Problem z USB USB w SE XPERIA x8

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Otóż problem tkwi w tym , że wczoraj postanowiłem zrobić partycje mojej karty micro SD , jednakże coś nie wyszło i teraz gdy podłaczam telefon do portu USB komputer nie widzi mojego Smartfona.Proszę o pomoc !!!
 
Gdy podłączasz telefon z androidem do komputera, musisz później w belce na górze komórki (ekranu) zaznaczyć że chcesz podłączyć.
 
Tak wiem , zaznaczyłem na początku "podłącz telefon".
 
Start > PPM na "Mój komputer" > z listy pol. "zarządzaj" > po lewej stronie okna "zarządzanie dyskami" - Jeśli masz WinXP (w innych powinno być podobnie) to czy tam jak podłączasz fona widać dysk od niego? Może nie masz partycji w kompie albo stery "padły" (czasami tak bywa).
 
Tak w zarządzaniu komputerem jest moja karta pamięci , ale nie wiem co dalej
___________________
=====Dodano:=====
Prosze o dalsze podpowiedzi :)
 
telefon wykrywa kartę sd? jakie zrobiłeś partycje? pewnie zrobiłeś jedną EXT na cały rozmiar karty lub małą EXT a reszty nie przydzieliłeś
 
http://www.myx8.pl/2O11/08/howto-jak-instalowac-aplikacjegry-na.htm
___________________
=====Dodano:=====
Postępowałem według tej instrukcij
 
Nie dziwię się :D
Nie znaleziono strony

Niestety, strona szukana przez Ciebie w blogu Xperia x8 - blog - to3k nie istnieje.
Napisz co robiłeś po kolei i jakim programem
 
1. Pobieramy, wypakowujemy i instalujemy na komputerze program MiniTool Partition Wizard Home Edition: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!
2. Podłączamy telefon z włożoną kartą SD do komputera poprzez kabel USB.
3. W programie zaznaczamy naszą kartę i klikamy przycisk "Delete"
4. Zaznaczamy wolną pamięć karty i klikamy "Create"
5. W "Create As:" wybieramy "Primary"
6. W "File System:" wybieramy "EXT2"
7. W "Partition Size:" wpisujemy ile megabajtów ma mieć partycja przeznaczona na aplikacje, nie zależnie od karty najlepiej dać tutaj około 500MB(myślę, że to optymalna wielkość). Natomiast nie należy dawać więcej niż 1GB, ponieważ mogą wtedy wystąpić problemy ze stabilnością telefonu.
8. Z resztą wolnego miejsca na karcie postępujemy podobnie jak wcześniej, tylko zamiast "EXT2" wybieramy typ "FAT32" i przeznaczamy na niego całą resztę miejsca na karcie. Będzie to ta część, która przechowuje tak jak wcześniej całą resztę plików.
9. Klikamy Apply, jeśli wcześniej po drodze wyskoczyło nam okienko klikamy w nim na "Yes"
10. Po zakończeniu całego procesu proponuję uruchomić ponownie telefon, ponieważ może wystąpić taka sytuacja, że nie będzie on czytał nam karty pamięci.


Prosze :p
 
Jeżeli to dobrze zrobiłeś według tego co napisane, to karta powinna być widoczna w telefonie. Możesz jeszcze spróbować wyłączyć telefon, wyciągnąć kartę, włączyć i jak się dobrze uruchomi (nie bd zamulał) to włożyć sd wtedy
 
rób od nowa, ale po kolei. podpinasz telefon, potem wchodzisz w mini tool partiton wizard, usuwasz partycje, dajesz apply, robisz potem ext2 o rozmiarze najlepiej nie większym niż 20% karty, ustawiasz jako primary, dajesz apply, potem na pozostałym robisz partycję fat32, też ustawiasz jako primary i dajesz apply. potem odłącz i sprawdź czy ją widać w telefonie, sformatuj z poziomu telefonu. ja z link2sd męczyłem się kilka dni, partycje robiło, ale apka nie wykrywała jej
 
Miałem podobną sytuację, ale poradziłem sobie w taki sposób: zgrałem zawartość karty na pc, szybki format, w telefonie ust. fabryczne i reset, i po podłączeniu było ok.
 
siemqa mam taki sam telefon ja k ty podpiełem pod windows 7 i normalnie mi zainstalowało sterowniki ale jak podpinasz to musisz wybrać opcje zainstaluj w fonie :P
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top