(tutorial) Vodafone 360 H1 Samsung GT-i8320 - Zmiana softu, przerobki kosmetyczne.

(tutorial) Vodafone 360 H1 Samsung GT-i8320-Zmiana softu,przerobki,przydatne linki.

Witam w moim pierwszy krotkim poradniku ktory ma na celu wyjasnic jak szybko i sprawnie wgrac software do w/w telefonu.
Sa to wiadomosci pozbierane w jedna calosc prze ze mnie z roznych zrodel i forow.
Efekt koncowy: Odblokowane firmware + gps + upiekrzanie telefonu za pomoca skorek.
1. najpierw tworzymy katalog o jakies rozpoznawalnej nazwie na pulpicie (tak bedzie latwiej)
2. do tego katalogu sciagamy:
a. OdinMulti_091023.exe - program do flashowania.
b. I8320BUJC1.rar - firmware
c. S01makefile.sh - plik potrzeby do zmiany wygladu (ale to pozniej)
d. tangogps_836_0.1_all.rar - program do zazadzania gps.
e. i8320-M0911-0929.tar - plik PDA z zainstalowana Samba (tez potrzebne)
3. Rozpakowujemy firmware.
4. Odpalamy odyna , nic nie zmieniamy , klikamy na PDA i wybieramy: "i8320BUJC1-1-fus.tar" , pozniej na PHONE i wybieramy : "PROTECTOR_Real_BUJA2_Rev08-11.bin.bin"
5. Wylanczamy telefon po czym wlanczamy go w trybie download czyli: VOLUME DOWN, APARAT i POWER.
6. Podlanczamy telefon za pomoca kable do komputera i klikamy w Odynie START.
7. Czekamy az telefon sie nie zabootuje ponownie (uruchomi) sam i odlanczamy kabel
.
8. Wylanczamy telefon i Odynem wgrywamy tylko plik PDA o nazwie "i8320-M0911-0929.tar" po ponownym uruchomieniu przechodzimy dalej:

Teraz zajmiemy sie odblokowaniem gps-u i dsalszym odblokowaniem telefonu.
1. Rozpakowujemy "tangogps_836_0.1_all.rar".
1 a. Wybieramy dialer. Wpisujemy kod *#35767# , wybieramy allowed a nastepnie select.
2. Podlanczamy telefon do kompa wybieramy "Mass Storage".
3. W pamieci telefonu tworzymy dwa foldery: "install" i "custom".
4. Do katalogu "install" wrzucamy wszystko z wczesniej rozpakowanego pliku "tangogps_836_0.1_all.rar"
5. Uruchamiamy telefon ponownie klikamy na ikone "SAMBA" , zmieniamy jezyk na angielski (ostatnia opcja). Klikamy na samba on , install i klikamy na tangogps_836_0.1_all.ipk.
6. Po tej operacji na pulpicie powinna sie ukazac ikona "Tango" - to jest wlasnie aplikacja do zazadzania naszym gps. Jezeli ikony nie ma nie panikowac tylko zresetowac telefon.

A teraz przechodzimy do czesci upiekszajacej:
1. Do katalogu "custom" ktory utworzylismy w pamieci telefonu wrzucamy plik "S01makefile.sh" oraz plik o nazwie. "activity_view.dmf" ktory jest plikiem zmieniajacym wyglad naszego telefonu.
2. Plik "activity_view.dmf" otrzymymy po rozpakowaniu archiwom sciagnietego z tej strony: Ö÷Ěâ_K137.com-LiMo OSĘÖťú×ĘÔ´Őž|limo i8320 i6410 rom Číźţ ÓÎϡ Ö÷Ěâ ĎÂÔŘŐž
3. Wybierac temyty wedlug uznania.

