PS3 vs. XBox Co kupić.?

• Thread starter SkyLineSeba
  • Data rozpoczęcia

Co kupić?

• Playstation 3

Głosów: 6 85.7%
  • Xbox 360

Głosów: 1 14.3%

• Ilość głosujących
    7
S

SkyLineSeba

Doświadczony
Elitarny
Jako iż powstał taki dział to przydało się sie porównać owe konsole.
Pomyślałem że zamiast wydawać kase w pc mogę wydać w konsolę i będę pewny że gra będzie chodzić .
Tak więc czekam na odpowiedzi dlaczego to albo to.;)
Z tego co wiem to wii jako pierwsze posiadało opcję machania pilotem czy się mylę ..
Jak z grami z necisława? [piraty z internetu]
XBox ma minimalnie lepszą grafe niż PS3 . Ale za to PS3 minimalnie ma lepszą płynność . Zresztą zapraszam to testu.;):
XBOX 360 vs. PS3
Druga sprawa.
Czy podczas wysokiej temperatury nie ma spadków FPS ?

XBOX 360:
CPU 3.2 GHz trójrdzeniowy PPC Xenon, ze względu na awaryjność wprowadzono nowe procesory w technologii 65 nanometrów, początkowo Zephyr, Falcon, następnie Jasper. Procesor wersji S jest wykonany w technologii 45 nm.

GPU 500 MHz ATI Xenon GPU w 90 nanometrach – Falcon, 65 nm – Jasper (od października 2008), 45 nm – Valhalla (wersja S konsoli)
Nośniki Danych DVD, CD, jako dodatek: HD DVD
Kontrolery gamepady (przewodowe lub bezprzewodowe)
Komunikacja gniazda 3 (5 w S) × USB 2.0, port IR, 100 Mbit Ethernet, HDMI (od sierpnia 2007)

PlayStation 3:
CPU 3.2 GHz Cell Broadband Engine
GPURSX 'Reality Synthesizer' 500 MHz, 256 MB GDDR3 650 MHz @ 1,3 GHz (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)
Pamięć operacyjna 256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM
Nośniki danych Blu-ray
DVD-ROM

CD-ROM (wszystkie modele)

Super Audio CD (wybrane modele)

Komunikacja BLUETOOTH
HDMI
wi-fi[jak się nie mylę]
USB

Źródło Wikipedia, wolna encyklopedia
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć ten link. Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio edytowany przez moderatora:
Lajki: Paw595el i tepig
Baikal

Baikal

Dobrze znany
Elitarny
XBOX 360
nieporozumieniem jest kupowanie jakiś zdrapek (
) żeby sobie pograć przez neta dla mnie to jakaś kpina ze strony MS. to tak jak by sprzedawać coś nie kompletnego

Lajki: SkyLineSeba
tepig

tepig

Rób Rzeczy
Sponsor
Weteran
Według mnie lepsze jest Playstation 3 ponieważ:
-Wersja FAT (PS3) w porównaniu do wersji Arcade (X360) nie chodzi jak stary odkurzacz
-posiada Blu-Ray
-Darmowy Multiplayer
-Sony zajmuję się polskimi graczami , chodzi mi o bardzo dobrą polonizację w np. Uncharted 3 , Microsoft takich rzeczy nie robi
-Żeby kupić coś na XBL trzeba mieć kartę płatniczą z np. Anglii , ponieważ nie obsługują Polski , na PSS można płacić normalnie polskimi złotymi kartą lub zdrapką.
-Na XBL są Microsoft Points , przez co nie wiemy do końca ile gra lub inne coś kosztuje w przeliczeniu na pieniądze , na PSS płacimy złotówkami
-według mnie plusem jest pad z akumulatorem wbudowanym w padzie do PS3 , przez coz nie musimy kupować baterii
-w sklepie Playstion Store możemy kupować w dwie osoby (podzielić konto na dwa sloty) dzięki czemu płacimy za grę pół ceny
-Pad od xboxa ma diabelnie źle zrobiony krzyżak :D

Plusem do xboxa jest to , że gdy mamy przerobioną konsolę łatwiej nagrać gry

Tak poza tym to dodałem ankietę

A bym zapomniał :P

PS3 ma lepsze ekskluzywne gry , a nawet jeśli jakiejś gry nie ma na PS3 to jest na PC , więc według mnie nie ma sensu kupować Xboxa jeśli mamy dobrego PC , a jeśli słabego to kup PS3 :D

Lajki: SkyLineSeba i (deleted member)
irocket

irocket

KKK Douchebag the Jew
Ekspert
Weteran
Na części PS3 poza tym działają gry z PS2

Lajki: SkyLineSeba
tepig

tepig

Rób Rzeczy
Sponsor
Weteran
Tak jak Irocket wspomniał PS3 obsługiwały gry z PS2. Były to modele:
NTSC
20 GB
60 GB
80 GB

Pal
60 GB

S

SkyLineSeba

Doświadczony
Elitarny
To już wiem że PS3 jest lepszy po 2 kierownice joye itp. działają na PC jak i na PS3 to jest kolejny + PS3. Kolejny większy + to to że pady z ps3 można podłączyć do andka . Co mnie najbardziej cieszy .^^ 40GB wystarczy ?

