PS3 vs. XBox Co kupi膰.?

• Thread starter SkyLineSeba
  • Data rozpocz臋cia

Co kupi膰?

• Playstation 3

G艂os贸w: 6 85.7%
  • Xbox 360

G艂os贸w: 1 14.3%

• Ilo艣膰 g艂osuj膮cych
    7
S

SkyLineSeba

Do艣wiadczony
Elitarny
Jako i偶 powsta艂 taki dzia艂 to przyda艂o si臋 sie por贸wna膰 owe konsole.
Pomy艣la艂em 偶e zamiast wydawa膰 kase w pc mog臋 wyda膰 w konsol臋 i b臋d臋 pewny 偶e gra b臋dzie chodzi膰 .
Tak wi臋c czekam na odpowiedzi dlaczego to albo to.;)
Z tego co wiem to wii jako pierwsze posiada艂o opcj臋 machania pilotem czy si臋 myl臋 ..
Jak z grami z necis艂awa? [piraty z internetu]
XBox ma minimalnie lepsz膮 grafe ni偶 PS3 . Ale za to PS3 minimalnie ma lepsz膮 p艂ynno艣膰 . Zreszt膮 zapraszam to testu.;):
XBOX 360 vs. PS3
Druga sprawa.
Czy podczas wysokiej temperatury nie ma spadk贸w FPS ?

XBOX 360:
CPU 3.2 GHz tr贸jrdzeniowy PPC Xenon, ze wzgl臋du na awaryjno艣膰 wprowadzono nowe procesory w technologii 65 nanometr贸w, pocz膮tkowo Zephyr, Falcon, nast臋pnie Jasper. Procesor wersji S jest wykonany w technologii 45 nm.

GPU 500 MHz ATI Xenon GPU w 90 nanometrach 鈥 Falcon, 65 nm 鈥 Jasper (od pa藕dziernika 2008), 45 nm 鈥 Valhalla (wersja S konsoli)
No艣niki Danych DVD, CD, jako dodatek: HD DVD
Kontrolery gamepady (przewodowe lub bezprzewodowe)
Komunikacja gniazda 3 (5 w S) 脳
Nie masz uprawnie艅, aby zobaczy膰 ten link. Zaloguj si臋 lub zarejestruj
, port
, 100 Mbit
,
(od sierpnia 2007)

PlayStation 3:
CPU 3.2 GHz Cell Broadband Engine
GPURSX 'Reality Synthesizer' 500 MHz, 256 MB GDDR3 650 MHz @ 1,3 GHz (w starszych modelach pami臋膰 ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)
Pami臋膰 operacyjna 256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM
No艣niki danych Blu-ray
DVD-ROM

CD-ROM (wszystkie modele)

Super Audio CD (wybrane modele)

Komunikacja BLUETOOTH
HDMI
wi-fi[jak si臋 nie myl臋]
USB

殴r贸d艂o

Ostatnio edytowany przez moderatora:
Lajki: Paw595el i tepig
Baikal

Baikal

Dobrze znany
Elitarny
XBOX 360
nieporozumieniem jest kupowanie jaki艣 zdrapek (
) 偶eby sobie pogra膰 przez neta dla mnie to jaka艣 kpina ze strony MS. to tak jak by sprzedawa膰 co艣 nie kompletnego

Lajki: SkyLineSeba
tepig

tepig

R贸b Rzeczy
Sponsor
Weteran
Wed艂ug mnie lepsze jest Playstation 3 poniewa偶:
-Wersja FAT (PS3) w por贸wnaniu do wersji Arcade (X360) nie chodzi jak stary odkurzacz
-posiada Blu-Ray
-Darmowy Multiplayer
-Sony zajmuj臋 si臋 polskimi graczami , chodzi mi o bardzo dobr膮 polonizacj臋 w np. Uncharted 3 , Microsoft takich rzeczy nie robi
-呕eby kupi膰 co艣 na XBL trzeba mie膰 kart臋 p艂atnicz膮 z np. Anglii , poniewa偶 nie obs艂uguj膮 Polski , na PSS mo偶na p艂aci膰 normalnie polskimi z艂otymi kart膮 lub zdrapk膮.
-Na XBL s膮 Microsoft Points , przez co nie wiemy do ko艅ca ile gra lub inne co艣 kosztuje w przeliczeniu na pieni膮dze , na PSS p艂acimy z艂ot贸wkami
-wed艂ug mnie plusem jest pad z akumulatorem wbudowanym w padzie do PS3 , przez coz nie musimy kupowa膰 baterii
-w sklepie Playstion Store mo偶emy kupowa膰 w dwie osoby (podzieli膰 konto na dwa sloty) dzi臋ki czemu p艂acimy za gr臋 p贸艂 ceny
-Pad od xboxa ma diabelnie 藕le zrobiony krzy偶ak :D

