Nokia Messaging


opis:


O Nokia Messaging

Co to jest Nokia Messaging?
Nokia Messaging ułatwia mobilne korzystanie z prywatnej poczty e-mail w wielu urządzeniach z oprogramowaniem Nokia S60. Nokia Messaging obsługuje wiele skrzynek pocztowych, automatyczne dostarczanie poczty, foldery IMAP, a także konta wielu usługodawców e-mail, takich jak Windows Live Hotmail, Yahoo! Mail i Gmail. Nokia Messaging umożliwia szybką konfigurację i korzystanie z poczty e-mail w urządzeniach Nokia za pośrednictwem usługi zoptymalizowanej pod kątem mobilnej poczty e-mail.
Co nowego w tej wersji programu Nokia Messaging?

* Obsługa Windows Live Hotmail adresów e-mail
* Obsługa wiadomości e-mail w formacie HTML
* Konfiguracja zaawansowanych ustawień serwera e-mail na stronie Nokia Messaging: Home
* Obsługa 18 urządzeń S60 w 17 językach
* Udoskonalone działanie aplikacji klienckiej i usługi


Ile kosztuje korzystanie z usługi Nokia Messaging?
Usługa Nokia Messaging jest obecnie oferowana w wersji próbnej. W przyszłości konsumenci będą mogli korzystać z usługi Nokia Messaging w ramach abonamentu operatora. Mogą być naliczane opłaty związane z wysyłaniem i odbieraniem danych w telefonie komórkowym, nieuwzględnione w stawkach ryczałtowych. W sprawie opłat prosimy skontaktować się z operatorem.
Ile kosztuje korzystanie z usługi Nokia Messaging podczas roamingu?
Jeśli nie chcesz ponosić nieoczekiwanych kosztów transmisji danych, możesz zawiesić dostarczanie poczty e-mail na czas pozostawania poza obszarem własnej sieci. Synchronizacja podczas roamingu jest domyślnie wyłączona. Jeśli chcesz włączyć dostarczanie wiadomości e-mail poza obszarem swojej sieci, wykonaj poniższe czynności.
Aby włączyć dostarczanie poczty e-mail w roamingu:

1. Wybierz ikonę Edytuj ustawienia w oknie klienta Nokia Messaging w swoim telefonie firmy Nokia.
2. Wybierz Kiedy synchronizować.
3. Zmień ustawienia opcji Synchronizacja podczas roamingu na W.


Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów transmisji danych, skontaktuj się ze swoim operatorem.

Zaczynamy

Jak skonfigurować usługę Nokia Messaging w moim telefonie firmy Nokia?
Aby zarejestrować się w usłudze Nokia Messaging, musisz:

* Istniejące internetowe konto e-mail
* Abonament na transmisję danych u operatora
* Obsługiwany telefon firmy Nokia
* Oprogramowanie Nokia Messaging zainstalowane w Twoim telefonie firmy Nokia


Kliknij tutaj , aby się zarejestrować. Aby zagwarantować dostarczenie instalacyjnego SMS-a, Nokia Messaging wysyła dwie wiadomości. Możesz użyć dowolnej z nich, aby pobrać i zainstalować Nokia Messaging.
Czy w moim telefonie jest już Nokia Messaging?
W zależności od modelu oraz oprogramowania urządzenia Nokia aplikacja Nokia Messaging może już na nim być zainstalowana. Jeżeli jesteś w kraju, w którym usługa Nokia Messaging jest dostępna, aplikacja Konfiguracja e-mail w telefonie pomoże Ci skonfigurować adres e-mail w usłudze Nokia Messaging. Możesz również zarejestrować się w usłudze Nokia Messaging na stronie email.nokia.com.
Dlaczego muszę podać swój numer telefonu komórkowego?
Twój numeru telefonu jest potrzebny do przesłania wiadomości tekstowej (SMS) zawierającej łącze do oprogramowania Nokia Messaging. Łącze zawarte w wiadomości SMS umożliwi Ci pobranie i zainstalowanie oprogramowania bezpośrednio w telefonie.
Firma Nokia nie wykorzysta Twojego numeru telefonu w sposób niezgodny z Warunkami korzystania z usługi i Zasadami ochrony prywatności.
Dlaczego muszę podać swoje hasło do konta e-mail?
Usługa Nokia Messaging automatycznie pobiera otrzymane wiadomości z Twojego konta e-mail. Aby uzyskać dostęp do wiadomości e-mail, Nokia Messaging potrzebuje Twojej nazwy użytkownika i hasła.
Firma Nokia nie wykorzysta Twojego hasła w sposób niezgodny z Warunkami korzystania z usługi i Zasadami ochrony prywatności.
Co się dzieje, jeśli odbieram już pocztę elektroniczną w swoim telefonie?
Usługa Nokia Messaging może bez problemu działać w Twoim telefonie razem z większością innych programów do obsługi poczty e-mail.
Jeśli jednak używasz pakietu Nokia Intellisync Mobile Suite, musisz odinstalować ten produkt przed rozpoczęciem korzystania z usługi Nokia Messaging.
Aby odinstalować pakiet Nokia Intellisync Mobile Suite:

1. Wybierz przycisk Menu swojego telefonu firmy Nokia.
2. Wybierz Instalacje.
3. Podświetl ikonę Intellisync.
4. Wybierz Opcje> Usuń.


Jak przekazywane jest powiadomienie o nadejściu wiadomości e-mail w usłudze Nokia Messaging?
Kiedy zostanie odebrana nowa wiadomość e-mail, zostanie odtworzony dźwięk powiadomienia dla wiadomości e-mail i/lub urządzenie zawibruje, a na pasku menu będzie wyświetlany znak @. Urządzenia E-Series wyświetlają też na ekranie głównym tematy ostatnich odebranych wiadomości.
Czy ktoś może przechwycić i odczytać moje wiadomości e-mail podczas transmisji w sieci bezprzewodowej?
Nie. Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, Twoje wiadomości e-mail podczas transmisji w sieci bezprzewodowej są szyfrowane przy użyciu protokołu SSL (Secure Sockets Layer).
Czy mogę odbierać połączenia za pomocą mojego telefonu komórkowego podczas odbierania wiadomości e-mail?
Tak. Podczas działania programu Nokia Messaging można nawiązywać i odbierać połączenia.
W jaki sposób...

Jak dodać lub usunąć foldery IMAP w celu synchronizacji?

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. Wybierz łącze Edytuj ustawienia obok adresu e-mail, dla którego mają zostać zsynchronizowane dodatkowe foldery. Jeśli konto e-mail używa protokołu IMAP, możesz wybrać więcej folderów do zsynchronizowania.
3. Wybierz foldery do zsynchronizowania i zapisz zmiany.


Oznaczyć wiadomość flagą monitującą?

1. W skrzynce odbiorczej wyróżnij wiadomość do oflagowania.
2. Wybierz Opcje i przejdź do Więcej
3. Wybierz Ustaw flagę monitującą, a wiadomość zostanie oflagowana. Jeżeli oflagowana wiadomość jest na koncie Yahoo! Mail lub Gmail, zostanie także oflagowana w internetowej aplikacji pocztowej.


Jak wyświetlić wiadomość e-mail HTML w programie Nokia Messaging?
Wiadomości w formacie HTML będą automatycznie wyświetlane w aplikacji Nokia Messaging. Jeżeli w wiadomości są obrazki, które chcesz wyświetlić, kliknij Pokaż grafikę w jej nagłówku. Wiadomości w formacie HTML zawierają więcej danych. Pamiętaj, że w związku z wysyłaniem i odbieraniem danych w telefonie komórkowym możesz ponosić opłaty naliczane przez operatora. Ustawienie to możesz zmienić, aby domyślnie otwierać wiadomości jako zwykły tekst. Wiadomości HTML można wyświetlać tylko w urządzeniach z oprogramowaniem S60 Feature Pack 1 i Feature Pack 2.
Aby zażądać kolejnej wiadomości SMS z łączem do oprogramowania Nokia Messaging:

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. Wybierz Zainstaluj teraz.
3. Wprowadź numer telefonu urządzenia Nokia, w którym chcesz używać usługi Nokia Messaging. Na podany numer telefonu zostaną wysłane dwie nowe wiadomości SMS. Możesz użyć dowolnej z nich, aby pobrać i zainstalować Nokia Messaging.


Jak dodać lub usunąć adres e-mail na stronie email.nokia.com?
Aby dodać adres e-mail:

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. W oknie Moje adresy e-mail wybierz polecenie Dodaj kolejny.
3. Wprowadź adres e-mail i hasło.
4. Wybierz Dalej.


Aby usunąć adres e-mail:

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. W oknie Moje adresy e-mail wybierz polecenie Usuń dla adresu, który chcesz usunąć.
3. Na następnej stronie ponownie wybierz polecenie Usuń.


