Jak zainstalować gry na androidzie - poradnik [temat archiwalny]

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Nie ma możliwości usunięcia apki SU :D chyba że przez TitaniumBackup :P ale nwm czy to coś zmieni bo myślę że syf po roocie zostaje :D np taki busybox, nwm czy się odinstaluje jak usuniesz roota, możesz odrootować fona przez to przez co rootowałeś, zwykle jest przycisk root i unroot, gwarancję tracisz teoretycznie, wgrywasz brandowany czysty soft i oddajesz na gwarancje i jest git ;)

[md=ziomal123]nodi32 staraj się pisać pełne wyrazy, bo niektórzy mogą nie zrozumieć.[/md]
Jak skopiuje ważne plik i potrzebne pliki z smartfona do komputera. To można spokojnie zrobić hard reset. Instalujemy rom brandowany od operatora, kasujemy licznik, hard reset i telefon jak by był nowy a śladów już nie widać.
 
Witam,

w najnowszym Androidzie 4.1.1 w Galaxy S III podany sposób nie działa. Żadne gry nie działają. Proszę o pomysły jak to rozwiązać ? Np PES12 wrzucam na kartę pamięci do android/data/ instaluje apk w obojetnie jaki folderze i nie widzi sciazki. Czarny ekran i nic wiecej.

Może trzeba shakować system?

Proszę o realną pomoc bo mam od niedawna telefon z androidem ale znowu z drugiej strony instalacja nie jest jakąś wielką sztuką.

Nie działają mi gry gdzie pliki na SD trzeba wrzucić. Automapa instaluje i pobiera się sama przez wifi wiec dziala poprawnie.

W nowych telefonach nie trzeba tylko Astro chyba instalowac bo jest standardowy program MOJE PLIKI i nim instalacja też działa.

Proszę o pomoc !

Pozdrawiam
 
W nowych telefonach nie trzeba tylko Astro chyba instalowac bo jest standardowy program MOJE PLIKI i nim instalacja też działa.
Tak, na S3 powinieneś mieć opcję instalacji wbudowanym eksplorerem, więc ASTRO nie będzie do niczego potrzebne ;)

. Żadne gry nie działają. Proszę o pomysły jak to rozwiązać ? Np PES12 wrzucam na kartę pamięci do android/data/ instaluje apk w obojetnie jaki folderze i nie widzi sciazki. Czarny ekran i nic wiecej...
Nie działają mi gry gdzie pliki na SD trzeba wrzucić. Automapa instaluje i pobiera się sama przez wifi wiec dziala poprawnie.
Obstawiam, że wrzucasz pliki do złego folderu, lub mają złą nazwę. Gdy wrzuciłem plik obb z GTA Vice City bez folderu też miałem czarny ekran. Jak już wrzuciłem do dobrego folderu przeintalowałem od nowa grę i działa dobrze.
 
a może u mnie jest problemem, że struktura karty i pamięci telefonu wygląda w następujący sposób ?

http://imageshack.us/a/img834/6102/screenshot2013011214384.png

kurde sprawdzałem z paroma grami nie działa. Może dasz mi link do jakieś gry która na pewno Ci działa i sprawdzimy na przykładzie ?
___________________
=====Dodano:=====
u mnie jest "sdcard0" a wszędzie w poradnikach jest samo "sdcard" może stąd problemy ze znalezieniem lokalizacji ?
 
sprawdź, gdzie automapa zainstalowała pliki, może spróbuj jakąś małą grę z plikami na sd pobrać (zainstalować apk a pliki przez wifi pobrać) i zobaczyć gdzie one są.
 
sprawdź, gdzie automapa zainstalowała pliki
zły pomysł, bo AutoMapa pliki pobiera do katalogu /sdcard/AutoMapa/ ;)

spróbuj jakąś małą grę z plikami na sd pobrać
Pobierz z Google Play np. darmowe Bombshells https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glu.bombshells&hl=pl u mnie ta gra pliki pobiera do katalogu: /sdcard/Android/obb/com.glu.bombshells/

Zainstaluj u siebie i zobacz, gdzie zapisały Ci się pobrane pliki.
 
Nie mam akurat dostepu do WIFI takze podajcie nazwe jakies gry ktora mniej wazy bo podana wyzej zajmuje az 500 mb.

Tak automapa wgrala mi sie do katalogu /sdcard0/AutoMapa/ wiec chyba to nie jest dobry przyklad
 
więc pliki powinny być w sdcard0/android/data
część aplikacji trzyma tam swoje cache. sprawdź czy są jakieś foldery zaczynające się od com. w sdcard0/android/data/
 
więc pliki powinny być w sdcard0/android/data
część aplikacji trzyma tam swoje cache. sprawdź czy są jakieś foldery zaczynające się od com. w sdcard0/android/data/
Ale pliki, które gra pobiera z internetu (.obb) wrzucamy zazwyczaj do katalogu obb według tego szablonu:
'/sdcard/Android/obb/com.nazwa-producenta.nazwa-gry/plik.obb'
W /data/ trzymane są dane i ustawienia aplikacji i gier + aplikacje systemowe.
 
a więc tak widze ze blombshells zaczelo sie instalowac do katalogu /storage/sdcard0/Android/obb/com.glu.bombshells - niestety przerwalem instalacje i pobieranie bo obecnie nie mam dostepu do WIFI, moze po pracy w MC donald uda mi sie sciagnac cala gre.

w sdcard0/android/data/ jest bardzo duzo katalog np. com.android.contats , com.facebook.katana, com.metago.astro, pl.gadugadu

Wydaje sie ze lokalizacja jest dobra ale w takim razie dlaczego PES12 nie moze znalezc plikow z tej lokalizacji czyli sdcard/android/data ( po wlaczeniu gry wyswietla sie czarny ekran a czasem wskakuje w prawym dolnym rogu napis LOADING pozniej wyskakuje komunikat ze nie znaleziono plikow).