I to by bylo chyba na tyle......
Wszystkie pliki wyzej wymienione oprocz tematow mozecie sciagnac z tad :
Kod:
http://hotfile.com/dl/88009817/c9b47ea/360.7z.html
Przydatne strony:
http://www.k137.com
http://i3x.cc
Free LiMo Handsets Community • Index page
Flashen und aktuelle Fws

Mam nadzieje ze ten post bedzie pomocny posiadaczom tego telefonu.
P.S. Android narazie jest w 60% funkcjonalny na samsungu h1 i prosze to traktowac raczej jako ciekawoste a nie system operacyjny dla tego telefonu, prace trwaja ale jeszcze duuuzo czasu uplynie zanim bedziemy mogli sie przesiasc na ten system.

Dziekuje wszystkim z innych roznych forow za info bo bez tego nie bylo by tego tutoriala :)
 
Ostatnio edytowany:
prosze o przyklejenie tego posta.
bede tu dodawal w miare mozliwosci przydatne informacje i linki.
z gory dziekuje.
 
Tutaj potezna paczka. Wszystko tylko pod i8320. Wyglada dosyc ciekawie z opisu.
Min.:
- Odin Multi (M1)
- Kierowcy
- Wersja PC Suite Samsung zakończył, a nie jednym z Vodafone, ale jeden z Samsung
- Wszystkie przedsiębiorstwa, tak samo jak wszyscy urzędnicy Zmodyfikowane przez Moisesfco i Gominolo20 de GSMSpain
- CSC wykończone w K5
- Wszystkie pakiety de Juegos i Aplikacje de Hermoso69 de GSMSpain
- Instrukcja krok po kroku pdf Flashear H1
- Podręcznik Naprawa H1 (demontaz w szczegolach.)

Jestem w fazie sciagania.
Calosc zajmuje 1,5 giga w 16-tu czesciach po 100 Mb.
Smacznego :)
Suite of Flasheo - Samsung H1 (i8320) - All Portal!
 
Niestety archiwum jest uszkodzone....
Jezeli komus sie uda to rozpakowac to dajcie znac.
 
w tym tygodniu dodam jeszcze jak tworzyc wlasne tematy i program do zmiany tematow
 
Witam, udało mi się ściągnąć te 1,5gb softu do h1 i rozpakować 7zip-em.
Pobrane z tej strony:
Suite de Flasheo - Samsung H1 (i8320) - Taringa!


Od kilku dni mam dopiero h1 i będę się zabierał powoli za jego mody.
Pozdro.
 
"Jak stworzyć lub edytować motyw dla H1-ki"
Postaram się krotko , zwięzłe i w miarę klarownie wyjaśnić "jak to sie robi" :)

A wiec:
1. Ściągamy "LGPgui" , oraz "SWF decompiler" (link downloadu na końcu postu)
2. Rozpakowujemy wszystko instalujemy swf decompiler (LGPgui nie musimy instalować wystarczy rozpakować i odpalić)
3. Najlepiej jest ściągnąć najbardziej odpowiadający nam temat z wcześniej podanych linków gdyż najłatwiej jest edytować gotowy niż tworzyć własny od podstaw. Chodzi mi oto aby zwrócić uwagę na odległość ikon, ich wielkość i szybkość działania tematu.
4. Po ściągnięciu tematu odpalamy LGPgui i po lewej stronie w drzewku klikamy na : "DMF to SWF"
4a. w "input file patch" wybieramy plik z motywem.
4b. w "output file patch" wybieramy miejsce zapisu przekonwertowanego pliku , w "file name wpisujemy nazwe jaka chcemy ALE UWAGA!!!!! Na końcu nazwy stawiamy kropkę i wpisujemy ".swf" Np.: "temat1.swf" . jeśli nie wpiszemy nazwy formatu pliku to program nam tego nie przekonwertuje.
5. Instalujemy "SWF Decompiler"
6. Otwieramy w nim nasz "temat1.swf" , klikamy u gory po lewej stronie "edytuj" oraz zaraz zaznaczamy opcje "obrazy"
7. cala zabawa polega na podmianie gotowych ikon oraz tla na własne:)
8. Zwracamy uwagę na wielkość ikon oraz tlą. Nasze musza mieć ta sama wartość.
9. Po podmianie klikamy na kółeczko w lewym górnym rogu - zapisz i wpisujemy np.: temat2.swf (tutaj nie musimy pisać nazwy formatu)
10. wracamy do LGPgui tylko tym razem klikamy na "SWF to DMF" w "input" wsadzamy nasz świeżo utworzony temat (temat2) i w "output" wybieramy miejsce zapisu naszego tematu.
UWAGA!!!!! musimy koniecznie wpisać "activity_view.dmf" ponieważ inaczej nam nie podpali temat w telefonie.

