tuBiedronka - oficjalny komunikat prasowy

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
BIEDRONKA WPROWADZA NOWĄ USŁUGĘ - oficjalna informacja prasowa.Już w najbliższych dniach klienci Biedronki będą mogli korzystać z kolejnej, ciekawej i atrakcyjnej oferty. 19 stycznia rusza tuBiedronka – usługa telefonii komórkowej dostępna wyłącznie w sklepach sieci. Starter będzie kosztował 7,99zł. Doładowanie konta będzie można kupić w każdej kasie w sklepach Biedronka.Wprowadzenie telefonii komórkowej przez Biedronkę jest kolejnym krokiem naszej sieci sklepów, która bezustannie stara się spełniać zmieniające się oczekiwania i codzienne potrzeby klientów.Z początkiem stycznia ruszyła kampania informacyjna – na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy. 18 stycznia rozpocznie się kampania telewizyjna.tuBiedronka daje możliwość połączenia się ze wszystkimi sieciami (oprócz Play) w codziennie niskich cenach – 0,33 PLN za minutę. Miesięczny koszt utrzymania numeru telefonu przez użytkownika wyniesie 6,60 PLN.Autorem tej "wyczerpującej" informacji jest PAWEŁ TYMIŃSKI – rzecznik prasowy ekskluzywnej sieci delikatesów biedronka.
 
Może sobie kupie starter i będe świrował biedronkowym numerem tel.
 
Już sobie wyobrażam sytuację/ rozmowę dwóch ziomków:

* W jakiej sieci masz telefon?
- W biedronce.
* Buahahahahahahaha

Ale z drugiej strony 33 grosze do wszystkich sieci [oprócz play, bo to shit] to dobra cena :p
 
Z jednej strony tak. Ale z drugiej? Jeśli masz 3 znajomych w orange, 2 w play, 2 w erze, 2 w heyah, 2 w sami swoi, 3 w plusie, 1 w mobil king i 1 (chociażby dla jaj) w tuBiedronka to będzie lepiej?
Ja i moi znajomy mamy w plusie (tzn. jedni w 36i6, niektórzy simplus a ja mixplus) i gitara gra. Najlepiej jest się umawiać na najlepszą sieć!
 
Tutaj taki ciąg dalszy :P

Tak wygląda
Pakiet startowy




Starter tuBiedronki to bez wątpienia największy starter, jaki kiedykolwiek miałem w rękach. Płachta o wymiarach 18*30 centymetrów robi wrażenie, jakby wewnątrz kryła się oferta napakowana bardziej niż Arnold Schwarzenegger w roli Conana.

Niestety, po dobraniu się do zawartości okazuje się, że padłem ofiarą przerostu formy nad treścią, a zawartość bardziej niż gubernatora Kaliforni przypomina Woody Allena. Oprócz karty SIM na starter składa się jedynie gigantyczna ulotka z FAQ. Na karcie podany numer telefonu i PUK, na SIM-ie, po wyłamaniu nie ma nawet logo... Zacząłem się zastawiać, czy fakt, że biedronka z logotypu nie ma oczu nie ma tutaj jakiegoś ukrytego znaczenia.

Jak łatwo się domyślić, startery dostępne są tylko w sklepach Biedronki.
Pierwsze kroki

Karta tuBierdonki przechodzi w tryb aktywny z chwilą pierwszego połączenia wychodzącego. Od tego momentu można odbierać rozmowy. Zanim jednak udało mi się połączyć z jakimkolwiek numerem, włączył się w rozmowę uprzejmy, męski, automatyczny głos (pan Biedronek?), który wyjaśnił mi, że na mojej, świeżutko kupionej karcie mam na rozmowy ledwie mizerną złotówkę, która, rzecz jasna, na wiele mi nie wystarczy. Jeśli chcę poszaleć, wypadałoby wybrać się zatem do Biedronki po sensowne doładowanie.
Poczułem się dość mocno rozczarowany. Starter kosztował mnie 7,99 złotego. Przy tej kwocie złotówka na rozmowy wydaje się - delikatnie mówiąc - kwotą niezbyt powalającą. Co prawda - wypada to powiedzieć - Biedronka pisze na swojej stronie, że starter otwiera przed użytkownikiem potencjał ledwie dwóch minut rozmów lub wysłania siedmiu SMS-ów. Jednak zderzenie konkretnych kwot ciśnie na usta słowa ciepłe, acz niegodne przytaczania. Tym bardziej, że w przypadku Play to nieprawda. Minuta połączenia do fioletowego operatora kosztuje w tuBiedronce 68 groszy. Na dwie minuty, mimo najlepszych chęci, złotówka nijak nie wystarczy.
Co dostajemy od Biedronki

Niedomówień i niejasności w ofercie tuBiedronki jest zresztą znacznie więcej. Pierwszą, już wyprostowaną przez operatora jest hasło, z którym wkraczał na rynek: 33 grosze za minutę do wszystkich. Kiedy jednak na stronie internetowej tuBiedronka - Strona główna pojawiły się regulaminy, okazało się, że pojęcie "wszyscy" nie obejmuje wspomnianego już Play. Tutaj cena minuty to nie 33, a 68 groszy. Różnica - trzeba przyznać - dość spora.

