Witam,

mam pytanko. czy jest jakiś program wyświetlający pliki graficzne? chodzi mi o to, że w galerii owszem są wszystkie fotki, które tam wrzuciłem, ale wyświetlane w formie miniaturek, które można powiększyć tylko trochę, bo zaraz się ostrość traci. boli to, iż taka sama sytuacja jest z plikami zgranymi prosto z lustzanki, kiedy ich szerokość wynosi ponad 3k pikseli, czy więcej. jest jakaś alternatywa dla galerii, która pozwala powiększać fotki `normalnie` a nie skalować tylko do określonej wielkości?

pozdrawiam
 
hmmm, powiem Ci ze u mnie fotki po powiększeniu z miniaturek do ich oryginalnej wielkosci nie traca na ostrosci... mozesz bardziej sprecyzowac ocb? :)
 
chodzi o to, że przy powiększeniu zdjęcia tracą ostrość
też to zauważyłem po przesiadce z WM, gdzie nie miałem tego problemu i zdjęcie nawet przy maksymalnym zoomie było ostre
 
słyszał ktoś może o sposobie na rozwiązanie tego? jakaś przeglądarka graficzna? cokolwiek? ;)
 
Przypuszczam, że problem tkwi w rozdzielczości ekranu.
Wysokość ma 800px czyli biorąc zdjęcie o szerokości 3000px juz przy zoomie 4x zdjęcie będzie w niższej rozdzielczości niż ekran, nie mówiąc już o zomie 10 czy 15.

P.S. tez mnie to wkurza, ale żaden program mi nie pomógł.
Pozdrawiam
 
kurcze, próbowałem już nawet wgrywać fotki o rozdzielczości 5k i dalej można zrobić zomm max 2-krotny, bo się później ostrość rozmywa..
 
rozwiązałem problem, przez przypadek natrafiłem w markecie na aplikacje o nazwie QuickPic. Jako oddzielna aplikacja tworzy galerię zdjęć, coś podobnego, jak ta oryginalna. Z tym, że nowa jest duuuużo szybsza od stockowej i wyświetla realną rozdzielczość zdjęć, więc np. takie mające z 5Mpx można śmiało zooooomować.
 
Mam tą aplikacje i rzeczywiści jest godna polecenia ze względu na szybkość w porównaniu z standardową galerią , jednak co do jakości to umożliwia ona po prostu większy zoom, i przynajmniej u mnie nie poprawia jakości obrazu.
 
ciężko poprawić jakość obrazu skoro jest on już wyświetlany z maksymalną dla danego telefonu rozdzielczością. mnie osobiście o ten zoom chodziło.
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top