Erę ma zastąpić T-Mobile Polska

Temat w 'Nowości ze świata GSM' rozpoczęty przez CNK, 20.10.2006.

Status tematu:
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
 1. CNK

  CNK Zawsze Spoko! GSMX Team

  Dołączył:
  18.06.2005
  wiadomości:
  6,366
  Otrzymane lajki:
  960
  <center> 541b6cea85bf0bd6.gif </center>
  Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci komórkowych Era i Heyah zaprzecza, że do zmiany nazwy sieci Era dojdzie już w tym roku.

  Od miesięcy trwa oczekiwanie na to, że należąca do PTC sieć komórkowa Era zmieni nazwę na T-Mobile Polska. Po wrześniowej zmianie władz PTC i informacji, że Deutsche Telekom kontroluje 97 proc. udziałów PTC, oczekiwania wzrosły. W tym tygodniu pojawiły się pogłoski, że do zmiany marki firmy dojdzie na początku grudnia, tak by świąteczna kampania reklamowa była prowadzono pod nowym logo - podała "Gazeta Prawna".

  – Żadne decyzje jeszcze nie zapadły ani co do rebrandingu, ani tym bardziej co do konkretnych dat – mówi Zbigniew Lazar, rzecznik PTC.

  – Zauważyliśmy, że gdy w badaniach prezentujemy klientom nasze produkty bez ujawniania logo, to wypadają lepiej niż, gdy odsłonimy markę – dodaje GP jeden z przedstawicieli PTC. – To uzasadnia szybką zmianę marki.

  – Era zrobiła wstępny przegląd domów mediowych związany ze zmianą marki. Miała też ogłosić przetarg, ale tego do tej pory nie uczyniła – mówi przedstawiciel jednego z domów mediowych.

  Przygotowania do zmiany marki PTC zaczęła już w 2004 roku. Plany skomplikował konflikt udziałowców spółki, który wybuchł w lutym 2005 roku i trwa do dziś.

  – Rebranding zaszkodziłby PTC. Era przez lata była marką nr 1 na polskim rynku komórkowym. Dziś jej pozycja powinna zostać odbudowana, zamiast zamieniać ją na markę nr 4 w Europie. Tak czy inaczej próba zmiany marki byłaby działaniem bezprawnym, złamaniem szeregu postanowień sądów. Jeśli DT podejmie te działania, które bez wątpienia stoją w sprzeczności z najlepszym interesem PTC, to poczynimy zdecydowane kroki prawne, by go powstrzymać – mówi GP Philippe Houdouin, prezes Elektrim Telekomunikacja, spółki związanej z francuskim Vivendi, który walczy z Deutsche Telekom o kontrolę nad PTC.

  źródło: WirtualneMedia.pl
   
Status tematu:
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.

Poleć tę stronę