Telefon na kartę nano SIM - jak przyciąć?

  • Thread starter Ada =*
  • Data rozpoczęcia
Ada =*

Ada =*

Turysta
#1
Hej!
Kupiłam nowy telefon i wchodzi do niego nano sim (?) w sensie ta ta mniejsza karta, a ja mam większą trochę (micro chyba).
Jak najlepiej to ogarnąć? Mogę przyciąć sama? Czy kupić starter i wymienić sobie sim?
 
Hater

Hater

Moderator
GSMX Team
Sponsor
#2
Idziesz do oddziału operatora (punkt sprzedaży Play, plus, T-Mobile, Orange, zależy w jakiej sieci jesteś) i tam (w większości przypadków bez opłat, nie licząc T-Mobile) wydają nową kartę :)
 
Ada =*

Ada =*

Turysta
#3
i co wymienią mi po prostu? trzeba płacić coś za to/podpisywać umowe z nimi? bo mam na karte
 
Hater

Hater

Moderator
GSMX Team
Sponsor
#4
Jestem w Play, żadnych opłat nie poniosłem. Wydali mi po prostu nową kartę :P
 
Twee

Twee

Turysta
#5
Ja w play mając abonament w marcu płaciłam 5 zł. a w t-mobile z 2 lata temu za micro SIM musiałem zapłacić 40 zł.. Cóż, tam nawet za sprawdzenie konta każdorazowo pobierali 4 grosze, na szczęście już nie jestem w T-Mobile :)
 
ProZack

ProZack

Turysta
#9
Można przyciąć lub jak wyżej piszą. Ja zrobiłem ten 1 sposób są poradniki na yt itp. Ale nie z każdą kartą jest to możliwe, pamiętam, że ze starymi kartami z T-Mobile się nie dało i trzeba było płacić za duplikat.
 
Raciborski

Raciborski

Forumowicz
Elitarny
#10
Idź do jakiegoś większego punktu Twojego operatora i poproś o duplikat karty - jak mają na miejscu karty to na poczekaniu Ci ją przypisze ;)
 
Raczek99

Raczek99

Świeżak
#11
Ja przycinałem w punkcie sprzedaży telefonów - taka usługa wyniosła mnie 20 zł.
 
CNK

CNK

Zawsze Spoko!
#13
^ niestety nie każdą można tak przyciąć - to zależy od tego jak bardzo starą mamy kartę - jeśli karta SIM do najnowszych nie należy to trzeba wyrobić nową u operatora. Dawno temu (za czasów Ery tak-tak) można było wyrabiać kolejną kartę np. po uszkodzeniu całkowicie za darmo. Pamiętam, że często mi się psuły od podłączania kabla pod baterią do mojej Noki 3510i :P Później, gdy Era zmieniła się na T-Mobile to za wyrobienie nowej (mniejszej) karty, musiałem zapłacić 40 zł - moja karta była dość stara i chip nie nadawał się do przycinania..

Ale jeśli ktoś ma kartę sim dość świeżą (z ostatnich kilku lat), to z pewnością jest ona już w nowszej technologii i ma mały chip, dzięki czemu resztę karty można przycinać :P
 

Ostatnie posty
Top