LTE w Plusie - kilka pyta艅

G

Geronimo

Turysta
Nawi膮zuj膮c do tego tematu Router Asus DSL-AC68U dwa pytania mam do艣膰 walki z Internetem od Orange, umowa mi si臋 ko艅czy w styczniu. Zastanawiam si臋 nad internetem w Plusie LTE, s艂ysza艂em pochlebne opinie znanych mi os贸b; jedyny mankament to ze ja b臋d臋 korzysta艂 z torrent贸w oraz lubi臋 pogra膰 sobie przez internet w COD, co do tork贸w to korzystam wy艂膮cznie z shella.
W domu mamy 3 telefony w Plusie na kart臋, ja, mama, oraz braciak mamy. By膰 mo偶e dadz膮 jaki艣 rabat, czy tam wi臋kszy limit. Co do LTE to w telefonie mi 艂apie, mimo 偶e mieszkam na wsi.

Wystarczy zobaczy膰 screeny jaki mam internet:
 alt=
 alt=

Znalaz艂em tylko ten temat na forum ale jest stary i dotyczy Cyfrowego Polsatu Cyfrowy Polsat LTE

Prosz臋 o porady, mo偶e kto艣 z Was korzysta - chce si臋 dowiedzie膰 jak to wygl膮da w praniu
:-)

kamil79123

kamil79123

Turysta
Internet LTE to og贸lnie dobry pomys艂 ale tylko i wy艂膮cznie na wsi lub miastach do 50k ludzii do rzeczy kt贸re mog膮 mie膰 troch臋 op贸藕nienia (problem z gubieniem pakiet贸w).

Mieszkaj膮c w 艁odzi, w godzinach szczytu internet by艂 ok.3 MBps, dosta艂em smsa od orange 偶e oni tak maj膮 i nale偶y si臋 spodziewa膰, nie zamierzaj膮 dodawa膰 nowych stacji BT.

Mieszkaj膮c w du偶o mniejszym mie艣cie 30k ludzi internet te偶 by艂 s艂aby, do czasu.

Internet mam w Orange tak jak Ty, ile ja si臋 nablu藕ni艂em na t膮 sie膰 to jest masakra, z tym 偶e okaza艂o si臋 偶e to wcale nie ich wina.

Po pierwsze, kup porz膮dn膮 anten臋 LTE. Bez anteny m贸j net by艂 w porywach do 10mbps, z anten膮, powy偶ej 120 (antena MIMO), wejd藕 na cybertech.pl.

Ja kupi艂em Router TL-MR3420 do modem贸w LTE/HSPA+/3G/2G i Anten臋 Dualna LTE/4G 15dBi. (w sumie ponad 300z艂) Nawet je艣li orange nie wypali to przyda Ci si臋 do PLUSa, sam nie spodziewa艂em si臋 a偶 takiego przy艣pieszenia. Zawsze mo偶esz te偶 zwr贸ci膰.

Niestety operatorzy sieci maj膮 problem z zasi臋giem, w telefonach i modemach nie wyci膮gniesz za du偶o, a bardzo 艂atwo jest oczerni膰 firm臋 偶e co艣 dzia艂a s艂abo lub w og贸le, sam si臋 na tym przejecha艂em.

PS. Pami臋taj 偶e im mniej kabla mi臋dzy anten膮 a routerem tym lepiej.

Ostatnie posty