Orange, Era, Plus i Play - Konfiguracja internetu i innych

  • Konfiguracja za pośrednictwem systemów automatycznej konfiguracji.

Konfiguracja telefonu w sieci Orange.

Orange.pl - Ustaw Swój Telefon

Aby wysłać ustawienia na nasz telefon, wybieramy producenta naszego telefonu, a także model komórki i klikamy "Dalej". Następnie wybieramy "Konfiguracja WAP po GPRS". Znowu klikamy "Dalej". Wpisujemy numer telefonu na który maja zostać wysłane ustawienia i klikamy "Wyślij". Po chwili nasz telefon odbierze wiadomość z ustawieniami. Zapisujemy ją.


Konfiguracja telefonu w sieci Plus GSM.

Konfiguracja

Aby wysłać ustawienia na nasz telefon, wybieramy producenta naszego telefonu, model komórki. W polu "Usługa" wybieramy "WAP GPRS" i wpisujemy numer telefonu i klikamy "Wyślij". Po chwilki nasz telefon odbierze wiadomość z ustawieniami. Zapisujemy ją.


Konfiguracja telefonu w sieci Era.

Konfigurator telefonu

Aby wysłać ustawienia na nasz telefon, wybieramy grupę do której należymy (Abonament, czy na kartę). Następnie wybieramy producenta naszego telefonu, model komórki. W polu "Usługa" wybieramy "WAPGPRS", wpisujemy numer telefonu i klikamy "Zatwierdź". Po chwilki nasz telefon odbierze wiadomość z ustawieniami. Zapisujemy ją.

Konfiguracja w Play

https://konfiguracja.playmobile.pl/hsconfig/public/service.do

1. Wpisujemy numer, model i producenta telefonu
2. Wybieramy usługę do konfiguracji i wpisujemy kod
3. Zakończenie (nie mam playa więc nie wiem:P)
  • Konfiguracja ręczna
Nie każdy telefon ma możliwość konfiguracji automatycznej w tych modelach trzeba wpisać takie ustawienia:
Orange:

APN (punkt dostępu): internet
Użytkownik: internet
hasło: internet


Plus GSM:

APN (punkt dostępu): www.plusgsm.pl

Użytkownik: Brak (pole puste)
hasło: Brak (pole puste)


Era:

APN (punkt dostępu): erainternet
Użytkownik: erainternet
hasło: erainternet

Po zapisaniu nowego profilu w telefonie, w zależności od marki telefonu:

-w niektórych aparatach należy ustawić to połączenie jako domyślne
(np. Siemens, Motorola)
-ustawić to połączenie jako domyślne dla aplikacji JAVA
(np. Sony - Ericsson)
-przy próbie połączenia aparat sam zapyta z którego profilu użytkownik chce korzystać (np. Nokia)

Pomogło?? Tak ?? To się cieszę ;]
 
Ostatnio edytowany:
A czy byłoby możliwe podanie jeszcze instrukcji do Heyah mobilny internet?
 
heyah to odłam ery xD jeśli nie pójdzie to wejdz na stronę heyah
 
Mam małe pytanko.
Co do aktywacji wideorozmów Orange ma Smsa który aktywuje WR . Jest to sms o treści WIDEO ROZMOWA pod numer 400 .
Chciałbym się dowiedzieć cz w Play jest też taka opcja.Napisałem do nich maila ale skubańcy nie odpisują już 2tyg.
 
Jest napisane, że nie wymagają dodatkowej aktywacji. Więc pewnie wystarczy zadzwonić do kogoś ;)
 
No ja mam ten problem że niestety nie mogę się połączyć z niektórymi numerami (posiadają one opcje wideorozmowy i są w zasięgu 3G).Więc jednak coś musi nie grać albo w phonie albo u nich.Albo inne sieci nie współpracują z Play co by było skandalem.
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top