JAK MACIE W SWOIM GALAXY S iii JAK WCHODZICIE W APLIKACJE moje PLIKI MACIE /sdcard/ czy /sdcard0/ ?? jaką wersje android macie ?

PROSZĘ O POMYSLY I POMOC BO JUZ NIE MOGE TAKA PROSTA RZECZ A KLOPOTY !
___________________
=====Dodano:=====
zaczynam myśleć że może karta pamięci ze jest włożona coś przeszkadza ? i dlaczego ona się smiesznie nazywa "extSdCard" ??

Czy jest możliwość ręcznej zmiany nazwy pamieci "sdcard0" na "sdcard" tak jak to sie robi na komputerze zmienia sie nazwe woluminu dysku ?
 
Wydaje sie ze lokalizacja jest dobra ale w takim razie dlaczego PES12 nie moze znalezc plikow z tej lokalizacji czyli sdcard/android/data ( po wlaczeniu gry wyswietla sie czarny ekran a czasem wskakuje w prawym dolnym rogu napis LOADING pozniej wyskakuje komunikat ze nie znaleziono plikow).
No ale jak masz wersje z plikiem obb to pliki wrzucasz nie do /data/ tylko do /obb/ :P

Z tego co znalazłem w necie, to problemy ze zmienioną nazwą na sdcard0 miały osoby które instalowały/mają rom z Andkiem JellyBean (również w wersji stockowej) - więc to raczej od systemu będzie zależeć struktura i nazewnictwo kart.

booyackasha
That is what I'm trying and seem to get that problem only when I flash Jelly Bean. I never had any problem flashing any of the AOKP builds before

dmitrykos
The problem is fixed and new version will work just fine.
http://neutronmp.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=464

NSutherl
After flashing Jelly Belly v10.0, I was getting annoyed knowing that there were 2 different storage locations (/sdcard and /sdcard/0), so I looked into it and here's what I found:

I had 2 different directories under /sdcard. Inside /sdcard, I had the normal folders that Android and apps create (like Alarms, data, DCIM, etc...) as well as a folder named 0. Inside this /sdcard/0 folder, I had all of the folders I had pre 4.2 Jelly Bean, including the standard Android folders and all the folders I had created (folders I created to organize the ROMs, kernels, etc that I have on my sd card).

So it seems like when you flash your first 4.2 ROM, it creates a backup of your /sdcard directory under this /sdcard/0 folder. From then on, /sdcard becomes the default directory where Android functions.

Oddly enough, I found 3 virtual symlinks that had the same file structure. These locations were:

/storage/emulated/0 and /storage/emulated/0/0 (new and "backup" locations, respectively)
/storage/emulated/legacy and /storage/emulated/legacy/0 (new and "backup" locations, respectively)
/storage/sdcard0 and /storage/sdcard0/0 (new and "backup" locations, respectively)

In al, there were 4 locations that had the exact same data. I merged all of the /sdcard/0 "backup" folders to /sdcard so everything was in 1 location. Hope this helps someone and please share your own insights.
http://androidforums.com/verizon-galaxy-nexus-all-things-root/649940-4-2-sdcard-sdcard-0-observation.html
 
JellyBean ?? gdzie to sprawdzić ? w Wersji jądra będzie ?
 
JellyBean ?? gdzie to sprawdzić ? w Wersji jądra będzie ?
Lewy klawisz/Ustawienia/Informacje o telefonie (ja mam np. MIUI z wersją Androida 4.0.3 - Ty zapewne masz Andka 4.1.x albo 4.2.x)

A do poczytania o JB: Android - Android 4.1, Jelly Bean
 
Android 4.1.1

chyba to nie są gry na tę wersję androida.

Mój kolega ma ten sam galaxy z androidem 4.1.1 robił wszystko jak w tym poście i nie działa

https://forum.gsmx.pl/54302/pes-2O12-android-apk-sd.html


dziwne zeby na nowego galaxy nie bylo gier.


Jest ktos co ma galaxy S III i dzialaja mu gry z forum ???
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Hej,

był mały postęp wkurzyłęm się i wrzuciłęm gre PES12 do wszystkich mozliwych katalogow na karte i na pamiec telefonu do android/data i android/obb i android po prostu.

Włączył mi się napis loading w dolnym rogu i później wyświetlil się napis KONAMI i właczyło się menu i muzyka.

Było napisane Tap Anywhere lecz nie bylo reakcji na dotyk nic a nic.

Pozniej zostawilem katalog tylko w pamieci telefonu/android.data

właczyło sie i to samo.

Zaktualizowalem soft do android 4.1.2.


Cholera kto wymyslil taki nowy telefon niby super a zadne gry nie dzialaja. Ma ktos podobny problem z swoim Galaxy S III ??
 
U mnie na Sgs3 PES2012 też nie działa :/
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top