Szukam telefonu - moje wymagania

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Cześć wszystkim

Chciałbym sobie kupić telefon dotykowy i zwracam się do was z prośbą o poradę bo nie znam się zbytnio.

Moje wymagania:
- aparat minimum 5MPX (jakość aby była przyzwoita) - najlepiej aby filmy też były ok a nie że tel ma 5MPX a zdjecia jak z suszarki.
- najlepiej najnowsza wersja iOS lub najnowsza wersja Android
- aby dotyk działał jak należy a nie abym klikał 20 razy jedną rzecz
- aby nie zawieszał się z powodu małej ilości ram czy wolnego cpu

Do czego będzie służyć:
- przeglądanie sieci (musi mieć wifi - chyba każdy teraz ma)
- gps obowiazkowo bo to ma być tel, na którym będe wyświetlał sobie mapę w czasie jazdy na rowerze.
- wygodne pisanie sms - nie chcę wysywanej klawiatury, chyba ze tel z taką klawiaturą będzie cieńki.

Cena:
- założmy ze do max 700zł (oczywiscie jak będzie tańszy będzie bardzo fajnie)

Zastanawiam się:
- brat ma Lumia 710, tyle że nie wiem jak tam z przegladarką no i apliakcji nie ma za dużo na Windows Phone (np: Opery mini). Jeśli ma dobrą mapę i przeglądarkę to ewentualnie ten system mógłby być w najlepiej nowszej wersji.


Bardzo prosze Was o pomoc.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Windows Phone nie jest taki zly ;) L710 mozna odblokować w domu, a po odblokowaniu instalujesz co chcesz. Przegladarka jest bardzo dobra. Nie ma obsługi flash tylko jest html5. Opera mini jest na WP lecz IE lepiej sie sprawuje. Ja posiadam Mozarta ma trochę straszy procek od lumii, ale przez przeszlo rok użytkiwania i testowania wielu Romów nie miałem z nim problemow typu zawiechy czy restarty. Klawiatura w WP jest bardzo wygodna dużo smsuje czy pisze posty na gsmx nie ma z tym problemow :).
mogę ci polecic htc Mozart 7 najłatwiejszy unlock w świecie wp najwięcej Romów, bebechy nie są takie slabe. Aparat 8mpx robi całkiem przyzwoite zdjęcia.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
- najlepiej najnowsza wersja iOS lub najnowsza wersja Android
Najnowszy iOS6 obsługują iPhone 3gs, 4, 4s i 5 więc masz szerokie spektrum.

Moje pytanie podstawowe jest takie: Czy telefon koniecznie nowy. Jeśli tak to odpada kupno iPhone. Ostatnio nowego iPhone 4 kupiłem żonie za 1200 zł i był zafoliowany z roczną gwarancją.
Jak zdecydujesz się troszkę dołożyć to mogę Cię zapewnić, że będziesz zadowolony. Jeśli nie to pozostają ci telefony z androbiedą;)
 
Może być adroid byle jakiś nowy. Wymagania jak wyżej.
___________________
=====Dodano:=====
patrze na allegro ze Lumia 800 mogę spokojnie kupić za 700zł. Tylko czy na jego system sa jakieś fajne i dobre mapy ?
 
Mapy są. Gorzej z unlockiem L800 w warunkach domowych ciężko będzie. Nokia drive jest darmowa i nawet dobra jechałem na niej z Polski do Niemiec około 1000 km i nie zabłądziłem :P. Chociaż od dłuższego czasu używam Naviexpert cena odstrasza, ale po odblokowaniu telefonu instalujesz co chcesz :D
 
Ja to w ogóle jestem wielkim fanem HTC i te telefony polecam, świetne wyświetlacze (znaczy się czułe na dotyk) wszystko co potrzebujesz mają, używane jakoś drogie nie są na abonament również )(bo chyba nie szukasz telefonu nowego z komisu albo ze sklepu za takie pieniądze). teraz mam sensation i wymiata, kiedyś miałem hero i legend i tez dobrze się sprawowały.
 
Ja polecę Ci telefon z androidem - SE Neo V. Całkiem dobry sprzęt, który spełni twoje wymagania. Polecam
 
Jeśli chodzi o WP to faktycznie, wersja 8 jest bardzo dobra i konkurencyjna z Androidem. Chociażby Lumia 920 czy 925 to obecnie jedne z najlepszych modeli na rynku.
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top