Android 2.1 - oficjalna aktualizacja!

Właściciele całkiem popularnego w naszym kraju LG GT540 mogą od dziś cieszyć się nową wersją platformy Android w swoim smartfonie.

Android Eclair wniesie do modelu znanego w naszym kraju jako Swift :
- wsparcie dla HTML5 w przeglądarce internetowej
- wsparcie dla Microsoft Exchange
- ruchome tapety (Live Wallpapers)
- dodatkowe ekrany główne
- wsparcie dla Bluetooth 2.1
- dostęp do szybkiego wybierania kontaktów

Update powinien być dostępny od dziś na całym świecie. Dajcie znać w komentarzach jak wam poszło. Wszystkie potrzebne do instalacji pliki, wraz z instrukcją znajdziecie tutaj.

UPDATE:

1. Synchronizacja

- Menu -> Ustawienia -> "Konta i synchronizacje".

- Zaznacz pole Auto-Sync.

- Po synchronizacji, można sprawdzić, czy informacje dotyczące kontaktów i kalendarza są przesłane na konto Google, logując się do Gmaila na komputerze.

2. Backup

- LG zaleca zrobienie Backup'a przed rozpoczęciem aktualizacji. Można to zrobić np. Astro.

3. Update

- Pobierz program modernizacji OS (LG Mobile Support Tool).

- Pobierz sterowniki USB.

- Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

4. PIMS Restore

- Zsynchronizuj dane osobowe (kontakty, kalendarz) przy użyciu konta Google Sync.

- Jeśli korzystasz z sieci 3G mogą pojawić się dodatkowe opłaty, proszę sprawdzić wykorzystanie danych z operatorem, polecamy spróbować synchronizacje przez WiFi.

5. Przywracanie aplikacji

- Przywróć Backup który wykonałeś wcześniej.

ROM'y:

- Brandowany ROM od Orange dla polskich użytkowników

- Brandowany ROM od Orange dla polskich użytkowników(V20B)

- BrandowanyROM od Ery dla polskich użytkowników

- Brandowany ROM od Plusa dla polskich użytkowników

- Brandowany ROM od PLAY dla polskich użytkowników

- Niebrandowany ROM od LG dla Polski

UWAGA! Powyższa metoda aktualizacji działa tylko w wypadku posiadania telefonu z wersją systemu 1.6! Jeśli już dokonaliśmy wcześniej flashu należy skorzystać z innych instrukcji!
 
Ostatnio edytowany:
Mogłeś dodać że są dostępne softy tylko dla Orange i niebrandowany . Dla reszty mają być w połowie listopada . :D Co do aktualizacji wszystko działa świetnie.Jedyne dostrzeżone przeze mnie minusy to:

-według mnie mniej dostępnej pamięci operacyjnej (zawsze miałem koło 82 a teraz około 50)
- filmy nagrywają się w formacie 3gp a nie mp4:negatyw:

Tu macie obszerniejsze info : http://forum.android.com.pl/f198/aktualizacja-systemu-do-wersji-2-1-jua-jest-27751/

Ps:korzystam z softu od Orange
 
Ostatnio edytowany:
ja mam zainstalowaną wersje niebrandowaną grecką i polecam wszystkim przesiadke, tylko nie zapomnijcie zrobić backup
 
Zainstalowałem niebrandowaną wersję od LG z polskim językiem i jestem zachwycony
 
Chciałbym was poinformować ze już od dziś jest dostępna aktualizacja Andka dla LG GT540 Dla sieci Plus ... ja już zainstalowałem ..

Telefon troche zamula po tej aktualizacji moze tylko u mnie ( dlugo otwiera kontakty , wczytuje wiadomosci , i polaczenia ) napiscie czy u was jest tak samo

czy trzeba po akutualizacji formatowac karte pamieci ??
 
Mi podczas aktualizacji wystąpił błąd komunikacji z komputerem, podążając według instrukcji doszło do sytuacji że telefon teraz nie reaguje na nic... Telefon nie rootowany nic nie było grzebane przy nim, jutro oddam do salonu w ramach gwarancji...
 
Oficjalny android 2.1

SOFT 2.1 DLA PLUSA JEST DOSTĘPNY OD DNIA 23.12.2O10

AKTUALIZACJĘ WGRYWAMY ZA POMOCĄ LG MOBLE SUPPORT LUB LG PC SUITE:

Mobile Phone Support


Po wykonaniu update, zaleca się wykonać hard reset czyli przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Można to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy (razem wciśniętych i przytrzymanych): Vol Up +SEARCH + HOME lub w: Ustawienia -> Prywatność -> Ustawienia Fabryczne.

SOFT 2.1 DLA ERA JEST DOSTĘPNY OD DNIA DZISIEJSZEGO TJ. 23.12.2O10

AKTUALIZACJĘ WGRYWAMY ZA POMOCĄ LG MOBLE SUPPORT LUB LG PC SUITE:

Mobile Phone Support

Po wykonaniu update, zaleca się wykonać hard reset czyli przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Można to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy (razem wciśniętych i przytrzymanych): Vol Up +SEARCH + HOME lub w: Ustawienia -> Prywatność -> Ustawienia Fabryczne.

SOFT 2.1 DLA PLAY JEST DOSTĘPNY OD DNIA DZISIEJSZEGO TJ. 24.12.2O10

AKTUALIZACJĘ WGRYWAMY ZA POMOCĄ LG MOBLE SUPPORT LUB LG PC SUITE:

Mobile Phone Support

Po wykonaniu update, zaleca się wykonać hard reset czyli przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Można to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy (razem wciśniętych i przytrzymanych): Vol Up +SEARCH + HOME lub w: Ustawienia -> Prywatność -> Ustawienia Fabryczne.

Radze się wstrzymać gdy komuś zależy na graniu ponieważ w wersji 2.1 jest OpenGL 1.1 a w 1.6 była 2.0, a po za tym telefon chodzi szybciej

PO AKTUALIZACJI NIE DA SIĘ WRÓCIĆ DO ANDROIDA 1.6

Jak będą jakieś problemy pisać
 
Ostatnio edytowany:
Hurra
Nareszcie po tylu poszukiwaniach znalazłem kroki aktualizacji dzięki wam
:spox:
 
warto instalowac ta aktualizacje? co ona doda co zabierze? czytalem na innych forach ze 2.1 muli telefon mam LG GT 540
 
2.1 a 1.6 to niebo a ziemia :) zalecam aktualizacje.

ps nic nie muli wręcz przeciwnie
 
powiem wprost: głupotą jest siedzieć na 1.6
2.1 to chyba najniższy numerek androida na którym da się jako tako pracować

po aktualizacji polecam od razu przywrócenie ustawień fabrycznych i format karty pamięci o ile ktoś miał, wtedy nic nie będzie mulić
2.1 jest wyraźnie szybszy od 1.6, aktualizacja obowiązkowa ;)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top