Czyszczenie wyświetlacza - 1 próba - pasta polerska

niestety po ostatnim sezonie w górach moje GoPro ma parę rysek których będę się próbował pozbyć, zacząłem więc od czegoś czego mi nie szkoda :) - SE K800i telefon mam od premiery bonda więc już dosyć długo, przez ten czas latał wszędzie a ekran zrobił się paskudny więc zacząłem od niego^^


Pastę polerską kupiłem na allegro sprawa groszowa bo całe 7zł z przesyłką wyszło.

1. wyczyściłem ekran (odciski palców, może krem nie wiem, był tłusty trochę)
2. zorganizowałem sobie twardy filc pewnie każdy gdzieś tam znajdzie w domku (jakoś ta szmatka z zestawu wydawała mi się za delikatna)
3. do roboty :D

I. Fotka przed czyszczeniem: (zaznaczona jest głęboka rysa)


II. nałożona pasta (trochę za dużo jej dałem na początku później mniejsze ilości brałem)



III. w między czasie - różnica widoczna z daleka :)



IV po skończonej polerce:



Efekt przerósł moje oczekiwania, nie spodziewałem się, że ryski zostaną usunięte a jak zobaczyłem znikającą głęboką rysę to mi szczęka opadła, oczywiście nie wierzcie opisom na allegro, że zajmuje to 2 minutki i już jest jak nowe, mi zajęło to godzinkę a jak widać jeszcze kawałki na dole zostały do roboty. Niestety jeszcze się nie dorobiłem żadnego sprzętu polerskiego więc wszystko ręcznie (jak bym miał wkrętarkę to pewnie bym kombinował do niej przyczepienie filcu) czytałem równieżm że nadaje się do takiego czyszczenia pasta do zębów - nie wiem ale zobaczę ^^

oczywiście widać małe mikro ryski ale telefon wygląda znacznie lepiej - może jeszcze spróbuję jutro poczyścić

Jutro spróbuję do porządku doprowadzić SE Yari który jest w gorszym stanie, później spróbuję z zegarkiem lub gopro... może się uda

CNK - telenonu od nowosci nie rozkrecalem :) wiec pewnie jest tam wszystko a ze nosze w kieszeni i nie za bardzo dbam to wyglada jak wyglada...
 
Ostatnio edytowany:
Do takich zabiegów to wypadałoby go rozebrać, tak to możesz sobie zasyfić klawiaturkę.. ;) Poćwiczysz jeszcze trochę, to będziesz mógł założyć studio car-detailingu ^^

Efekt całkiem dobry, do czyszczenia mniejszych zanieczyszczeń (np. na szybce od aparatu) można użyć płynu IPA.

PS. Wyczyść tą klawę, bo wygląda jakbyś tam przy joysticku odkładał sobie jedzenie do zeskrobania na później :D
 
Ja tak robiłem na Lakierni ale bardziej profesjonalnie bo pierw szybkę matowałem papierem ściernym o degradacji 5 tysięcy , a potem polerowałem dwa razy grubą pastą polerską , a na końcu cienką pastą polerską oczywiście wszystko z firmy IXELL
 
Ja jak polerowałem szybkę w 6120c to zacząłem od zmatowania szybki, ale efekt podobny :D
 
No bo się zaczyna matować oczywiście na morko ... Dla mnie poradnik słaby ... Oceniam go 2/10
 
Igor1991 = nie wiedziałem gdzie to wkleić to raczej nie poradnik a sprawdzenie takiej pasty :)... jak by miał być poradnik musiał bym skoczyć po papier wodny, i ładnie fotki porobić a nie na szybko...
 
No tak ale to co ty zrobiłeś nie dało raczej dużego efektu no ... Twoje rysy i tak wyjdą i tak
 
Tylko czasem nie próbujcie tego na telefonach dotykowych ponieważ można uszkodzić powierzchnię i papa po dotyku :P
 
No dokładnie hehe ale jak najbardziej polecam to na zwykłych telefonach oczywiście nie przesadzajmy z wodą
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top