Biedronka co prawda ogwiazdkowała już swoje hasło przewodnie, ale stawką do Play nadal się wyraźnie nie chwali. Dla porównania, screen podstrony CENNIK z 17 stycznia i 14 lutego:



Nie chwali się też kilkoma innymi, a dość istotnymi kwestiami, które wyczytać można dopiero w regulaminach:

- w tuBiedronce nie ma roamingu;
- cena 33 grosze za minutę do prawie wszystkich to tak naprawdę promocja, która skończy się 30 czerwca. Potem nie będzie już tak atrakcyjnie - 45 groszy za minutę;
- nie ma naliczania sekundowego. Co 15 sekund pobierana jest z konta użytkownika 1/4 stawki minutowej;
- formalnie tuBierdonka to nie samodzielny operator MVNO, a nowa marka Polskiej Telefonii Cyfrowej, czyli operatora sieci Era i Heyah. Biedronka jest jedynie dystrybutorem starterów;
- pomimo tego, połączenia z Ery i Heyah traktowane i kasowane są identycznie jak te poza sieć.

Cennik promocyjny sprawia początkowo wrażenie atrakcyjnego:

* Cena minuty na komórki, stacjonarne i VoIP: 33 gr
* Cena minuty do Play: 68 gr
* SMS do polskich sieci komórkowych: 14 gr
* SMS międzynarodowy: 61 gr
* SMS na numery stacjonarne: 1 zł
* MMS krajowy: 40 gr/100 kB
* MMS zagraniczny: 2,44 zł/100 kB

Główny argument - najniższa wśród MVNO (do których mimo wszystko zalicza się tuBiedronkę) stawka za minutę - traci jednak sporo, ze względu na 15-sekundowe naliczanie.
Od 1 lipca stawka minutowa do "prawie wszystkich" poszybuje jednak w górę o jedną trzecią. To ostatecznie chyba przetrąci tuBiedronce skrzydełka:

* Cena minuty na komórki, stacjonarne i VoIP: 45 gr
* Cena minuty do Play: 68 gr
* SMS do polskich sieci komórkowych: 14 gr
* SMS międzynarodowy: 61 gr
* SMS na numery stacjonarne: 1 zł
* MMS krajowy: 40 gr/100 kB
* MMS zagraniczny: 2,44 zł/100 kB

Konto w tuBiedronce można póki co doładować trzema stawkami: 3,30 zł, 6,60 zł, 16,49 zł.
Od 1 lipca stawki wzrosną do 4,50 zł, 9,00 zł i 22,50 zł.
Przedłużają ważność konta dla rozmów wychodzących odpowiednio o: 14, 30 i 90 dni.
Bez względu na wysokość doładowania, możliwość odbierania połączeń przesuwa się w czasie o 30 dni. Mówiąc szczerze, pierwszy raz spotykam się z sytuacją, kiedy dzięki najdroższemu doładowaniu mogę dzwonić przez trzy miesiące, ale sam będę dostępny pod swoim numerem tylko przez miesiąc. Kropki opadają...
 
Stawka do Playa wszędzie jest taka sama - nawet Biedronka tego nie zmieni ;-)
 
biedronka źle mi sie kojarzy :P a gdzie tu pakiet startowy jeszcze...nie,dziekuje :)
 
fajna karta sim . biedronka niskie ceny haha
 
mi sie wydaje ze siec tubiedronka jest bardzo dobra , nawet minuty ma tanie 33 grosze to bardzo malo
 
Niech tworzą jak najwięcej tych sieci.Może kiedyś bedzie u nas tak tanio jak na zachodzie chociaż w to wątpie.
 
Jak będzie powstawać dużo sieci wirtualnych (tj. np TuBiedronka mova itp) to nic nie da bo właściciel stacji przekazowych (jak zwał tak zwał xP ) nie pozwoli aby ceny sieci które "wynajmują" przekaźniki były niższe od tych które ma dany operator xDD .Ceny będą maleć jak będzie u Nas więcej sieci ze swoją infrastrukturą .Wiec nie ma co się podniecać że ceny szybko spadną bo nie spadną xDD
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Top