tepig

tepig

Rób Rzeczy
Sponsor
Weteran
Zależy czy chciałbyś korzystać z pobierania dem i gier z Playstation Store. Martwi mnie też , że 40 GB jest w wersji FAT , czyli nie znajdziesz nowego , a tu może być lekki problem z gwarancją. Ponieważ możliwe że jeśli konsola nie była zadbana może wystąpić błąd YLOD

tepig

tepig

Rób Rzeczy
Sponsor
Weteran
Playstation 3 zaraz po konsoli Wii jest najmniej awaryjną konsolą, co nie oznacza że nie posiada wad i poważnych problemów. Uszkodzenie systemu chłodzenia oraz Żółte światło śmierci (YLOD) to obecnie największy problem PS3, zwłaszcza pierwszych modeli 60Gb choć są już przypadki późniejszych. System chłodzenia w PS3 jest kilku stopniowy, kiedy konsola się nagrzewa uruchamia automatycznie wyższy bieg chłodzenia, awaria polega na nie możności przeskoczenia w wyższy tryb chłodzenia co rokuje na przegrzanie komponentów lub całkowitą nie wydolność konsoli. YLOD (żółte światło śmierci) sygnalizuje najcięższą awarię jaka może dotknąć posiadaczy konsoli PS3, często trzeba problem zdiagnozować aby móc stwierdzić co się dokładnie stało, najczęściej jest to przegrzanie CPU/GPU. Po uruchomieniu konsoli pojawia się na sekundę żółte światło nastepnie migające czerwone, konsola sie nie włącza. Standardowo można wliczyć sporadyczne problemy z laserem bądź systemem "połykania" płyt ale są to awarie szybkie w naprawie i nie robiące użytkownikowi tylu problemów co dwa powyższe.

Lajki: Paw595el i SkyLineSeba
S

SkyLineSeba

Doświadczony
Elitarny
Chłodzenie to można dorobić w pc też jestem uczulony na wysokie temp. także coś się wymysli.

Baikal

Baikal

Dobrze znany
Elitarny
a ja zapytam może tak ile chciał byś wydać na czarnule? jeżeli chodzi o nowe to :

goła (slim) 320GB z 1 padem kosztuje na allegro 899 złociszy (najtańsza ,,kup teraz")
slim pełen zestaw 2 kontrolery + 2move + 2 gry + kabel też 320GB 1489 zł (około)

jeżeli chodzi o wersję Fat na allegro chwilowo nie widzę ani 1 dafaq?

a jeżeli chodzi o akcesoria to:

Pad dualschock koszt to ok 50zł (na allegro najtańsza aukcja)
PS move kamera + 1 pad 129zł
PS move sam (z kulką) ok 99zł
PS move - guziki i gała 80zł (tego się nie dorobiłem chwilowo nie mam żadnej dobrej strzelanki - gram w gry typu tenis, tańcowanie ale tylko pod wpływem^^)
uchwyt pod oczko (bardzo przydatny) nie całe 9zł
sama kamera 38zł
mikrofony (też nie mam) ok 45zł za 2
HUb 5usb (do wersji slim gdzie 2 porty są) 35zł lub jakieś inne to taniej są
pilot - hmm nie wiem czemu jeszcze nie mam^^ ceny bardzo rozbiegane
gitara ok 120 - 180zł (do Guitar Hero)
zestaw dj hero 80zł
perkusja 400zł
jak Ci potrzeba to Klawiatura i mysz wystarczy że będą pod usb

nie są to wszystkie akcesorja, a ceny jak to na allegro pewnie coś taniej prawie każdego dodatku da się znaleźć

a jeżeli chodzi o pojemność - są opcje dokupienia dysku zewnętrznego (chyba do 500GB), nie zapomnij również o kablu hdmi najlepiej z pozłacanymi końcówkami :) jeżeli masz TV na ścianie i nie chcesz aby za bardzo odstawał są równie kable w których końcówkę można przestawić w takie ,, L "

koko5329

chodziło mi o te bez wibratora (z wibracjami około 100zł)

Ostatnio edytowany:
S

SkyLineSeba

Doświadczony
Elitarny
Baikal zwykła z padami i zasilaczem wystarczy jakieś 60-80gb

Paw595el

Paw595el

Dobrze znany
Elitarny
Vip
Bardzo cenna informacja z tym żółtym światłem, dzięki:thx:
Ja żebym miał już kasę to bym rozpatrywał te opcje:
1.

2.

lub ewentualnie jeszcze taką
3.

Co sądzicie? Aha, i jak macie podłączone do TV, poprzez SCART czy HDMI czy złącza AV? U mnie bardziej podchodziłby raczej scart choć mam dwa gniazda hdmi (w lapku i dekoderze DVB-T) to to są chyba tylko wyjścia, TV z HDMI chyba nie mam;/ (chyba że któryś z dwóch nowszych w domku gościnnym)