Cześć, przyglądam się na oferty telefonów Xiaomi i bez dwóch zdań Proline.pl ma najlepszą ofertę. W porównaniu do x-kom, czy RTVeuroAGD mają telefony o kilka stów tańsze, czyli rozumiem nie biorą ich od oficjalnego dystrybutora na Polskę: ABCData?

Na stronie ABCData nie ma nic o Proline:
upload_2017-9-25_10-47-11.png
 
Proline.pl to duży sklep, działa od lat, znajomy kupował tam już dawno temu części komputerowe.
Urządzenia Xiaomi mają najprawdopodobniej od CK Mediator i naprawy gwarancyjne również realizuje CK Mediator.

Zobacz sobie opinie:
https://www.ceneo.pl/sklepy/proline.pl-s1155
Opinie o Proline.pl - Forum PCLab.pl

CK Mediator to autoryzowany przedstawiciel kilku marek na Polskę.

ABCData ma wielkie marże, przez co z definicji tanie urządzenia Xiaomi przestają być tanie :P
Telefony od ABCData od innych różnią się tym, że ABCData dokłada własną kartę gwarancyjną razem ze specjalnie przygotowaną etykietę na pudełku.
Cena Xiaomi od oficjalnego dystrybutora na Polskę = cena + VAT + marża dystrybutora + marża sprzedawcy..
 
Zamawiałem tam ostatnio telefon, wysyłka błyskawiczna, telefon wysłany Paczkomatem po 2 dniach od zamówienia już na mnie czekał.
Początkowo chciałem zamówić w x-kom, ale nie miałem cierpliwości czekać, aż skompletują moje zamówienie, więc zamówiłem lepszy model w tej samej cenie właśnie na Proline :)
Ciekawostką jest, że do opakowania przyklejona była instrukcja w języku czeskim i słowackim. Poza tym normalna wersja Global, ładowarka europejska, bez zadnych przejściówek. Podobny cenowo był jeszcze Sferis, ale.. oprócz tego, że trochę drożej, to na Sferisie Xiaomi Redmi 4X był bez LTE B20. I chyba na Sferis, albo jeszcze gdzieś była nie tak dawno jakaś promocja, ale 4X miał ładowarkę z UK + przejściówkę, a ja nie potrzebuje zbędnych gadżetów :D
 
Mogę potwierdzić opinie o proline. Zamawiałem dwa telefony na oddzielne zamówienia. Jeden na fakturę jako na firmę, drugi bez. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku bezproblemowa, ekspresowa realizacja ;) W pudełku ładowarka europejska + wgrany w pełni spolszczony rom Global. Nic, tylko brać :D
 
Sklep jest ok, choć jeszcze nie miałam okazji korzystać z gwarancji, jednak cały przebieg zakupów przebiegł w moim przypadku całkowicie bezproblemowo - także polecam ;)
 
Kupowałem u nich kompa, tzn. całego komputera u nich nie składałem ale kupowałem sporo części: procesor, mobo, ramy, grafe, dysk ssd i hdd wszystko w odstępach czasowych i jak na razie wszystko spisuje sie świetnie. Żadnych problemów z zakupionym sprzętem, a i ceny czasem można dorwać świetne :)
 
Sklep to porażka. Telefony nie są z Polskiej dystrybucji tylko z Chińskiej. Realizacja zamówienia - rzeczywiście błyskawiczna ale nic poza tym.
Jak się zepsuje - masz problem. Telefon już jest w naprawie od miesiąca i brak kontaktu z nimi. Infolinia to porażka. Odmawiają oddania telefonu, odmawiają oddania pieniędzy. Sprawę zgłaszam gdzie trzeba. Chcesz mieć problem - kup w proline :(
 
Proline nie ma Polskiej dystrybucji nawet Europejskiej nie to samo Sferis itp Xioami są z innych dystrybucji. Potem na gwarancje czekasz miesiącami!
Xiaomi - ABC Data SA - oficjalne autoryzowane sklepy wtedy jest gwarancja w Polsce pewna z nowych części!

