Właśnie zakupiłem nowy telefon Samsung S5230 AVILA:D. Prosił bym was o opinie na temat tego telefonu.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Moja szwagierka też go ma ....i po tygodniu trafił do serwisu ...przerywane połączenia ,problemy z zasięgiem ,nie słychać rozmówcy itp ,itd .Jak dla mnie to telefon jest ładny ,ale jak na te czasy to nie wziąłbym go ..raz ,że to samsung ,a 2 aparat 3,2 bez flasha ..
 
Co masz do Samsungów?? Samsungi idą z technologią lepiej niż Nokia a o Sony nie wspomnę ( awaryjne,brzydkie,cały czas takie same,1 ma Windows Mobile) .Nokia pozostaje przy Symbianie co odbije im się już zapewne w następnym roku ( już teraz tracą w udziale na rynku ).Zyskuje Samsung i LG a także HTC ale on ma za mało produktów aby wejść do ścisłej 5.

Producent |Sztuk 2Q08 (mln) |Udział 2Q08 |Sztuk 1Q08 (mln) | Udział 1Q08
Nokia | 120 | 40% | 115,5 | 40,5%
Samsung | 48 | 18% | 46,3 | 16,2%
LG | 28,1 | 9,3% | 24,4 | 8,6%
Sony Ericsson | 24 | 8% | 22,3 | 7,8%
Motorola | 22 | 7,3 | 27,4 | 9,6%​

Sony Ericsson może upaść co przeczytasz tutaj.


A wracając do tematu to Samsung Avila , za to cenę ma wszystko co powinien mieć.Przecież za to ile jest wart nie będzie miał GPS czy WiFi bo to nie wykonalne.Ogółem telefon spoko.Fakt brak lampy może uprzykrzyć życie ale czy jest telefon bez wad ? Tradycyjnie problem z wgrywaniem Javy ale z tym musi się liczyć każdy posiadacz Samsunga.Z wyglądu niczego sobie , funkcji też ma nie mało.Ogółem Okej ja na swój przedział cenowy.
 
Ostatnio edytowany:
Co masz do Samsungów??



czy ja piszę ,że mam coś do Samsungów??ja tylko stwierdzam fakt .Czytaj ze zrozumieniem proszę:PP
 
przyznam,że z dotykowych kupowałbym I900 (omnia)raczej inne mnie nie satysfakcjonują,ale są gusta,o nich się nie rozmawia.
 
Ja zakupiłem Samsunga S5230 Avila jestem z niego zachwycony ponieważ ma wszystko co powinien mieć na tą cenę szkoda ze nie ma Wifi czy Flasha. Podobno Samsungi Avila z 1 serii były źle wykonane ale druga seria jest super nic się nie psuje i tyle ten telefon ma 3.2 megapiksel aparat,3" calowy ekran dotykowy który jest bardzo czuły, co do zasięgu Tel mój trzyma mi-5,4 zasięg,Instaluje na nim gry itp: Można do niego włożyć kartę pamięci do 16 GB (MSD) Ten telefon jest super ale 1 mi brakuje motywów może jak to jest nowy tel.wyjdą motywy zobaczymy Moja ocena na ten telefon to 9,5/10.


Pozdro
 
ja zamirzam sie na kupno tego telefonu powiedzcie mi jak z dzwiekiem i sygnałami jak ktoś dzwoni i jak przychodza smsy
 
Ja też sobie kupiłam Avile białą i jestem zadowolona. Ale ma kilka wad które są drobne ale są. Między innymi : aparat bez lampy, nie ma funkcji blokowania widgetów, gdy pisze się sms- brak znaków polskich tj. zamiast jednego sms-a wysyła Ci trzy, motywy tylko 2 rodz. w tym nie zaciekawe kolory, tył telefonu nawet jak by się dbało o niego to i tak spoglądając pod światło zobaczyż dyżo małych rysek po używaniu tak już 2 tyg. (po zdjęciu foli), brak patyczka, odtwarzacz muzyki mógł by głośniej grać, wtyczka do ładowarki, USB i słuchawek jest ta sama dlatego uniemożliwia słuchania muzyki i ładowanie telefonu jednocześnie. Ale mówię to są drobne wady które tak nie przeszkadzają. Najgorsze są te sms-y a takto spox. Polecam
Pa. mi akurat badzo krutko trzyma bateria max. 3 dni jak prawie nic na nim nie robię mimo, że bateria była formatowana.
 