Milej zabawy :)

Kod:
http://hotfile.com/dl/95261667/6dbfef6/LGPgui.rar.html
http://hotfile.com/dl/95271768/f49a39a/Flash_Decompiler_Trillix.rar.html
 
Ostatnio edytowany:
Witam ponownie :)
Dzisiaj chce wam zaprezentowac fajna gierke o nazwie "Angry Birds"
Jest ona bardzo znana, wyszla na chyba wszystkie systemy oprocz konsol do gier (na pc tez jest).
Jest to konwersja z wersji WebOS na nasz fonik:)
Grafika jest 1000 razy lepsza od Kroll-a a predkos dzialania jest zaskakujaca!
Funkcjonowanie, reagowanie oraz grafika niczym sie nie rozni od wersji np.: z iPhona 4
Mam nadzieje za ktos kto sie podjal tej konwersji ma w planie dolozyc wiecej gier:)
Link do pobrania :
Kod:
http://hotfile.com/dl/105051736/2f3672a/Angry_Birds.rar.html
Milej zabawy!



P.S.
Chciałem jeszcze poinformowac ze prace nad androidem na samsunga h1 zostaly wstrzymane poniewaz mephisto (czlowiek ktory najwiecej pracy wlozyl w ten projekt) stwierdzil ze nie potrafi rozwiazac problemow z Wi-Fi blutem zasilaniem itd...
Prawdopodobnie projekt zostanie pozucony z powodu braku mozliwosci dalszej poprawy błędów...
Szkoda...
 
Strona, gdzie umieszczone były tematy wygasła?
Prosiłbym o jakąś nową stronę lub jakiś .rar , z tematami.
 
Od pewnego czasuu strona "k137" jest niedostepna. mam nadzieje ze nie zostala ona zamknieta.... Nie mam pojecia co sie z nia stalo.
Na tej stronie znajdziecie temamy :
Kod:
http://www.limofans.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=71

Zeby je sciagac i widziec trzeba sie najpierw zarejestrowac!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnio edytowany:
strona k137.com znowu dziala!
 
Nie wiem jak to sie stalo ale projekt android "H1Droid" ruszyl dalej pelna para!
Co dziala:
-siec gsm (mozna smsowac, dzwonic odbierac polaczenia ,wykrywa takze nazwe sieci)
-czujnik rotacji (270 stopni)
-dotyk (multidotyk tez)
-dzwieki (lacznie ze sluchawkami)
-wifi
-usb
-zasilanie (mozna ladowac telefon , bateria dosc dlugo trzyma)
-video (avi, flv, mov reszty nie testowalem)
-blutek
-karta sd

Co nie dziala :
-gprs
-obie kamery
-dojscie do pamieci wbudowanej
-reszty nie wiem

Reke mam na pulsie i jezeli wyjdzie w pelni funkcjonalny H1Droid napisze tutek w raz z linkami do potrzebnych linkow , sterownikow itd.
Trzymajmy kciuki!!!!
(Zainteresowanych testowaniem zapraszam na pw)
 
Ostatnio edytowany:
przepraszam ale angry birds nie działa? instaluje ja przez sambe czy tylko wrzucam? sory pierwszy raz to robie..