Sam szuka telefonu dla mojej lubej i właśnie kupimy w al.to Xiaomi Mi A1 https://www.al.to/p/383937-smartfon-telefon-xiaomi-mi-a1-64gb-gold.html wychodzi najtaniej z tego co czytałem to bliźniaczy sklep xkom
 
Ja korzystałem z Proline, tylko, że nie kupowałem tam telefonu, tylko dysk SSD Kingstona.
Dysk padł, odesłany na gwarancji - zero problemu, dostałem nowy :)
 
Nie chcę nic bezpodstawnie sugerować, bo jak już wcześniej wspominałem sam byłem nie raz klientem Proline.pl, ale jak to mówią: "głupi ma szczęście" i jeszcze póki co (odpukać) nic nie musiałem reklamować, a kupowałem tam już i sprzęt komputerowy, dyski nas, jak i telefony marki xiaomi :P

Do rzeczy: zauważyłem, że ostatnio na opineo pojawia się coraz więcej negatywnych opinii o tym sklepie:
https://www.opineo.pl/opinie/proline-pl

1526553793319.png

1526553898070.png


tak więc jeśli macie jakąś alternatywę, to chyba warto z niej skorzystać zamiast ryzykować ;)
chociaż w sumie: "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana" :D
 
Mała aktualizacja:

1536057874069.png


chyba dalej bez zmian (przynajmniej bez zmian na lepsze) w sklepie Proline. W chwili obecnej, po przeczytaniu aktualnych opinii o tym sklepie na pewno nic bym tam już nie kupił :P

Kilka ostatnich opinii z opineo:
Adrian
24 lipca 2O18 | 13:09

Nie wiem jak inne przedmioty, ale jeżeli chodzi o gwarancję na telefony Xiaomi to jest to fikcja. Od kwietnia telefon w serwisie. Po miesiącu odpowiedź, że telefon nie spełnia warunków naprawy gwarancyjnej ze względu na uszkodzenia mechaniczne, których nie było w momencie przekazywania telefonu w sklepie. Wszelkie defekty zostały odnotowane przez pracownika odbierającego sprzęt. Ale sprzedawca cwaniak wrzucił sobie punkt w protokole zdawczym "Usterki mechaniczne nie zauważone przez serwisanta, a stwierdzone w serwisie docelowym, są podstawą do odrzucenia roszczeń gwarancyjnych". Tak więc wszelkie uszkodzenia mechaniczne na które narażony jest telefon w drodze do serwisu i w samym serwisie idą na konto klienta. Serwis potrzebował miesiąca żeby z moim telefonem nie zrobić kompletnie nic, no może nie kompletnie, przez miesiąc szukali w nim usterek mechanicznych. Taki serwis to i ja mogę prowadzić. Oczywiście wysłałem odwołanie od decyzji odmownej naprawy gwarancyjnej, listem poleconym, odebranym 30 maja. Zero odzewu. W końcu postanowiłem nawiązać bezpośredni kontakt telefoniczny z serwisem centralnym firmy Proline, który dokonał tej "ekspertyzy". Pan nie był w stanie mi powiedzieć kiedy się ustosunkują do mojego pisma bo nie są w stanie go znaleźć....Kpina! Ale ok, umówiłem się z nim, że prześlę pismo ponownie drogą mailową. Wysłałem 12 lipca i co? No właśnie nico, dalej bez odpowiedzi. Firma nie ma nic wspólnego z PRO!
Maksymilian
16 lipca 2O18 | 11:08

NIE POLECAM!!! Otrzymałem zakupiony telefon, świetnie zapakowany i ofoliowany. Niestety na ekranie telefonu była rysa/pęknięcie na górnej części telefonu przez całą szerokość. Sklep został poinformowany o zaistniałej sytuacji w dniu dostawy w godzinach wieczornych. Po reklamacji konkluzja jest następująca. Ponieważ protokół szkody nie został spisany odrzuciły reklamacje . Sklep nie wykazał minimum dobrej woli do pozytywnego załatwienia problemu. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!!
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top