LTE w Plusie - kilka pytań

Nawiązując do tego tematu Router Asus DSL-AC68U dwa pytania mam dość walki z Internetem od Orange, umowa mi się kończy w styczniu. Zastanawiam się nad internetem w Plusie LTE, słyszałem pochlebne opinie znanych mi osób; jedyny mankament to ze ja będę korzystał z torrentów oraz lubię pograć sobie przez internet w COD, co do torków to korzystam wyłącznie z shella.
W domu mamy 3 telefony w Plusie na kartę, ja, mama, oraz braciak mamy. Być może dadzą jakiś rabat, czy tam większy limit. Co do LTE to w telefonie mi łapie, mimo że mieszkam na wsi.

Wystarczy zobaczyć screeny jaki mam internet:
Screen_Hunter_39_Sep._17_14.18.jpg

1522087436401.png


Znalazłem tylko ten temat na forum ale jest stary i dotyczy Cyfrowego Polsatu Cyfrowy Polsat LTE

Proszę o porady, może ktoś z Was korzysta - chce się dowiedzieć jak to wygląda w praniu
:-)
 
Internet LTE to ogólnie dobry pomysł ale tylko i wyłącznie na wsi lub miastach do 50k ludzii do rzeczy które mogą mieć trochę opóźnienia (problem z gubieniem pakietów).

Mieszkając w Łodzi, w godzinach szczytu internet był ok.3 MBps, dostałem smsa od orange że oni tak mają i należy się spodziewać, nie zamierzają dodawać nowych stacji BT.

Mieszkając w dużo mniejszym mieście 30k ludzi internet też był słaby, do czasu.

Internet mam w Orange tak jak Ty, ile ja się nabluźniłem na tą sieć to jest masakra, z tym że okazało się że to wcale nie ich wina.

Po pierwsze, kup porządną antenę LTE. Bez anteny mój net był w porywach do 10mbps, z anteną, powyżej 120 (antena MIMO), wejdź na cybertech.pl.

Ja kupiłem Router TL-MR3420 do modemów LTE/HSPA+/3G/2G i Antenę Dualna LTE/4G 15dBi. (w sumie ponad 300zł) Nawet jeśli orange nie wypali to przyda Ci się do PLUSa, sam nie spodziewałem się aż takiego przyśpieszenia. Zawsze możesz też zwrócić.

Niestety operatorzy sieci mają problem z zasięgiem, w telefonach i modemach nie wyciągniesz za dużo, a bardzo łatwo jest oczernić firmę że coś działa słabo lub w ogóle, sam się na tym przejechałem.

PS. Pamiętaj że im mniej kabla między anteną a routerem tym lepiej.
 
Dziękuje Kamil za poradę :-)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top