Plusem do xboxa jest to , 偶e gdy mamy przerobion膮 konsol臋 艂atwiej nagra膰 gry

Tak poza tym to doda艂em ankiet臋

A bym zapomnia艂 :P

PS3 ma lepsze ekskluzywne gry , a nawet je艣li jakiej艣 gry nie ma na PS3 to jest na PC , wi臋c wed艂ug mnie nie ma sensu kupowa膰 Xboxa je艣li mamy dobrego PC , a je艣li s艂abego to kup PS3 :D

Lajki: SkyLineSeba i (deleted member)
irocket

irocket

KKK Douchebag the Jew
Ekspert
Weteran
Na cz臋艣ci PS3 poza tym dzia艂aj膮 gry z PS2

Lajki: SkyLineSeba
tepig

tepig

R贸b Rzeczy
Sponsor
Weteran
Tak jak Irocket wspomnia艂 PS3 obs艂ugiwa艂y gry z PS2. By艂y to modele:
NTSC
20 GB
60 GB
80 GB

Pal
60 GB

S

SkyLineSeba

Do艣wiadczony
Elitarny
To ju偶 wiem 偶e PS3 jest lepszy po 2 kierownice joye itp. dzia艂aj膮 na PC jak i na PS3 to jest kolejny + PS3. Kolejny wi臋kszy + to to 偶e pady z ps3 mo偶na pod艂膮czy膰 do andka . Co mnie najbardziej cieszy .^^ 40GB wystarczy ?

tepig

tepig

R贸b Rzeczy
Sponsor
Weteran
Zale偶y czy chcia艂by艣 korzysta膰 z pobierania dem i gier z Playstation Store. Martwi mnie te偶 , 偶e 40 GB jest w wersji FAT , czyli nie znajdziesz nowego , a tu mo偶e by膰 lekki problem z gwarancj膮. Poniewa偶 mo偶liwe 偶e je艣li konsola nie by艂a zadbana mo偶e wyst膮pi膰 b艂膮d YLOD

tepig

tepig

R贸b Rzeczy
Sponsor
Weteran
Playstation 3 zaraz po konsoli Wii jest najmniej awaryjn膮 konsol膮, co nie oznacza 偶e nie posiada wad i powa偶nych problem贸w. Uszkodzenie systemu ch艂odzenia oraz 呕贸艂te 艣wiat艂o 艣mierci (YLOD) to obecnie najwi臋kszy problem PS3, zw艂aszcza pierwszych modeli 60Gb cho膰 s膮 ju偶 przypadki p贸藕niejszych. System ch艂odzenia w PS3 jest kilku stopniowy, kiedy konsola si臋 nagrzewa uruchamia automatycznie wy偶szy bieg ch艂odzenia, awaria polega na nie mo偶no艣ci przeskoczenia w wy偶szy tryb ch艂odzenia co rokuje na przegrzanie komponent贸w lub ca艂kowit膮 nie wydolno艣膰 konsoli. YLOD (偶贸艂te 艣wiat艂o 艣mierci) sygnalizuje najci臋偶sz膮 awari臋 jaka mo偶e dotkn膮膰 posiadaczy konsoli PS3, cz臋sto trzeba problem zdiagnozowa膰 aby m贸c stwierdzi膰 co si臋 dok艂adnie sta艂o, najcz臋艣ciej jest to przegrzanie CPU/GPU. Po uruchomieniu konsoli pojawia si臋 na sekund臋 偶贸艂te 艣wiat艂o nastepnie migaj膮ce czerwone, konsola sie nie w艂膮cza. Standardowo mo偶na wliczy膰 sporadyczne problemy z laserem b膮d藕 systemem "po艂ykania" p艂yt ale s膮 to awarie szybkie w naprawie i nie robi膮ce u偶ytkownikowi tylu problem贸w co dwa powy偶sze.

