Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

Dla mnie bardziej smartfon niż tablet, nie trzeba się obawiać, że nie zmieści się w kieszeni i trzeba będzie nosić ze sobą wielką torbę podróżną aby go zmieścić – o ile nie nosi się obcisłych rzeczy spokojnie można umieścić go w kieszeni.

Trochę danych

Wymiary (wys. x szer. x grub.) 146,85 x 82,95 x 9,65 mm zaś przekątna ekranu wynosi 5,3”

Wyświetlacz 1280x 800 super amoled –j akość wyświetlanych filmów w 1080i rozwala mózg to tak jak by ktoś wkładał gałkę lodu do środka czaszki wszyscy którzy się bawią moim telefonem zbierają szczęki z podłogi również w słońcu jest wszystko czytelne 10/10 z czystym sumieniem

Jakość wykonania odjął bym sporo punktów za brak gorrila glass telefon raz wrzuciłem do kieszeni bez „skarpetki” i ma trochę drobnych rysek widocznych pod światło jeżeli chodzi o boczki nie robią się na nich jak na razie żadne ryski, tylna klapka jest również spoko dzięki chropowatej powierzchni nie prędko zagoszczą tam jakieś rysy – w większości recenzji spotkałem się z tym że prowadzący mówili o Grilla – może ja mam wyjątek :P nie wiem dokładnie jak to z tym szkłem jest

Waga telefonu mnie zaskoczyła ,,zaledwie” 178 gram jak na takie gabaryty telefon wydaje mi się lekki ale pewnie trzyma się go w dłoni 9/10

Bateria Li-Ion 2500 mAh – Przy normalnym użytkowaniu spokojnie 2 dni + chodzi przy rzadszym 3 dni nie stanowi problemu 9/10

Procesor Samsung S5PV310 2 x 1500 pamięć RAM 1Gb (200 zabiera system) więc cały czas pokazuje że jest jej 800 MB wydaje się to dużo lecz po zainstalowaniu róznych aplikacji telefon czasami ma małe wiechy (przy np. przełączaniu z menu aplikacji na pulpit) ale nie ma tragedii zajmuje to ułamki sekund. Słyszałem, że to nie telefon lagun a porostu animacje zbudowane są ze zbyt małej ilości klatek na sek 7/10

Szybkość Internetu (screen na dole) poprzez wifi rewelacja mam łącze 6MB w nocy więcej (screen z nocy) jeżeli chodzi o Internet z „karty” mam orange free na kartę w miastach spokojnie można przeglądać wszystkie stronki jest to całkiem szybkie i nie stanowi problemów, na tak dużym wyświetlaczy strony wyglądają ładnie nie trzeba korzystać (co mnie denerwuje) z wersji mobilny stron. 9/10

Aparat 8MPX robiący fotki w rozdzielczości 3264x2248pl i nagrywający filmy w jakośći 1920x1080px daje rade jak na aparat w telefonie fotki wychodzą ładne kolory są żywe trochę słabo działa stabilizacja z przedniego aparatu (2MPX) nie miałem okazji korzystać działać działa jakości jest poprawna tylko trochę spowalnia ruchy są zwolnione 8,5/10

Android – telefon pracuje na Androidzie w wersji 2.3.6 GINGERBREAD.XXKKA + nakładka otuch wiz fajnie się sprawuję, widgety można skalować 9/10

Formaty odtwarzania telefon czyta pełno formatów filmów (używam programu MX Video Player Pro) filmy można oglądać z napisami lektorami w różnych dziwnych formatach z musyką również nie ma problemów czy to mp3 wma flac czyta wszystko 10/10

SMS – klawiatura SWYPE sprawuje się zaskakująco dobrze nawet gdy lata się po niej pierwszy raz, graficznie również fajnym rozwiązaniem jest coś w stylu „chatu” jak się smsuje z daną osobą widać twoje odpowiedzi i tej osoby w 2 różnych chmurkach wygląda to przejrzyście (pisać patyczkiem również można na początku używałem tylko sPena teraz tylko palce 10/10


sPen – rysik ukryty w obudowie na początku używałem go sporo, teraz to bardziej gadżet – nie jestem ani artystą ani nie znam się na szkicach więc nie za często po niego sięgam głównie używam w grach lub przy dodawaniu notek na pulpicie „Notka S” poza tym wszystko działa ładnie można go używać również do przeskakiwania po stronach robienia screenów itp. 9/10

przeglądarka [/B]– ta androidowa jest całkiem spożywcza nie znalazłem w niej tylko wyłączenia wersji mobilnych stron internetowych co mnie denerwowało i zmieniłem na „Dolphin HD” polecaną przez innych użytkowników na forum, 8/10

słuchawki z zestawu (douszne) również dają radę dźwięk jest czysty każdy normalny użytkownik będzie bardzo zadowolony dźwięki są na bardzo wysokim poziomie 10/10

Nawigacja – i tu mam problem nie miałem okazji testować na dłuższych trasach obecnie szukam jakiejś ciekawer navi którą zainstaluję i przetestuję więc się nie wypowiem

Ogólne użytkowanie – Urządzenie sprawuje się bardzo dobrze, nie mam z nim żadnych problemów (co prawda dopiero mam je od miesiąca…) nie spadło mi ani razu i cały czas staram się nosić je w „skarpetce” więc o crash testach nic nie powiem – z tego co czytałem kiepsko wychodzi w kontakcie podłoga. Obsługa w domu / w mieście nie robi żadnych problemów – w aucie (jeszcze się nie dorobiłem uchwytu) ciężko być nie zauważonym trzymając patelnie przy uchu, czasami 1 ręką ciężko sobie poradzić no ale nie powinno się prowadzić i bawić. W autobusach tramwajach telefon jest zauważalny zawsze się ktoś gapi (nie lubię być w centrum uwagi/zazdrości) ale sam chciałem taki telefon. Jak na razie nie licząc tych małych przycinek są 2 wady czyli ekran – brak grilla glass oraz umiejscowienie mikrofonu kilka osób które ze mną rozmawiały mówiło, że mnie nie słyszą (w pierwszych dniach użytkowania – mikrofon umieszczony między sPenem a wyjściem ładowarki po prostu zasłaniałem go palcem.

Jeżeli chcecie abym coś przetestował, zrobił fotki, lub coś więcej napisał dajcie znać (mam nadzieję, że z tego chaosu coś wam się przydało / jeżeli coś jeszcze wymyślę to dopisze


A tu fotki / screeny Fotki robione na automacie bez doboru żadnych opcji – postaram się dodać ładniejsze i ciekawsze niż piwo^^

screeny z telefonu - pewnie kiepskim pomysłem było by tu wstawienie 16 screenów więc link do paczki (waga 14,5MB) fotki w oryginalnej wielkości: przeklej.net/file_details/2273.html

hasło : gsmx


edit:
_
wynik w benchmarku "Quadrant Standard Edition" - 4159 nie mam pojęcia czy to dużo czy mało ^^


Po prawie 2 miesiącach powiem tak note note note, zdecydowanie nie żałuję zakupu tego telefonu teraz już się "skurczył" i mógł by być trochę większy;P do niczego nie mogę się przyczepić (nie licząc początkowych braków pamięci ale już wszystko ok) nie mam problemów z użytkowaniem w domu, aucie autobusie, no czasami przeszkadzają ludzie gapiący się w ekran, a niech patrzą :D! bateria trzyma dłużej niż myślałem, że będzie bajki

można powiedzieć...
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top