Z gory sory jak post w nieodpowiednim miejscu.
Mam zamiar kupic telefon z WM i w różnych opiniach czytam o ROM i o Radiu. Czy ktos moze mi wytlumaczyc co to takiego? To cos jak soft?
 
Rom ma dwa znaczenia
1) nazywa się tak pamięć główną urządzenia przeznaczonej na pliki systemowe (Pamięć ROM, ROM, Flash Rom)
2) system operacyjny - to coś jak soft na inne telefony - WM 5, WM 6.0, WM 6.1, WM6.5. Dodatkowo różne romy mogą być odpowiednio modyfikowane (gotowane) - zmieniając styl, szybkość działania, dodatki etc. ROM znajduje się w pamięci Flash ROM.

Radio rom jest odpowiedzialne za moduł GSM/GPRS, m. in. jakość połączenia, głośność, dzwonki, czasem też za WiFi, czy Bluetooth. Wersja radia jest podawana zaraz przy włączaniu PPC (R, G, D). Amerykańskie radia nie zawsze działają na polskich operatorach. Radio sobie zmieniasz, gdy np. rypie Ci się połączenie, przerywa, lub jest za cicho...
Radio ROM zmieniamy też, gdy po ściągnięciu SIM Locka nie działają nam dźwięki
 
A czym sie roznia od siebie:
Gprs
Edge
3g
Wifi
 
Dobre :D

Krótko:

Gprs - Łączność komórkowa bez której nie odbyło by się żadne połączenie komórkowe

Edge - Nie pamiętam a nie chce mi się googlować

3g - Łączność komórkowa pozwalająca na wykonywanie Video-rozmów

Wifi - Połączenie bezprzewodowe (coś jak Bluetooth tylko o większym zasięgu) możemy się przez to podłączyć do jakiegoś Hot-spota lub routera by uzyskać internet na telefonie lub do laptopa by wymienić dane.
 
masz bana od google?

GPRS - technologia stosowana w sieciach GSM do pakietowego przesyłania danych, pozwala uzyskać prędkości rzędu 30-80 kb/s, umożliwia korzystanie z Internetu lub z transmisji strumieniowej audio/wideo

EDGE - technologia używana w sieciach GSM do przesyłania danych - rozszerzony GPRS z poprawionym interfejsem radiowym, prędkość do ok. 236.8 kbit/s, lepsza niż GPRS, gorsza niż 3G

3G - pożeracz baterii - niby pozwala na rozmowy lepszej jakości (w większych miastach itp.), pozwala na transmisję wideo oraz transmisję pakietową, ale co najważniejsze znacznie skraca czas działania urządzenia (bateria szybciej się wyładowuje), dlatego lepiej wyłączyć 3G w Comm Manager/Ustawienia/Telefon/Pasmo - zmieniając ustawienia na typ sieci = GSM ;)

WiFi - internet bezprzewodowy, jeśli masz w pobliżu hotspot, lub jakąś niezabezpieczoną sieć, to się możesz połączyć i korzystać z internetu nic za to nie płacąc.

Edit: ajj, Ari mnie wyprzedził ;D
 
Nie mam bana na wujka google tylko poprostu siedze na necie w starym telefonie w ktorym nie dosc ze muli to jeszcze pożera pieniadze, wiec zanim znajde w googlach to tu moge uzyskać latwo odpowiedź;)
Gprs i wifi Wiedzialem co to jest tylko to edge i 3g.
Mowisz ze edge jest szybsze od gprs to znaczy ze bedzie zzerac wiecej pieniedzy?
 
EDGE nie wszędzie znajdziesz (ma stosunkowo małe pokrycie terenu). Na obszarach, gdzie sieć telefonii komórkowej nie udostępnia technologii EDGE, połączenia
będą domyślnie realizowane za pośrednictwem technologii GPRS.

"Enhanced GPRS (Ulepszony GPRS) :arrow: Podobnie jak w przypadku usługi GPRS, płaci się
rachunek tylko za ilość przesłanych danych, a nie za czas połączenia."


Więcej info znajdziesz na: W oparciu o Dokumenty Google

lub PDF tutaj: http://blog.rabinek.pl/wp-content/uploads/2007/01/edge.pdf
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top