Jesteśmy uzależnieni od telefonów komórkowych?

Czy jesteśmy uzależnieni od telefonów komórkowych?


  • Ilość głosujących
    26
  • Poll closed .
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
- Obserwując współczesne trendy konsumpcyjne, dochodzę do wniosku, że najbardziej pożądanym gadżetami w XXI wieku są telefony komórkowe - pisze anusia86 z Portalu o Trendach. Są to swego rodzaju dodatki do naszego codziennego życia, które w jakimś stopniu odkrywają przed innymi naszą osobowość.
W zależnośći od wieku oraz naszego statusu chcemy mieć różne telefony. Jeśli zobaczymy osobę z iPhonem, to możemy łatwo stwierdzić, że jest to osoba podążająca za współczesnymi trendami, która chce być cały czas na topie oraz lubi proste i klarowne rozwiązania. Z drugiej strony iPhone jest produktem masowym, który może oznaczać, że nie jesteśmy indywidualnościami, gdyż w takim wypadku raczej wybralibyśmy telefon, który nie jest powszechnie używany. Z kolei jeśli w dłoni danej osoby zobaczymy Blackberrego, to możemy stwierdzić, że jest to biznesmen, który jest człowiekiem zorganizowanym i lubi mieć wszystko poukładane. W Polsce jest to telefon mało popularny, przez co możemy stwierdzić, że osoba jest indywidualnością, gdyż nie jest to produkt tak masowy jak iPhone. Z drugiej strony w Stanach Zjednoczonych Blackberryego ma praktycznie każdy i tym samym nie możemy mówić tu o odzwierciedlaniu naszej osobowości.
Na pewno telefony komórkowe stały się urządzeniem, bez których nie wyobrażamy sobie już życia i które w jakimś stopniu są częścią rzeczywistości, którą sobie kreujemy. W końcu nie jest to tylko urządzenie do dzwonienia, ale również do słuchania muzyki, sprawdzania poczty i surfowania po internecie.
- Ja jedynie się zastanawiam, czy za kilka lat nie będzie tak, że to urządzenia elektroniczne będą kierować naszym życiem. Gdyż obserwując ludzi, już teraz dochodzę do wniosku, że w jakimś stopniu kierują, gdyż często kupujemy urządzenia elektroniczne, które tak naprawdę nie są nam potrzebne... I stajemy się ich więźniami, dlatego gorzej będzie za kilka lat jak to one przejmą władzę nad człowiekiem - konkluduje Autorka artykułu.


(ź) trendz.pl
 
Ja raczej nie jestem uzależniony od telefonu, przynajmniej tego nie czuję, ale jak nie mam go przy sobie to czuję pewien brak ;] Telefon komórkowy w pewnym sensie zastępuje mi internet- komunikacja z innymi.
 
Ja też nie czuje uzależnienia. Chociaż spędzam z komórką dużo czasu, potrafię się powstrzymać. Raz zapomniałem wziąć jej na wakacje i jakoś mi jej nie brakowało.
 
Też uważam że jestem uzależniony od telefonu...noszę go wszędzie i zawsze przy sobie a jak go nie wezmę to czuję się głupio i cały czas czuję brak komy...może to przyzwyczajenie ponieważ komę mam od 6 lat chyba już;-)
 
Ja jak kolega wyżej gdzie bym nie poszedł to telefon mam przy sobie ale nie używam go cały czas rzadko kiedy na nim gram i wogóle dlatego uważam że nie jestem uzależniony
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top