Jak dodać lub usunąć adresy e-mail w moim telefonie firmy Nokia?
Aby dodać adres e-mail:

1. Na ekranie uruchamiania programu Wiadomości Nokia w urządzeniu wybierz opcję Opcje.
2. Wybierz Dodaj skrzynkę pocztową.


Aby usunąć adres e-mail:

1. Na ekranie uruchamiania programu Wiadomości Nokia w urządzeniu wybierz ikonę Ustawienia.
2. Przewiń do konta, które chcesz usunąć.
3. Wybierz Opcje-Usuń skrzynkę pocztową.
4. Wybierz Tak.


Jak zmienić hasło do mojego konta Nokia Messaging?
Aby zmienić hasło do Twojego konta Nokia Messaging:

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. W oknie Moje konto Nokia Messaging wybierz polecenie Zmień obok Hasło.
3. Wprowadź stare hasło i nowe hasło.
4. Wybierz Zapisz hasło.


Jak zaktualizować hasło dla danego adresu e-mail, którego używam w usłudze Nokia Messaging?
Jeśli zmienisz hasło do internetowego konta pocztowego u usługodawcy e-mail, aby nadal odbierać wiadomości e-mail z tego konta, musisz zaktualizować hasło w ustawieniach adresu e-mail dla Twojego konta Nokia Messaging.
Aby zmienić hasło do konta e-mail:

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. W oknie Moje adresy e-mail wybierz polecenie Edytuj ustawienia dla adresu, który chcesz zmienić.
3. Na następnej stronie ponownie wybierz kliknij przycisk Zmień hasło.
4. Na następnej stronie wprowadź nowe hasło.
5. Wybierz Zapisz zmiany.


Jak zatrzymać odbieranie wiadomości e-mail na moim telefonie komórkowym?
Aby tymczasowo zatrzymać dostarczanie dokumentów w telefonie:

1. Otwórz w swoim urządzeniu ekran uruchamiania programu Wiadomości Nokia.
2. Wybierz Opcje.
3. Wybierz Offline.


Rozwiązywanie problemów

Mam problemy z konfiguracją poczty e-mail w urządzeniu Nokia.
Nokia Messaging umożliwia konfigurację adresu e-mail w urządzeniu Nokia przy użyciu samego adresu e-mail i hasła. W niektórych przypadkach proces konfiguracji nie może ustalić ustawień usługodawcy poczty e-mail i wymaga dodatkowych informacji. Jeżeli podczas konfiguracji poczty e-mail w urządzeniu Nokia wystąpi błąd, przejdź na komputerze do strony email.nokia.com, aby utworzyć nowe konto lub dodać adres do istniejącego już konta Nokia Messaging.
Wiadomość SMS nie została jeszcze dostarczona. Co mam zrobić?
Aby zażądać kolejnej wiadomości tekstowej z łączem do oprogramowania Nokia Messaging:

1. Zaloguj się na konto na stronie email.nokia.com.
2. Wybierz Zainstaluj teraz.
3. Wprowadź numer telefonu urządzenia Nokia, w którym chcesz używać usługi Nokia Messaging. Na podany numer telefonu zostanie wysłany nowy SMS.


Jeśli masz problemy z odebraniem wiadomości SMS, możesz użyć przeglądarki internetowej w telefonie, aby pobrać oprogramowanie bezpośrednio.

1. W przeglądarce telefonu przejdź do: email.nokia.com
2. Wybierz przycisk, aby pobrać oprogramowanie Nokia Messaging.
3. Aby pobrać i zainstalować oprogramowanie, postępuj zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu telefonu.
4. Wprowadź adres e-mail i hasło.
5. Po wyświetleniu komunikatu z zapytaniem o sposób odbierania poczty wybierz opcję Automatycznie.


Jeżeli nie możesz odebrać SMS-a i jesteś w kraju, w którym usługa Nokia Messaging nie została udostępniona, Twoja poczta e-mail zostanie skonfigurowana automatycznie w aplikacji Wiadomości urządzenia Nokia z oprogramowaniem S60, a nie w aplikacji klienckiej Nokia Messaging.
Jak długo mogę przechowywać wiadomości e-mail przy użyciu Nokia Messaging?
Przy użyciu Nokia Messaging możesz przechowywać wiadomości e-mail przez maksymalnie jeden miesiąc. Wiadomości są przechowywane w pamięci telefonu, więc dobrze jest czasem zmienić liczbę zapisywanych wiadomości w ustawieniach urządzenia.

