Cześć , mam takie pytanie , ponieważ kończy mi się miejsce w telefonie , chociaż przenoszę pliki na kartę SD. Czy jest jakaś możliwość powiększenia pamięci telefonu , żeby brała np. z karty?
Aktualnie mam na Spicy wgrany: Ginger Mix 2.2

Pozdro
 
Pamięć w telefonie ma jakąś tam pojemność. Część zarezerwowana jest na system, część na cache, część na pliki data. Powiedzmy, gdy masz wbudowaną kość 512MB, to powiedzmy 5MB jest na cache, reszta po połowie na system i data. Można by było zmienić ile jest przydzielone czemu, ale to wymaga przerobienia kernela. Zawsze jak masz miejsce w partycji System to tam możesz spróbować przenieść apki
 
zawsze można zrobić partycję na karcie pamięci i zarzucić skrypt żeby aplikacje były na tej właśnie partycji (całe aplikacje razem z datą i cache)
jak to zrobić? szukaj sam... nie jestem do końca pewien czy aplikacje typu apps2sd działają właśnie w ten sposób (przenoszą całość danych aplikacji), gdy ja z tego korzystałem była to opcja wbudowana w kernel
 
Da się, ale trzeba się bawić oprogramowaniem
 
A jest jakaś możliwość, żeby jakoś oszukać system i wgrać większy plik na telefon , skoro pliki będą na karcie SD i na telefonie będzie mniej danych?
 
Nie wiem jak to jest ale jak ja przeniosę na kartę plik który ważył kilkanaście megabajtów to na karcie waży parę KB nie wiem jak to działa .
A żeby zrobić tak jak piszesz to trzeba pobawić się w kernelu.
 
ja robiłem takie triko na Galaxy 551... trzeba mieć roota, potem partycjonuje się kartę pamięci tworząc ext2, następnie przenosi się aplikacje programem link2sd i wszystko jest ok, aplikacje są (na 99%) w całości na karcie pamięci a dokładniej na partycji ext2;)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top