Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Witam wszystkich.

Przedwczoraj mokolaj mi przyniosl HTC Varino II. Z poczatku myslalem (mialem nadzeje), ze to tel :) widze teraz za wielce sie pomylilem. Zrobienie czegokolwiek na tym urzadzeniu jak dla mnie to abstrakcja nie mowiac o korzystaniu z tel.

Jesli to nie problem czy ktos moglby mi odpowiedziec na kilka pytan. Bylbym naprawde bardzo wdzieczny. Wiem ze jeszcze dluuuga nauka przedemna tego urzeadzenia. Narazie mam kilka takich pytan i nie moge na nie znalesc odpowiedzi.
Dodam jeszcze szybko tez HTC uzywane (wgrane WM 6.1).

Pytania:
1. Czy mozna ustawic rozne dzwonki dla roznych osob w ksiazce tel?
2. W ksiezce tel tzn chyba na karcie mam pelno nr typu TOPR, POLICJA, Alarm itp. Sa przy nuch znaczki takie kwadraciki (oznacza to kontakt w tel chyba albo na karcie) na tych kwadracikach jest znaczek klódki lub klucza i niemoge tych kontaktow usunac albo chociaz sprawic by ich nie wyswietlalo (mieszaja sie z normalnymi kontaktami). Czy da sie je skasowac wylaczyc lub cos podobnego?
3. Czy da sie przypisac np zdjecie do okreslonej osoby dzwoniacej?
4. Czy da sie by wyswietlal zegarek przy zablokowanej klawiaturze, a nie wylanczal wyswietlacz?
5. Czym jest ROM?
6. Czy moege odpalic na nim gre z normalnego kompa (zgralem na karte pamieci kilka gier ale przy odpalaniu na HTC pliku exe wyskakuje informacja ze nie mam programu optrzebnego do odpalenia tego pliku? Czy ktos moglby mi podac nazwe takiego programu?

Wiem ze pytania te moga wydac sie glopie i "noobowskie" ale moze ktos z Was moglby na nie udzielic mi odpowiedzi. Bardzo by mi to pomoglo zrozumiec ten "tel"

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Oraz zycze Wszystkim wesołych Świat.
 
Ostatnio edytowany:
rom to oprogramowanie i nie odpalisz normalnych exe z kompa(mogę się mylić bo nie jestem ekspertem). mam trochę programów i gier np pocket fallout, pocket diablo lub starcraft... dzwonek musisz skopiować do folderu windows na pamięci tela a czy można przypisać do kontaktów to nie wiem....
 
Ostatnio edytowany:
co to Varino? jakiś nowy model? Piszesz w forum Hermes, a chyba chodzi Ci o TyTN II (Kaiser)?

Płeć: Kobieta
Bylbym naprawde bardzo wdzieczny
Zdecyduj się co do tej płci, no chyba że.. nie wnikam w szczegóły.. ^^

1. Czy mozna ustawic rozne dzwonki dla roznych osob w ksiazce tel?
Standardowo chyba nie, ale jest od tego pewnie jakaś nakładka/program ;)

2. W ksiezce tel tzn chyba na karcie mam pelno nr typu TOPR, POLICJA, Alarm itp. Sa przy nuch znaczki takie kwadraciki (oznacza to kontakt w tel chyba albo na karcie) na tych kwadracikach jest znaczek klódki lub klucza i niemoge tych kontaktow usunac albo chociaz sprawic by ich nie wyswietlalo (mieszaja sie z normalnymi kontaktami). Czy da sie je skasowac wylaczyc lub cos podobnego?
z czego masz telefon? od jakiegoś operatora? możliwe że to od razu w romie.. Zrób screen, bo nie bardzo wiem o jakie kwadraciki Ci chodzi :P
3. Czy da sie przypisac np zdjecie do okreslonej osoby dzwoniacej?
Tak, odpowiednią nakładką (wydaje mi się że nawet SPB Shell Mobile ma taką opcję, choć nie jestem pewien)

4. Czy da sie by wyswietlal zegarek przy zablokowanej klawiaturze, a nie wylanczal wyswietlacz?
A nie wyświetla się? Masz włączone HTC Home?