Lajki: Paw595el i SkyLineSeba
S

SkyLineSeba

Do艣wiadczony
Elitarny
Ch艂odzenie to mo偶na dorobi膰 w pc te偶 jestem uczulony na wysokie temp. tak偶e co艣 si臋 wymysli.

Baikal

Baikal

Dobrze znany
Elitarny
a ja zapytam mo偶e tak ile chcia艂 by艣 wyda膰 na czarnule? je偶eli chodzi o nowe to :

go艂a (slim) 320GB z 1 padem kosztuje na allegro 899 z艂ociszy (najta艅sza ,,kup teraz")
slim pe艂en zestaw 2 kontrolery + 2move + 2 gry + kabel te偶 320GB 1489 z艂 (oko艂o)

je偶eli chodzi o wersj臋 Fat na allegro chwilowo nie widz臋 ani 1 dafaq?

a je偶eli chodzi o akcesoria to:

Pad dualschock koszt to ok 50z艂 (na allegro najta艅sza aukcja)
PS move kamera + 1 pad 129z艂
PS move sam (z kulk膮) ok 99z艂
PS move - guziki i ga艂a 80z艂 (tego si臋 nie dorobi艂em chwilowo nie mam 偶adnej dobrej strzelanki - gram w gry typu tenis, ta艅cowanie ale tylko pod wp艂ywem^^)
uchwyt pod oczko (bardzo przydatny) nie ca艂e 9z艂
sama kamera 38z艂
mikrofony (te偶 nie mam) ok 45z艂 za 2
HUb 5usb (do wersji slim gdzie 2 porty s膮) 35z艂 lub jakie艣 inne to taniej s膮
pilot - hmm nie wiem czemu jeszcze nie mam^^ ceny bardzo rozbiegane
gitara ok 120 - 180z艂 (do Guitar Hero)
zestaw dj hero 80z艂
perkusja 400z艂
jak Ci potrzeba to Klawiatura i mysz wystarczy 偶e b臋d膮 pod usb

nie s膮 to wszystkie akcesorja, a ceny jak to na allegro pewnie co艣 taniej prawie ka偶dego dodatku da si臋 znale藕膰

a je偶eli chodzi o pojemno艣膰 - s膮 opcje dokupienia dysku zewn臋trznego (chyba do 500GB), nie zapomnij r贸wnie偶 o kablu hdmi najlepiej z poz艂acanymi ko艅c贸wkami :) je偶eli masz TV na 艣cianie i nie chcesz aby za bardzo odstawa艂 s膮 r贸wnie kable w kt贸rych ko艅c贸wk臋 mo偶na przestawi膰 w takie ,, L "

koko5329

chodzi艂o mi o te bez wibratora (z wibracjami oko艂o 100z艂)

Ostatnio edytowany:
S

SkyLineSeba

Do艣wiadczony
Elitarny
Baikal zwyk艂a z padami i zasilaczem wystarczy jakie艣 60-80gb

Paw595el

Paw595el

Dobrze znany
Elitarny
Vip
Bardzo cenna informacja z tym 偶贸艂tym 艣wiat艂em, dzi臋ki:thx:
Ja 偶ebym mia艂 ju偶 kas臋 to bym rozpatrywa艂 te opcje:
1.

2.

lub ewentualnie jeszcze tak膮
3.

Co s膮dzicie? Aha, i jak macie pod艂膮czone do TV, poprzez SCART czy HDMI czy z艂膮cza AV? U mnie bardziej podchodzi艂by raczej scart cho膰 mam dwa gniazda hdmi (w lapku i dekoderze DVB-T) to to s膮 chyba tylko wyj艣cia, TV z HDMI chyba nie mam;/ (chyba 偶e kt贸ry艣 z dw贸ch nowszych w domku go艣cinnym)

tepig

tepig

R贸b Rzeczy
Sponsor
Weteran
Ja mam PS3 pod艂膮czone przez HDMI.

Co do tych konsol , cenowo do艂o偶y艂 by艣 troch臋 wi臋cej i masz ju偶 Slim-k臋 ->