Piknik na skraju drogi

Temat w 'E-Booki' rozpoczęty przez tepig, 12.07.2012.

 1. tepig

  tepig Rób Rzeczy

  Dołączył:
  04.04.2010
  wiadomości:
  3,077
  Otrzymane lajki:
  178
  Piknik na skraju drogi


  [​IMG]

  [​IMG]
  Powieść opisuje sytuację na Ziemi po wylądowaniu obcych i opuszczeniu przez nich planety. Nie wiadomo, kim byli obcy, jednakże pozostawili po sobie sporo śladów w sześciu Strefach Lądowania. Okolice te w skrócie określa się mianem Stref, zaś ślady w postaci rozmaitych tajemniczych przedmiotów badane są przez naukowców. Oficjalnie Strefy są niedostępne dla ludzi spoza Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich, jednakże nielegalne wynoszenie ze strefy przedmiotów kwitnie w najlepsze, a osoby parające się tym zajęciem są nazywane stalkerami. Mimo że Strefy są intensywnie badane, a na ich temat powstają liczne teorie, to jednak wszystkie pozostają w sferze domysłów, gdyż nauka nie jest w stanie zinterpretować występujących w niej przedmiotów i anomalii.
  Jeden z badaczy podczas rozmowy w barze stawia hipotezę, że Ziemia była miejscem chwilowego pobytu obcych, a owe tajemnicze przedmioty i anomalie to zwykłe odpadki, których ludzkość nie jest w stanie zrozumieć - tak jak owady nie są w stanie zrozumieć pozostałości po pikniku człowieka.
  Głównym bohaterem książki jest stalker Red Shoehart. Fabuła opisuje jego wybrane wyprawy do Strefy w pobliżu angielskiej miejscowości Harmont oraz ich konsekwencje. W czasie jednej z nich Shoehart wyrusza na poszukiwania Złotej Kuli mającej przynieść mu szczęście.
  [​IMG]
  Producent: Arkadij i Borys Strugaccy
  Rozmiar: 783 kb
  Rozszerzenie: .pdf  [​IMG]
  Ukryta wiadomość
  Musisz się zarejestrować lub zalogować żeby zobaczyć ukrytą zawartość

  [​IMG]

  hasło:

  Hasło do archiwum

   
  Ostatnio edytowany przez moderatora: 20.03.2017

Poleć tę stronę