybie download, aby uruchomić go w tym trybie należy włączyć telefon kombinacją klawiszy (ciszej + home + power) najlepiej wciskać w wypisanej kolejności.

Okienko programu powinno wyglądać mniej więcej teraz tak:
822203.jpe


11. Klikamy "START" i oczekujemy na uruchomienie się telefonu (może to potrwać nawet 10minut)
12. Robimy WIPE wpisując kod *2767*3855#

Pozostaje nam skonfigurować wedle własnej woli system i Cieszyć się telefonem :) POWODZENIA!

ZNANE PROBLEMY:
Czasem się zdarza iż wgrywanie ROMu stanie i nic się nie dzieje, w 90% przypadków można spokojnie odczepić telefon i rozpocząć proces od nowa.

UWAGI:
Pamiętaj że ten telefon naprawdę ciężko ubić i do puki działa tryb download dotąd można spokojnie flashować ;) a że odin podczas normalnej zmiany ROMu nie narusza bootloadera, tak więc nawet podczas zaniku prądu podczas wgrywania lub innego czynniku który przerwie proces flashowania tryb download powinien działać.














ROOTowanie Samsung Galaxy S
Rootowanie czasem się różni w zależności od romu tzn. istnieją różne metoty które na jednych romach działają na innych nie, ale postaram się popisać tutaj optymalną, działającą prawie wszędzie metodę uzyskania dostępu do konta root'a.

Rootowanie przy pomocy CF-Root
CF-Root to czysty kernel+Superuser+Bousybox bez innych dodatków i modyfikacji, czyli coś dla ludzi którzy wszystko lubią uzyskać po swojemu ;)

1. Z forum XDA-Developers ściągamy odpowiednią dla naszego ROM'u wersję KLIK
2. Rozpakowujemy archiwum tak aby uzyskać plik z rozszerzeniem .tar
3. Włączamy ODINA i podpinamy telefon w trybie DOWNLOAD
4. Wyżej wymieniony plik .tar ładujemy do ODINA w polu PDA. Nie wybieramy żadnych pitów i nie zaznaczamy żadnych innych opcji
5. Klikamy start
6. Gdy telefon się uruchomi cieszymy się dostępem do uprawnień roota na telefonie ;)



UWAGA:
Warto wspomnieć że takie mody jak SpeedMod, Voodoo i inne posiadają w sobie wbudowanego roota ;) czasem trzeba go tylko uaktywnić w recovery (w przypadku SpeedMod, o ile wcześniej nie mieliśmy już roota) tak więc jeśli planujesz potem wgrywać coś w stylu wymienionych modów polecam ominąć instrukcję rootowania i nie tracić czasu ;)
 

Załączniki

Ściągnąłem "I9000XXJPY ## 512.PIT Version 2.2.1 2O10 December" i jest w rarze tylko jeden plik "JPY JPY JPY.tar"... Skąd mogę wziąć pliki do PHONE I CSC??


aha... dzieki za info........ :/
 
Ostatnio edytowany:
To ja też poproszę o info, bo mam podobny problem.
Jest tylko jeden plik, jak to wgrać?
 
Macie tam na górze wszystko napisane, programem tym spróbuj rozpakować ten plik ;].

Rozpakowujemy ściągniętą paczkę z ODINEM
Jak widać.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
@jarek3460 tak w sumie to Twoja wypowiedź ma się nijak do naszego pytania, flashowałeś kiedykolwiek sgs'a przez odim?
 
mam ten sam problem co koledzy skad pobrac phne i csc
 
są wersje trzy i jedno plikowe
jeśli macie plik z końcówką .tar a po otworzeniu go foldery softu itd to go nie wypakowujcie

ustawiacie go w PDA, re-partition ma być odznaczone
PIT pusty

poradnik żywcem zerżnięty z innego forum....
 
Skąd wziąć pliki, jeśli ma się Samsung Galaxy S Plus? Nie mogę ich nigdzie znaleźć.
 
Ściągnąłem wszystko tak jak jest napisane w pierwszych punktach ale oprócz pliku pit inny nie mam, skąd je pobrać?
 
Strona z której pobieramy pliki nie działa, 404?
Skąd więc pobierać stabilne wersje romu?
 
stronka nie działa ... niestety
 
A może mi ktoś powiedzieć gdzie teraz znajdę te Pliki?
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top