SE Spiro - Problem z sms.

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Mam problem dotyczący wiadomości sms.

1. Gdy wysyłam wiadomość, druga osoba czasem otrzymuje jej połowę. Jeżeli po chwili otrzyma drugą część, to jest po prostu rewelacyjnie, bo zdarza się że ta część dochodzi następnego dnia, albo łączy się z inną wiadomością, i powstają bzdury, bo w tym przypadku osoba do której przyjdzie wiadomość dostanie połowę jednej i połowę tej starej.

O co w tym chodzi i jak mogę temu zapobiec?

2. Bardzo szybko schodzą mi smsy z pakietu, ponieważ przykładowa wiadomość którą dziś wysłałam (dokładna treść: Wszystkiego najlepszego w dniu imienin. Dużo zdrowia i szczęścia. Karolina.) ma 75 znaków, a zajęła mi dwie wiadomości, a standardowo w telefonach jedna wiadomość może mieć 160 znaków! Więc nie ogarniam tego w ogóle!

Co można z tym zrobić?

Liczę na pomoc.
 
1. To też może być problem karty sim. Sprawdziłbym czy na innym telefonie też tak się dzieje.
2. Taka wiadomość zajmuje około 80 znaków, nie 160, ze względu na: "ż", "ę" i "ś", z tym nic nie zrobisz
 
Na innym telefonie jest ok, ostatnio przecież miałam HTC Wildfire S, i zamieniłam go na ten telefon bo po prostu nienawidzę dotykowych. Wiem że głupio zrobiłam, ale cóż poradzę że nie potrafiłam się przyzwyczaić. Na HTC było ok, przełożyłam też kartę do telefonu ojca i było normalnie.

A da się jakoś tak zrobić, żeby korzystać z T9 ale bez polskich znaków?
 
Na normalnym SE chyba była taka funkcja, ale tutaj to nie wiem
 
Co do pierwszego twojego problemu to proponuję udać się do swojego Operatora Sieci i przedstawienie problemu i poproszenie o przeskanowanie karty SIM w celu wykrycia ewentualnych błędów.
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Top