Witam ponownie :)
Dzisiaj chce wam zaprezentowac fajna gierke o nazwie "Angry Birds"
Jest ona bardzo znana, wyszla na chyba wszystkie systemy oprocz konsol do gier (na pc tez jest).
Jest to konwersja z wersji WebOS na nasz fonik:)
Grafika jest 1000 razy lepsza od Kroll-a a predkos dzialania jest zaskakujaca!
Funkcjonowanie, reagowanie oraz grafika niczym sie nie rozni od wersji np.: z iPhona 4
Mam nadzieje za ktos kto sie podjal tej konwersji ma w planie dolozyc wiecej gier:)
Link do pobrania :
Kod:
http://hotfile.com/dl/105051736/2f3672a/Angry_Birds.rar.html
Milej zabawy!



P.S.
Chciałem jeszcze poinformowac ze prace nad androidem na samsunga h1 zostaly wstrzymane poniewaz mephisto (czlowiek ktory najwiecej pracy wlozyl w ten projekt) stwierdzil ze nie potrafi rozwiazac problemow z Wi-Fi blutem zasilaniem itd...
Prawdopodobnie projekt zostanie pozucony z powodu braku mozliwosci dalszej poprawy błędów...
Szkoda...
 
musisz wrzucić na tel, a potem instalujesz z samby. jak pierwszy raz chciałem instalowac to jakis błąd występował, nie chciało się zainstalować, trzeba było próbować kilka razy. może u ciebie będzie ok ale na wszelki wypadek ci mówię, nie zraź się gdyby za pierwszym razem była komplikacja:)
Angry Birds-gra fantastyczna, świetnie się gra, znakomity zabijacz czasu, w pracy wszyscy w to teraz gramy:)
 
miałeś rację, juz działa, gra świetna, grafika, płynnosć no i ta grywalność, współlokatorowi z HTC wildfire i ta sama gierka zainstalowana opadła szczena :)))))



prosze a powiedzcie mi jak zmieniać temat? zmieniam w folderze plik activity view i wrzucam wybrany temat i zostawiam również w folderze S01makefile??? probuje probuje i nic, posciagalem tematów i lipa.

dziękuję z góry



musisz wrzucić na tel, a potem instalujesz z samby. jak pierwszy raz chciałem instalowac to jakis błąd występował, nie chciało się zainstalować, trzeba było próbować kilka razy. może u ciebie będzie ok ale na wszelki wypadek ci mówię, nie zraź się gdyby za pierwszym razem była komplikacja:)
Angry Birds-gra fantastyczna, świetnie się gra, znakomity zabijacz czasu, w pracy wszyscy w to teraz gramy:)
 
Tematy da się zmienić tylko na Chińskim romie w folder custom , lub tak jak ja zmieniam przez program i8320 maneger ale po restarcie telefonu wraca orginalny.
Udało nawet odpalic tło aktywne z rybami lub liśćmi super wygląda. A wracajac do gry ja odpaliłem instalke bez samby :) normalnie klikajac na plik ipk.
Pozdrawiam
 
Nieprawda zauwazylem ze tematy mozna miec na kazdym romie nawet na orginalnym wystarzczy zainstalowac i8320manager. jest tam opcja wyboru tematu. operacja nie wymaga resetu telefonu, zmieniamy tematy jak w innych telefonach.
tak samo z grymi i programami, nie ktore nie wymagaja posiadania samby.
jak by ktos nie mogl znalezc programiku to wzuce pozniej tutaj.
narazie jestem po przeprowadzce i nie mam neta. od maja powinien juz byc...
pozdrawiam wszystkich.
 
Dopiero kupilem H1 mam zainstalowany temat Iphone chce zainstalowac Angry Birds ale kiedy klikam Yes jest jakis lag


zainstalowalem Angry Birds za 3 proba ale gry kliknelem play bylo : null
 
Ostatnio edytowany:
widziałem, że jest już chyba h1droid v0.6.2. ktoś może testował? rapidsebuja81 wiesz coś o tym??
 
Zagadza sie tym programem i8320manager można zmienić temat ale jak sie wyłączy telefon wraca orginalny przynajmniej u mnie i ten program działa na wszystkich romach :)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top