Wiadomości i aktualności ze świata

123. Samochód zderzył się z autobusem PKS. Dwie osoby trafiły do szpitala

20130112085523AMz10174702Q,Policja.jpg

W wypadku w Krasawie (gmina Olsztyn) zostały poszkodowane w sumie cztery osoby, jadące "osobówką".
Sygnał o wypadku w Krasawie policja odebrała tuż przed godz. 7. W zderzeniu z autobusem PKS poszkodowane zostały cztery osoby (w tym dziecko), jadące samochodem osobowym. Więcej szczegółów policja na razie nie podała.

- Dwie z tych osób zabrane zostały do szpitala - dodaje nadkomisarz Joanna Lazar, rzeczniczka częstochowskiej policji. - Ruch na drodze nie został ograniczony.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
124. Papież Benedykt XVI abdykuje.

Papież Benedykt XVI abdykuje. Ogłosił to dziś podczas konsystorza. Informacje potwierdził już Watykan. To pierwsza taka sytuacja od 700 lat.
Papież abdykuje 28 lutego - donosi "Corriere della Sera". Poinformował o tym osobiście podczas konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto. Zebranie rozpoczęło się o godzinie 11 w sali Konsystorzy Pałacu Apostolskiego.

Benedykt XVI poinformował o swoim ustąpieniu w przemówieniu wygłoszonym po łacinie: "W pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak że od 28 lutego 2O13 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża".
 
WAŻNE !!!
125. To zagrożenie wykrada Polakom hasła zapisane w przeglądarkach!

Eksperci z firmy antywirusowej ESET opublikowali raport zawierający listę zagrożeń, które w lutym br. najczęściej infekowały komputery użytkowników na całym globie. Analitycy zagrożeń zwrócili uwagę na konia trojańskiego Win32/PSW.Fareit, który w ostatnim tygodniu lutego był wyjątkowo aktywny na terenie Polski. PSW.Fareit można przyrównać do kieszonkowca - jego głównym zadaniem jest kradzież loginów i haseł zapisanych w ponad 100 różnych programach, a następnie niezauważone "ulotnienie się" z zainfekowanej maszyny.
Win32/PSW.Fareit szczególnie aktywny okazał się 27 lutego - wtedy to nawet co dziesiąta infekcja w Polsce, zidentyfikowana przez ESET, była spowodowana właśnie przez tego konia trojańskiego. Wirus jest jednak wciąż aktywny i czai się na internautów. Zagrożenie rozprzestrzenia się w sieci za pośrednictwem załączników do poczty elektronicznej.
Po przeniknięciu do komputera użytkownika Win32/PSW.Fareit tworzy w rejestrze kilka wpisów i jeden plik, który chwilę potem uruchamia. Od tego momentu zagrożenie błyskawicznie identyfikuje i wykrada informacje o systemie operacyjnym i jego ustawieniach, a także loginy i hasła, którymi użytkownik identyfikuje się w klientach FTP, przeglądarkach internetowych i aplikacjach przeznaczonych do obsługi poczty elektronicznej. Skradzione dane zagrożenie przesyła do zdalnego komputera i dodatkowo próbuje pobrać kolejne złośliwe programy z określonych adresów HTTP. Po wszystkim koń trojański samodzielnie usuwa się z systemu. Najpopularniejsze aplikacje, z których Win32/PSW.Fareit wykrada loginy i hasła użytkownika to:
• Bat! Email Client
• Google Chrome
• FileZilla
• Internet Explorer
• Microsoft Outlook
• Mozilla Firefox
• Mozilla Thunderbird
• Opera
• Total Commander
• Windows Live Mail
• WinSCP
- Ze względu na wygodę wiele osób zapisuje swoje hasła w przeglądarce internetowej czy kliencie pocztowym. Niestety wygoda nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem. Zapisane hasła mogą zostać z łatwością wykradzione przez złośliwe oprogramowanie. Mogą zostać również użyte, w mniej lub bardziej żartobliwy sposób, przez znajomych, którym użyczamy laptopa. Dlatego jedynym słusznym miejscem do przechowywania haseł powinna być nasza pamięć - zwraca uwagę Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z krakowskiego laboratorium antywirusowego ESET.
Niestety nawet postępowanie zgodnie z radą eksperta nie jest w stanie uchronić przed skutkami działania keyloggerów, czyli aplikacji, które rejestrują znaki jakie użytkownik wprowadza za pośrednictwem klawiatury, logując się np. do konta na Facebooku. Tu z pomocą może przyjść wyłącznie wyspecjalizowane oprogramowanie antywirusowe, które przechwyci i unieszkodliwi zagrożenie, zanim wyrządzi ono użytkownikowi szkodę. Niektóre rodzaje oprogramowania antywirusowego mają także specjalną funkcjonalność przechowywania naszych haseł w sposób bezpieczny i w pełni zaszyfrowany.
 
