Nowy skrypt forum

Forum zostało przeniesione na lepszy skrypt - XenForo ;)
Więcej info już wkrótce.
 
Ostatnio edytowany:
Forum zostało przeniesione na lepszy skrypt - XenForo ;)
Dużo lepszy skrypt :D
 
  • Lubię to
Reactions: CNK
Stare linki do tematów i forów, które zostały zaindeksowane w Google są już poprawnie przekierowywane na nowe adresy ;)
Skonfigurowane API do Twittera, Google i Facebooka.
Ustawiłem też nowe buttoniki przy temacie i cały czas zajmuje się dopieszczeniem skórki ;)

Aaaa.. były pytania o ShoutBox. Będzie oczywiście, czekam tylko na jakiś sprawdzony bod aktualną wersją forum (XenForo 1.3.0), najprawdopodobniej zakupię http://xenforo.com/community/resources/taigachat-pro-realtime-chat-shoutbox.1224/ bo jest najbardziej rozbudowany, więc myślę że najszybciej pojawi się update :)
 
Ostatnio edytowany:
Bardzo ładny i przyjemny SB :D
 
bardzo fajnie i przejrzyście teraz wszystko wygląda, zmiana na plus :D
 
  • Lubię to
Reactions: CNK
Zmiana wręcz na bardzo duży plus, w końcu nasze forum ma wygląd taki, jaki powinien mieć. Najlepsze jest to, że niemal na bieżąco jest zapisywany post, co daje możliwość powrotu do edycji w późniejszym czasie. Posty z linkami świetnie skomponowały się z resztą, miła dla oka kolorystyka... Jedyny, acz naprawdę drobny szczegół do którego mógłbym się przyczepić, to fejsowe "lubię to" zamiast dawnego "dzięki"... Z lekka zalatuje to tandetą jaką jest całe fb, no ale to może tylko moje takie zdanie.

Czekam z niecierpliwością jeszcze tylko na SB. Ogólnie dobra robota panie Prezesie ;]

P.S.: emotikonek jest tylko tyle co można wysunąć pod edytowanym tekstem czy gdzieś można znaleźć więcej?
 
  • Lubię to
Reactions: CNK
Dzięki za uznanie, cieszę się z tego, że się podoba, mimo iż jeśli chodzi o szablon, to tutaj edycja wygląda trochę trudniej niż w vBulletin, ale i tak
w miarę szybko to ogarnąłem i stworzyłem szablon bazując na kolorystyce stylów CSS ze skórki, którą już od dłuższego czasu przerabiałem jeszcze pod stare vBulletin :p

Spolszczenia oficjalnego nie ma, to co jest tłumaczyłem jak leci z angielskiego, frazę "Like" przetłumaczyłem dosłownie, ale wydaje mi się, że też jest fajnie, bo można coś polubić, nie koniecznie za to dziękując :D

A co do emotek to będzie więcej, spokojnie ;)

Największym plusem jest na pewno budowa szablonu z zastosowaniem RWD, dzięki czemu jest on stosunkowo elastyczny i dopasowuje się do ekranu naszych urządzeń :p W forach na silniku vBulletin czy IPB tego nie ma, przynajmniej nie w standardzie.

Wielkości reklam też ustawione są zmiennie, w zależności od szerokości ekranu.

Podobnie wygląda sytuacja z BB Code, przygotuje specjalny wygląd Download Box'u pod małe ekrany.

Fajnie ma się też sprawa z publikowaniem filmów wrzuconych na YouTube - wystarczy wkleić sam link, a odpowiednie BB Code doda się samo :)

Dużym plusem jest też automatyczne zapisywanie kopii roboczej postów - przy pisaniu wiadomości co jakiś czas zapisuje się szkic, dzięki czemu nawet po przypadkowym zamknięciu lub przeładowaniu strony nie stracimy całej zawartości naszej wiadomości :)

No i z całą pewnością: szybkość - dzięki zastosowaniu nowszych technologii forum działa znacznie sprawniej, jest dużo lżejsze nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

Najlepszy, najstabilniejszy i najpopularniejszy vBulletin z którego korzystaliśmy był z 2O11 i była to aktualizacja skryptu z 2007 roku. Odbiegał już znacznie standardami i nie dało się w nim za dużo osiągnąć, a szkoda inwestować w coś bez przyszłości, skoro można zmienić model :D
vBulletin od wersji 4 to już nie ten sam skrypt co wcześniej, bo teraz zamiast Jelsoftu przejęła to firma Internet Brands.. Co więcej.. XenForo jest prowadzone przez byłe kierownictwo vBulletin, nawet się sądzili (vB z xF).
Mało forów przeszło na nową wersję vB, największe albo migrowały na inne skrypty, albo dalej trzymają się tonącego statku (xda-developers, peb itd.)

XenForo is a commercial Internet forum software package written in the PHP programming language using the Zend Framework. The software is developed by former vBulletin lead developers Kier Darby and Mike Sullivan. The first public beta release of XenForo was released in October 2O10. XenForo 1.0.0 Stable was released on March 8, 2O11.[1] XenForo has several SEO features built in. Its popularity is growing, according to feedback from various community forums and weblogs.[2]

One of the developers of XenForo, Kier Darby originally served as a lead developer for the community platform vBulletin. The original owner of the software, Jelsoft, was acquired by the American new media company Internet Brands in 2007. Disagreements occurred between the lead developers and the new management over matters involving the next major release of vBulletin, version 4.0. While the team wished to make 4.0 a complete rewrite of the platform, Internet Brands insisted on using agile development atop the existing code instead. These internal conflicts resulted in most of the vBulletin developers stepping down from employment at Internet Brands in 2O09. As part of a new team, Darby and other former vBulletin developers began work on a new platform known as XenForo.
źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Xenforo

ShoutBox jak pisałem już wcześniej i odpisywałem na facebooku - będzie na pewno, kwestia czasu ;)

Edit: warto też dodać, że największe światowe fora opierają się aktualnie xenForo, większość z nich nie bez powodu dokonała takiego wyboru - tutaj lista: http://xenforo.com/community/threads/the-big-forum-list.26352/

W Polsce co prawda nie jest jeszcze zbyt popularne, ale wydaję mi się, że to głównie przez brak oficjalnego wsparcia (na angielski oficjalny support nie narzekam i złego zdania póki co nie powiem /odpukać). IPB ma najlepsze wsparcie w języku Polskim, vbHelp które zajmowało się vBulletin w Polsce też już wymarło jakiś czas temu razem z vB.. Wszystko to kwestia czasu..
 
Ostatnio edytowany:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top