5. Czym jest ROM?
:arrow: http://forum.gsmx.pl/29801/windows-mobile-s-owniczek.html#post155776
1. ROM Rom ma wiele znaczeń: - pamięć główna urządzenia, przeznaczona na pliki systemowe (Pamięć ROM, ROM, Flash ROM) - system operacyjny (np. WM6.0, WM6.1, WM6.5) - instalowany do pamięci ROM. - romy - gry przeznaczone na jakąś konsolę (np. Gameboy, Playstation), zapisane w takim formacie, by można je było uruchomić na emulatorze
6. Czy moege odpalic na nim gre z normalnego kompa (zgralem na karte pamieci kilka gier ale przy odpalaniu na HTC pliku exe wyskakuje informacja ze nie mam programu optrzebnego do odpalenia tego pliku? Czy ktos moglby mi podac nazwe takiego programu?
Odpalisz tylko pliki .exe które są przeznaczone na Windows Mobile, tu się nie zmienia trybów zgodności ;) Większość plików EXE instalujemy i tak z PC, na PDA to głównie .cab'y są :P

Polecam lekturę: http://forum.gsmx.pl/13897/instalowanie-scrackowanych-gier-i-programow-na-wm.html#post112863

Pozdrawiam ;)
 
Przepraszam za formę mojego wczesjniejszego (pierwszego)posta - pisalem go troszke w afekcie przerazenia. Nawet teraz nie wiem czy uda mi sie go ogarnac (myslalem ze to tel :D ).

Dokładnie sprawdzilem i posiadam: MDA Vario II
Co do mojej pluci to jestem mężczyzną - widocznie przez pomylke ?(wynik szybkiej rejestracji) zaznaczylem opcję kobieta - zaraz to zmienie.

Co sie tyczy dziwnych wpisów w ksiazce telefonicznej (dalej KS) to są to numery specjalne tzw FDN lub FN, FD zapisane przez danego operatora (w mnie plus). Przelozylem karte sim do drugiego telefonu i do ich skasowania potrzeba kodu pin2. Jednakrze winnych tel moge wylaczyc ich wyswietlanie. Czy tutaj tez sie tak da?

Po przemysleniach o ile moge oczywiscie chcialbym troszke zmienic moje pytania. Jednoczesnie bardzo dziekuje za odpowiedzi na poprzednie.

W instrukcji obslugi napisano, ze by wgrac jakas aplikacje lub media typu dzwiek, film, obraz potrzeba synchronizowac MDA z kompem, ale czy to jest konieczne? Czy moge przegrywac programy na karte pamieci i potem wrzucac ja do tel i potem z niej instalowac lub przegladac media. Tak wlasnie teraz robie ale nie wiem czy to czegos nie pruje jakos nie szkodzi?

Siedzac wczoraj caly dzien bawiac sie programami. Dosc czesto przy instalacji czegokolwiek wyskakiwalo mi info ze mam za malo pamieci i ze mam zamknac niepotrzebne programy. Tylko kurcze jak je zamknac? skad mam wiedzec czy sa jakies otwarte? Zazwyczaj jak wychodze z jakiegos programu to x w prawym gornym rogu - czy tak zamkniety program jest zamkniety? Czy tylko zminimalizowany?

Ostatnia juz kwestia. Czy znacie moze jakas nakladke, ktora robila by bardziej tel z z tego MDA? :)


Z gory znowu dziekuje za wszelka pomoc. Prosze nie oceniajcie mnie zle, ja chce tylko zrozumiec (miec pozytek) z prezentu.
 
W instrukcji obslugi napisano, ze by wgrac jakas aplikacje lub media typu dzwiek, film, obraz potrzeba synchronizowac MDA z kompem, ale czy to jest konieczne? Czy moge przegrywac programy na karte pamieci i potem wrzucac ja do tel i potem z niej instalowac lub przegladac media. Tak wlasnie teraz robie ale nie wiem czy to czegos nie pruje jakos nie szkodzi?
Ależ oczywiście że możesz, tak jest nawet lepiej: przez ActiveSync większe pliki wgrywają się 10 razy dłużej niż na kartę pamięci przez czytnik kart - w niektórych nawigacjach jest to nawet zalecane zaraz na początku instalacji ;)
Najlepiej wszystko oprócz motywów, klawiatur i dźwięku dzwonka (który musi być w pamięci urządzenia) resztę wgrywać na kartę pamięci :P

Siedzac wczoraj caly dzien bawiac sie programami. Dosc czesto przy instalacji czegokolwiek wyskakiwalo mi info ze mam za malo pamieci i ze mam zamknac niepotrzebne programy. Tylko kurcze jak je zamknac? skad mam wiedzec czy sa jakies otwarte? Zazwyczaj jak wychodze z jakiegos programu to x w prawym gornym rogu - czy tak zamkniety program jest zamkniety? Czy tylko zminimalizowany?
Na fabrycznych ustawieniach to powinno być tak że szybkie kliknięcie na 'x' minimalizuje program, a kliknięcie na 'x' i przytrzymanie pare sekund - zamyka.

