Bateria krotko trzyma

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
To nie jest żaden zabobon. Działa dla każdego typu baterii kolego...
 
To nie jest żaden zabobon. Działa dla każdego typu baterii kolego...
Więc kolego... Mit dotyczący formowania baterii Li-Ion i Li-Po oraz "efektu pamięci" w nich występujących wywodzi się z czasów, kiedy w telefonach były montowane baterie Ni-MH (niklowo-wodorkowe). Ogniwa niklowo-wodorkowe należało poddawać kilkakrotnemu procesowi formowania, ale Li-Ion nie posiada "efektu pamięci" więc proces ten jest, po prostu, zbędny. Dodatkowo może on uszkodzić takie baterie, ponieważ nie powinno się ich rozładowywać do końca ale doładowywać od razu, gdy telefon sygnalizuje niski poziom ich mocy.[FONT=&quot][/FONT]
 
Więc kolego... Mit dotyczący formowania baterii Li-Ion i Li-Po oraz "efektu pamięci" w nich występujących wywodzi się z czasów, kiedy w telefonach były montowane baterie Ni-MH (niklowo-wodorkowe). Ogniwa niklowo-wodorkowe należało poddawać kilkakrotnemu procesowi formowania, ale Li-Ion nie posiada "efektu pamięci" więc proces ten jest, po prostu, zbędny. Dodatkowo może on uszkodzić takie baterie, ponieważ nie powinno się ich rozładowywać do końca ale doładowywać od razu, gdy telefon sygnalizuje niski poziom ich mocy.
Zgadza się - nowych baterii się nie formatuje. Ale uwaga - raz na jakiś czas należy ją wyładować (ale nie do 0) do stanu aż telefon będzie prosił o prąd. Bateria się wtedy "układa". Czasami pozwala to wydłużyć czas pracy na baterii lub choćby zwiększyć dokładność wskazania naładowania baterii.
 
Zawsze powinno się baterie doprowadzać do stanu, aż telefon chce prąd (w telefonach z Android OS jest to 15% baterii). Ale takie wyładowanie prawie do 0 (tam 2 czy 3%) czasem wskazane jest.
 
Spróbuj przyciemnić ekran
 
przyciemnić ekran pamietać o wygaszaniu no i ograniczyć gry muzyke itp :) inaczej chyba sie nie da. Z tego co wiem formatowanie bateri nic nie da bo obecne baterie nie posiadają efektu "pamięci"
 
Ograniczyłem na SE LwW podświetlenie i skróciłem czas świecenia do 30s i teraz mam wrażenie, że 10-15% dłużej trzyma.
 
Pomocny może byc też programik Battery DR saver. Mi w tym przypadku skrócił spadek bateri w nocy z 15% do 3 %. A no i formatowanie nowych bateri juz nic nie daje.
 
U mnie wszystko zależy od humoru telefonu :P Zwykle w nocy około 50% baterii spada, dziś tylko 2% przez całą noc bez zasięgu. Za to, jak minęło 80% około 11, to teraz mam 40% bez używania prawie.

Czasem zaleca się naładowanie do pełna, potem wyładowanie do 2-3% i ponowne naładowanie do 100%. Można też ładować parę razy małym prądem przez dłuższy czas (np przez usb, daje on 500mA, ładowarki zwykle 700-900mA). Wiadomo, że wolniej będzie, ale bateria trochę "odpocznie"
 
Ostatnio edytowany:
mam SE X8 od maja tego roku zakupiona w Szwecji. Od okolo 2-3 tygodni bateria przestala mi trzymac prawie wogole. Po naladowaniu do pelna, rozladowuje sie praktycznie w niecale 20 godzin. Dodam, ze telefonu malo uzywam, maprzyciemniony ekran, wylaczone wi-fi i inne cuda, smsuje moze raz dziennie, praktycznie wogole nie dzwonie. Od zawsze rozladowuje telefon do momentu kiedy sie upomina o ladowanie i laduje do pelna. Probowalam zostawic na ladowaniu na cala noc, probowalam roznych gniazdek w domu i ladowania przez USB z komputera - Dzialanie baterii przez ostatnie 2-3 tygodnie jest nadal takie samo. W ciagu nocy potrafi zejsc o ok 50 % baterii. Co moze byc przyczyna i co zrobic? Nowa bateria? A moze nowy telefon? Bede wdzieczna za pomoc :)
 
mi natomiast dziala dluugo bo prawie trzy dni przy uzywaniu isluchaniu muzyki
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top