Też kupiłem tego Samsunga i jestem bardzo zadowolony. Może aparat nie zbyt dobry, ale i tak spoko. Nie mam żadnych problemów z nim. Dla mnie największą wadą są szybko robiące się ryski, ale można słuchać muzyki,wgrywać gry,można mieć 3 tapety i ogólnie telefon jest zarąbisty :). Polecam ten telefon każdemu:)
 
wszyscy piszecie ze on ma 3,2 aparat a to nie prawda bo 3,0 Borowski ... znaczy mój kolega miał taki i lipa nie dość że się zepsuł to mu go jeszcze ukradziono ...
a poza tym zdjęcia jak na taki aparat robił liche a o filmikach nie wspomnę ,
chociaż może w nowszych wersjach tą wadę usuneli

moja opinia na ten telefon 5,5/10

Samsung GT-S5230 Avila - Dane ogólne
Alarm wibracyjny:
tak
Aparat cyfrowy:
tak
Aparat cyfrowy pixele: 3 [Megapixeli]
Aparat cyfrowy zoom: 2x
Bateria pojemność: 1000 [mAh]
Bateria rodzaj: Li-Ion
Czas czuwania (MAX): 800 [godz.] (33d, 8h)
Czas rozm. (MAX): 600 [min.]
Pamięć wewnętrzna: 100 [MB]
Pamięć zewnętrzna: micro SD
Sieci: GSM 850/900/1800/1900
Waga: 92 [gram]
Wymiary - długość: 106 [mm]
Wymiary - grubość: 11,9 [mm]
Wymiary - szerokość: 53,5 [mm]
Samsung GT-S5230 Avila - Wyświetlacz
Ilość kolorów: 256000
Rodzaj: kolorowy TFT
Wymiary - szerokość: 240 [px]
Wymiary - wysokość: 400 [px]
Samsung GT-S5230 Avila - Dane / multimedia
Bluetooth:
tak
Dyktafon:
tak
EDGE:
tak
GPRS:
tak
HSCSD:
nie
IRDA:
nie
Java:
tak
MP3:
tak
Obsługa USB:
tak
Przeglądarka xHTML:
tak
Radio FM:
tak
Radio FM - RDS:
tak
SyncML:
tak
Transmisja danych i faksów:
tak
WAP:
tak
Samsung GT-S5230 Avila - Wiadomości
EMS:
nie
Klient poczty:
tak
MMS:
tak
Raporty doręczeń:
tak
SMS:
tak
Video MMS:
tak
Wiadomości grupowe:
tak
Wiadomości sieciowe:
tak
Samsung GT-S5230 Avila - Inne
Alarm:
tak
Budzik:
tak
Data:
tak
Kalendarz:
tak
Kalkulator:
tak
Organizer:
tak
Przypomnienie:
tak
Słownik:
tak
Stoper:
tak
Timer:
tak
Zegar:
tak

No sami powiedzcie ...
 
Ostatnio edytowany:
samsungi są prudukowane coraz lepsze jak bym brał teraz telefon to bym wziął Avile lub corbi
 
no ale po roku używania byś powiedział : "kurde jaki ja mam szmelc...''
a gdy kupisz soniaka albo nokie to po roku może byś mówił że jest stary ale nie szmelc gdyż nokia lub soniak by się 4 x mniej psuł
 
No nie powiem że soniak mniej by się psuł . Dla mnie uchodzi on za markę telefonów najbardziej wadliwych . Częste awarie i problemy . Jedynym + są dobre możliwości Javy i robienie przyzwoitych zdjęć. Ja stoję murem za Nokią , HTC i Samsungiem ;)

A granice cenowe najczęściej decydują o trwałości urządzenia. Teraz wszyscy rzucają się na Avile i Corby bo są dostępne dla każdego tzw. telefony dla ludu i to się opłaca dla Samsunga. Bardziej bogaci i szanujący się ludzie kupują Nokie N97 i Samsunga Omnie HD .
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowany:
No tak soniaki są wadliwe ale nie aż tak jak np. starszy samsung oraz ten akurat model telefonu co mamy w temacie...
 
Ostatnio edytowany:
No tak w tym temacie mamy bardzo dużo o Simens'ie hehe.

Avila wcale nie jest taki wadliwy jak się wydaje ;)
 
Mój kolega kupił sobie avile, i po m-cu z niej zrezygnowal. Jest po prostu beznadziejna ;/
 
S5230 nadaje sie bardziej dla mlodziezy niz dla starszych osob poniewaz starsi ludzie troche wolniej od nas mysla i zanim cos anuluja to moga duzo stracic.
 
posiadam avile juz od pol roku a delphiego od miesiaca i uwazam ze sa to dobre telefony łatwo sie wgrywa na nie gry obejrzec film tez mozna i dobrze siie na nich smsy pisze jak na razie nie psuja mi sie wiec moge je z czystym sumieniem polecic posiadam rowniez samsunga l760 w ktorym niestety jest zablokowana mozliwosc wgrywania javy inaczej niz przez wad i dopiero teraz znaczy po 2i poł roku zaczyna mi czasem głosniczek milknac ale wystarczy go wyłaczyc i znow dziala przez jakis tydzien 2 bez problemu wiec uwazam ze sa to dobre telefony mam nadzieje ze avila i delphi tez mi tyle posłuza co l760 polecam samsungi
 
avila ma mozłiwość pisania polskich znaków pzy pisaniu odręcznym i avila waży 93,5GRAM
 
Super telefonik. Dostałam pod choinkę :)
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top