Wolną pamięć sprawdzisz w Start/Ustawienia/System/Pamięć - jeśli Pamięci Głównej masz za mało to też będzie się wyświetlał ten komunikat ;)

Ostatnia juz kwestia. Czy znacie moze jakas nakladke, ktora robila by bardziej tel z z tego MDA?
Zobacz dział: Nakładki na system [WM] - GSMX.pl Forum - Wszystko do Twojej komórki za DARMO (gry i aplikacje Java, Symbian, Windows Mobile, iPhone, Android, BlackBerry, nawigacja GPS) - szczególnie polecam SPB Shell Mobile :arrow: http://forum.gsmx.pl/14696/spb-mobile-shell-pl-eng-wszystkie-wersje-w-tym-temacie/2.html#post149275 - możesz pobrać z oficjalnej strony najnowszą wersję i użyć do niej seriala z generatora kluczy. Kumplowi na Hermesie działała wersja 3.5 ok, tyle że ten fajny zegar czasem po zablokowaniu klawiatury się zwiesza i nie chodzi dalej - pomaga przejście na drugi pulpit ;D W najnowszej wersji może już nie być tego bugu ;]

Ogólnie PDA to fajna rzecz, lepszy niż normalny telefon bez OS'a :P Masa programów, gier QVGA, WiFi itd..

PS. dalej jesteś kobietą - zmień to sobie w Ustawieniach: http://forum.gsmx.pl/profile.php?do=editprofile

Pozdrawiam
 
Coraz bardziej podoba mi sie ten (juz tel :) ).
Trzeba sie tylko przyzwyczaic do natloku ustawien i jest wszystko ok.

Ogarniam juz aplikacje pamiec, liste kontaktow (wystarczylo ustawic pod programowalnym przyciskiem - menager sim, a nie jak bylo wczesniej "kontakty" i juz mi tych z FND nie wyswietla :D ).

Teraz mecze sie z WiFi. Mam w domu siec lokalna. Ustawiam ja w MDA wpisuje klucz sieciowy. Pokazuje stan polaczenie POLACZONO - sygnal BDB. W IE wpisuje google. Po paru dluzszych sec wyswietla mi sie google bez grafiki (i to jedyna strona jaka sie wyswietla). Pozostale adresy (wp, lub jakiekolwiek opcje szukania w google) miela sie miela i w koncu dostaje komunikat, zebym sprawdzil dokladnie adres i sprobowal jeszcze raz. Mam 12Mbit lacze na stacjonarnym i lapropach smiga pieknie. Nie wiem czemu. (zauwazylem jednak ze po wlaczeniu WiFi spada mi troszke sygnal sieci komurkowej ;)
 
Teraz mecze sie z WiFi. Mam w domu siec lokalna. Ustawiam ja w MDA wpisuje klucz sieciowy. Pokazuje stan polaczenie POLACZONO - sygnal BDB. W IE wpisuje google. Po paru dluzszych sec wyswietla mi sie google bez grafiki (i to jedyna strona jaka sie wyswietla). Pozostale adresy (wp, lub jakiekolwiek opcje szukania w google) miela sie miela i w koncu dostaje komunikat, zebym sprawdzil dokladnie adres i sprobowal jeszcze raz. Mam 12Mbit lacze na stacjonarnym i lapropach smiga pieknie. Nie wiem czemu. (zauwazylem jednak ze po wlaczeniu WiFi spada mi troszke sygnal sieci komurkowej
zobacz gdzie skierowaną masz antenkę, zmień też standardowe ustawienia WiFi:
w CommManager/Ustawienia/Komunikacja bezprzewodowa/Tryb zasilania :arrow: ustaw najlepsza wydajność (bo pewnie masz ustawione po środku między wydajnością, a a najlepszym akumulatorem) ;)
IE - nie używaj, bo i tak jest niewygodna - zainstaluj sobie Opere - ale nie tą mini w Javie, tylko prawdziwą, normalną Operę: http://forum.gsmx.pl/12713/opera-mobile.html
 
ActiveSync większe pliki wgrywają się 10 razy dłużej niż na kartę pamięci przez czytnik kart - w niektórych nawigacjach jest to nawet zalecane zaraz na początku instalacji ;)
Najlepiej wszystko oprócz motywów, klawiatur i dźwięku dzwonka (który musi być w pamięci urządzenia) resztę wgrywać na kartę pamięci :P



najlepiej się kopiuje przez wi fi bez zbędnych kabli i szybciej :)
A ja mam jeszcze pytanko odnośnie funkcji jak zrobic zeby był zegarek na wygaszaczu??
 
najlepiej się kopiuje przez wi fi bez zbędnych kabli i szybciej A ja mam jeszcze pytanko odnośnie funkcji jak zrobic zeby był zegarek na wygaszaczu??
chyba śnisz - najszybciej przez czytnik kart... nie ma żadnej sraty, pingu etc. :P

W Start/Ustawienia/Dzisiaj/Elementy dzisiaj (czy coś takiego) masz widgety do włączania - powinieneś tam mieć HTC Home - to jest zegar i inne bajery.
Fajny zegar jest też po instalacji nakładki SPB Shell Mobile ;)

Pzdr.
 