Zagrożenie rozprzestrzenia się w sieci za pośrednictwem załączników do poczty elektronicznej.
Dlatego nie warto otwierać podejrzanych załączników, tym bardziej od nieznanych nadawców, a opcję pokazywania obrazków w e-mailach należy włączyć tylko do zaufanych adresatów wiadomości ;)
 
126. Policjant pobrał broń i strzelił sobie w głowę.

Komenda wyjaśnia okoliczności śmierci funkcjonariusza, który w czwartek zastrzelił się w siedzibie katowickich oddziałów prewencji. - Nie ma wątpliwości, że było to samobójstwo - twierdzi policja.
Do tragedii doszło w koszarach oddziałów prewencji w Katowicach. 37-letni aspirant z 17-letnim stażem służby przyszedł na drugą zmianę, pobrał broń, po czym poszedł do swojego gabinetu i strzelił sobie w głowę. Nie wiadomo, dlaczego to zrobił. Na miejscu tragedii pracuje obecnie ekipa śledcza, jest też prokurator. Do rodziny policjanta pojechał jego dowódca wraz z psychologiem.

___________________
=====Dodano:=====
127. Pędził na czerwonym 90 km/godz. Na pasach potrącił 12-latka.

O ogromnym szczęściu może mówić 12-letni rowerzysta z Włocławka, w którego na pasach uderzył rozpędzony samochód. Kierowca nawet się nie zatrzymał, by sprawdzić, czy dziecko przeżyło zderzenie. Jak donosi serwis DDWloclawek, kierujący następnego dnia sam zgłosił się na komendę policji.
Mężczyzna, który potrącił dziecko, powiedział, że odjechał z miejsca wypadku, bo był w szoku. Policja zatrzymała jego prawo jazdy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle z prędkością około 90 kilometrów na godzinę.

Cały zapis zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Film na swojej stronie internetowej zamieścił serwis DDWloclawek (wideo jest drastyczne).

Chłopiec jechał po ścieżce rowerowej

Na nagraniu widać, jak dwaj rowerzyści wjeżdżają na pasy na zielonym świetle - chłopcy jadą po ścieżce rowerowej. Do skrzyżowani zbliża się rozpędzony samochód osobowy. Jego kierowca w ogóle nie zwalnia, jakby nie widział nastolatków na pasach. Tuż przed nimi samochód zaczyna ostro hamować.

Auto z dużą siłą uderza w pierwszego rowerzystę. Odrzucone dziecko upada na asfalt. Kierowca jedynie lekko zwalnia, by po chwili odjechać z miejsca zdarzenia. Chłopiec wstaje o własnych siłach.

Okazało się, że 12-latek nie wymaga hospitalizacji.

33-letni sprawca kolizji - jak zdarzenie zakwalifikowali policjanci - może zostać ukarany grzywną. Niewykluczone, że straci też prawo jazdy na 3 lata.
___________________
=====Dodano:=====
128. Policja z algorytmem zamiast pałki.

Już od września lubuscy policjanci jako pierwsi w Polsce wyruszyli na interwencje uzbrojeni w... algorytmy i kwestionariusze. To nowa broń w walce z przemocą domową.
Akcja ma długą i skomplikowaną nazwę. Zacytujmy: Pilotażowy Program Wdrożenia Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie. Czyli: po prostu chodzi o usprawnienie systemu pomocy ofiarom przemocy domowej. Policjanci od teraz będą wyposażeni w algorytmy działań w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia w związku z przemocą w rodzinie.

Czy sprawca dusił ofiarę? Czy groził ofierze zabiciem? Czy doszło do przemocy z użyciem niebezpiecznego narzędzia? Jest agresywny też poza domem? Czy nadużywa alkoholu? - odpowiedź na takie pytania ma pomóc policjantom ocenić zagrożenie przemocą w rodzinie. W kwestionariuszu są pytania, na które odpowiedź pozytywna będzie zobowiązywać policjanta do określonych działań, np. zatrzymania sprawcy czy założenia tzw. "Niebieskiej Karty". System specjalnych algorytmów i kwestionariuszy został opracowany z organizacjami pozarządowymi, Fundacją Dzieci Niczyje (FDN) oraz Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia "Niebieska Linia".
 
ilotażowy Program Wdrożenia Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie
Ciekawe czy któryś z policjantów będzie w stanie zapamiętać tą jakże skomplikowaną nazwę ^^
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top