1. Przejdź do ekranu uruchamiania Wiadomości Nokia
2. Wybierz ikonę Ustawienia.
3. Wybierz Co synchronizować.
4. Wybierz Skrzynka odbiorcza.
5. Wybierz polecenie Usuń starsze niż i zmień wartość.


Po wstępnym skonfigurowaniu produktu Nokia Messaging otrzymasz wiadomości e-mail z ostatnich trzech dni, a następnie rozpocznie się automatyczne dostarczanie nowej poczty. Stare wiadomości e-mail są przechowywane zgodnie z wartością ustawioną w menu Ustawienia.
Nie mogę zarejestrować się przy użyciu adresu e-mail z Google Apps
Być może przed rejestracją w usłudze Nokia Messaging trzeba uwierzytelnić się w systemie Google. W tym celu:

1. Na używanym teraz komputerze przejdź do strony https://www.google.com/a/yourdomain.com/UnlockCaptcha, gdzie „yourdomain.com” jest nazwą Twojej domeny.
2. Wprowadź wymagane informacje (nazwa użytkownika poczty e-mail i hasło oraz litery z niewyraźnego obrazka).
3. Teraz powtórz proces rejestracji w usłudze Nokia Messaging na tym komputerze.


Moje konto Nokia Messaging zostało skonfigurowane z adresem e-mail z Windows Live Hotmail, ale nie mogę odebrać żadnych wiadomości.
Windows Live Hotmail wymaga najnowszego oprogramowania telefonicznego Nokia Messaging. Być może używasz starszej wersji tego oprogramowania. W przeglądarce telefonu przejdź do strony email.nokia.com i pobierz z niej oprogramowanie. Po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowanie Nokia Messaging automatycznie uruchomi się ponownie. Kliknij przycisk Synchronizacja, aby zacząć odbierać pocztę Windows Live Hotmail.
Mój telefon komórkowy wyświetla komunikat o błędzie, informujący o tym, że nie można połączyć z internetem. Co mam zrobić?
Twój punkt dostępu może być nieprawidłowo skonfigurowany albo telefon komórkowy znajduje się poza zasięgiem sieci. Punkt dostępu to ustawienie pozwalające Twojemu telefonowi łączyć się z internetem. Punkt dostępu używany przez Nokia Messaging możesz zmienić w menu Ustawienia.
Sprawdź, czy Twój telefon znajduje się w zasięgu sieci, i czy punkty dostępu są prawidłowo zdefiniowane. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz pobrać nowe punkty dostępu, które znajdziesz w opcji Ustawienia(w folderze Narzędzia) w Twoim telefonie.
Kiedy próbuję w innym kraju odebrać pocztę e-mail przy użyciu telefonu, wyświetlany jest komunikat o błędzie. Co to znaczy?
Nokia Messaging wymaga łączności z internetem. Najczęściej błąd ten wynika z faktu, że Twój operator nie ma umowy o roamingu z operatorami w danym kraju.
Nie otrzymuję już wiadomości e-mail na mój telefon. Co mam zrobić?
Jeśli Twoje konto jest aktywne i nie otrzymujesz wiadomości e-mail na swój telefon, sprawdź następujące kwestie:

* Być może hasło do internetowego konta e-mail zostało zmienione. W takim przypadku musisz zaktualizować ustawienia Nokia Messaging dla danego adresu e-mail, podając nowe hasło. Dzięki temu wiadomości e-mail będą dostarczane na Twój telefon. Aby zaktualizować hasło do konta e-mail, zaloguj się na swoje konto Nokia Messaging. W oknie Moje adresy e-mail wybierz polecenie Edytuj ustawienia. Kliknij polecenie Zmień hasło, wprowadź nowe hasło, a następnie wybierz polecenie Zapisz zmiany.
* Serwer Twojego konta e-mail nie odpowiada. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze swoim usługodawcą e-mail.
* Być może ustawienia konta Nokia Messaging zostały zmienione przez przypadek. Zaloguj się na koncie, aby sprawdzić, czy podane informacje wymagają aktualizacji.


Nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie.
Jeśli potrzebujesz pomocy dotyczącej Nokia Messaging, przejdź do witryny pomocy technicznej firmy Nokia i wybierz opcję Kontakt.
Nokia - Nokia Support Wayfinder

Jest to najnowsza wersja. Niestety nie znam listy zmian.







download:


niżej


Linki sprawdzone (12.03.10r.) //speedzioch​
Linki sprawdzone (03.07.10r.) //Matheo11​
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top