Ja kopiuje przez wi fi i dużo wygodniej. Przez czytnik to tak ale komu by sie chciało cały czas wyciągac karte. Mmam włączone HTC HOME ale wygaszacza i tak nie ma.
 
Ja kopiuje przez wi fi i dużo wygodniej. Przez czytnik to tak ale komu by sie chciało cały czas wyciągac karte. Mmam włączone HTC HOME ale wygaszacza i tak nie ma.
No wiesz, to już zależy.. przez WiFi włączone na dłużej telefon się grzeje a i bateria szybciej pada. Ja w TyTN II mam kartę wkładaną od spodu PDA (obok wejścia na mini USB), więc nic nie muszę ściągać i jest OK ;)

Nie wiem jak w Hermesie, ale w Kaiserze HTC Home wygląda tak:
in4r4l.jpg


Jest jeszcze masa innych nakładek, np. od IZen:
153tmxu.jpg
 
ale jak je ustawic?? żeby był ten wygaszacz?
 
jaki wygaszacz? to są zwykłe widgety do ekranu dzisiaj... włączamy je w Start/Ustawienia/Dzisiaj/Elementy - pisałem już o tym wcześniej... ;)
 
OK juz pomoglo - trzeba bylo tak jak radziles CNK (ROOT) ustawic max na jakosc a nie na baterie jak mielem (szkoda tylko ze w takim ustawieniu bateria 1500 pada w 1 dzien ;/ ). Teraz walcze z ActivSynce pod win7. W Win7 nie ma juz tego programu jest jakis iny ale tego innego tel mi nie widzi (tak samo oprogramowanie na CD jakie dostalem) i nie moge wgrac SPB Shell Mobile. Ale sadze ze to kwestia czasu. Narazie studiuje google :)
 
olej AS, ten drugi (WMDC) jest pod Vistę i też Ci pewnie nie pójdzie :arrow: ściągnij .cab'y i instaluj z telefonu ;)
(Windows Seven jest póki co ładny z wyglądu, ale zbyt mało kompatybilny ze starszymi programami...)
 
OK juz All GRA :D Telefonik (PC Pocket) świetny.

Dziekuje Wszystkim za udzielona pomoc. Tylko dzieki Wam ten HTC nie trafil spowrotem na allegro.

Pozdrawiam i kozystajac z okazji życze Szcześliwego nowego (całego) Roku
 
Hermes ma czujnik ruchu lub akcelerator czy to jedno i to samo?chodzi mi o to żeby był wygaszacz np taki jak w noki z zegarem dużym da się w ogóle? i czy opłaca się to instalować? ile zajmuje pamięci ram? http://forum.gsmx.pl/14696/spb-mobile-shell-pl-eng-wszystkie-wersje-w-tym-temacie/2.html
 
Ostatnio edytowany:
Hermes ma czujnik ruchu lub akcelerator czy to jedno i to samo?chodzi mi o to żeby był wygaszacz np taki jak w noki z zegarem dużym da się w ogóle? i czy opłaca się to instalować? ile zajmuje pamięci ram? SPB Mobile Shell [PL/ENG] - Wszystkie wersje w tym temacie!
Nie ma czujnika ruchu, żyroskop jest w nowszych modelach bodajże od Diamonda.
Co do obracania ekranu to możesz sobie przypisać jakiś klawisz, którego nie używasz (np. jakiś z tych na boku PDA) do obracania ekranu, przez co szybko i wygodnie obrócisz ekran ;)
SPB Shell zjada około 4MB ramu, na Hermesie z WM6.1 działał w porządku :P Koledze dopiero po instalacji SPB Shell'a spodobał się TyTN :D
 
właśnie zainstalowałem SPB SHELL to jest zaje-fajne. a jaką folie proponujecie kupić ale taką naprawdę dobrą...
 
każda folia będzie dobra, ja nie używam wcale bo mi nie jest ona do szczęścia potrzebna ;) PDA noszę w kaburze, więc mój Kaiser ma się ciepło i mięciutko :) A folie są już od 7zł, znajdziesz je nawet w Vobisie :PP
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top