Zagadki, łamigłówki

Lubisz rozwiązywać zagadki?

  • Oczywiście:D

    Głosów: 2 50.0%
  • Czasami

    Głosów: 2 50.0%
  • A co to zagadka?

    Głosów: 0 0.0%
  • Nie mam zdania

    Głosów: 0 0.0%

  • Ilość głosujących
    4
  • Poll closed .
Kiedyś, baardzo dawno temu, będąc userem na forum need for speed widziałem taką gierkę z łamigłówkami z których niektóre były całkiem niezłe. Zaprezentuję Wam tu kilka;)

Zasady są bardzo proste: dajemy po jednej zagadce - ten kto zgadnie jej rozwiązanie ma prawo dać następną. Rodzaj, treść i tematyka jest dowolna (może być to tekst jak i obrazek). Jeśli dodajesz tylko obrazek i to jakiś enigmatyczny to nakieruj chociaż o co chodzi:D

A więc zaczynam:

Mamy w pomieszczeniu 10 krzeseł. Jak je ustawić by WSZYSTKIE były rozstawione i było ich po tyle samo pod KAŻDĄ ścianą??
 
A więc moim zdaniem :lol: będzie to tak : Po dwa krzesła pod każdą ścianę i po jednym krześle do rogu ( lewy górny róg ) i ( prawy dolny róg ) Będzie po 2,5 krzesła na ścianę ?
 
Bingo Igor:ok: Dajesz teraz zagadkę:D
 
Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwa to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza. Co robi dziewczynka?
 
Czyta książkę :D
 
Dobrze , teraz twoja kolej na zagadkę ;-)
 
Na wystawie obrazów pewien mężczyzna przyglądał się portretowi.

Ktoś go zapytał: - Czyjemu portretowi się przyglądasz?

Ów człowiek odpowiedział: - Nie mam braci, ani sióstr, ale ojciec tego człowieka na obrazie jest synem mojego ojca.

Czyjemu portretowi przyglądał się ten wielbiciel obrazów?
 
Swojego brata

[mod=Terlik]
Nie mam braci, ani sióstr,
[/mod]
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Człowiek przygląda się portretowi swojego dziecka

[mod=Terlik] :ok: [/mod]
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Masz lisa , kurczaka i worek ziarna. Musisz przeprawić się przez rzekę , ale możesz wziąć tylko worek lub jedno zwierzę na raz. Tyle , że jeśli zostawisz lisa z kurczakiem to ten go zje , jeśli zostawisz kurczaka z ziarnami zboża to je wydziobie. Jak przeprawić sie więc przez rzekę aby wszyscy wyszli z tego cało?
 
Najpierw bierzesz kurczaka na drugi brzeg. Wracasz się po worek. Jak przeniesiesz worek, bierzesz kurczaka i przenosisz tak gdzie był na początku. Bierzesz lisa i przenosisz. W końcu idziesz po kurczaka i wszyscy są zadowoleni

Teraz coś ode mnie:



To jest autobus. On się porusza. Tylko w którą stronę?
 
Porusza się w lewo, bo nie widać drzwi xD (kuzyn mnie kiedyś chciał tym wrobić)

Ile jest w tuzinie złotówek a ile pięćdziesięciogroszówek? ^^
 
Złotówek dwanaście a pięćdziesięciogroszówek dwadzieścia cztery^^ Jeśli oczywiście tuzin jest jeden a wszystkie monety takie same... Dobrze?xD
 
xD Paweł, wrobiłeś się :PP
Przecież tuzin to ZAWSZE 12 ^^ Czyli w tuzinie jest tuzin ;)
 
D: a myślałem że chodzi o tuzin złotych... a nie sam tuzin... xD dobra, ale za karę że dałeś rozwiązanie to następną dawaj :D
 
Ostatnio edytowany:
Jako że temat trochę zamarzł to postanowiłem go roztopić^^
Co to za auto?
 
Po przodzie to przypomina mi na Aston Martina, ale tak na serio to nie wiem cóż to jest :D
Ten znaczek mi niewiele mówi...
 
To nawet NIE STAŁO koło astona:D
 
chevrolet :?: Wiem że corvette taki znaczek miał
 
Ja już gdzieś widziałem to logo

edit: igor, corvette ma inne logo, tutaj jest śmigło w logo, w chevym są to 2 flagi
 
Ostatnio edytowany:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top