Jak dbać o baterię w smartfonie? Jak poprawnie ładować telefon?

Cześć, pewnie już było, ale jednak męczy mnie pytanie: jak sensownie ładować telefon?
Otóż kupiłem nowego U11. Nie można w nim normalnie wymienić baterii, a nie chcę zjechać jej od razu...
Czy rozładowywać do zera, czy to nie ma teraz znaczenia? Dodam, że ładuję oryginalną ładowarką ☺️
 
Nie ma znaczenia, ale nie powinno się ładować całą noc i rozładowywać do zera (nie chodzi mi o pierwszy raz, a ogólnie).
Z tego co kojarzę to najlepiej ogniwo zachowuje się przy bodajże 15-90%.
 
Trzymaj procenty w przedziale 15-90 i będzie dobrze. Ładuj kiedy chcesz. To w sumie tyle.

A i jeszcze jedno. Jak masz szybką ładowarkę a chcesz ładować w nocy(czego nie polecam) warto użyć wolniejszego adaptera tj. np. 0,5 A.
 
Z doświadczenia na kilku telefonach, jedne ładowane do 80% i nigdy nie rozładowywane poniżej 15%, inne ładowane od 0 do 100, jeszcze inne ładowane jak popadnie od 50 do 60, od 0 do 30, od 70 do 90, od 5 do 100, we wszystkich przypadkach bateria do wymiany po ok 1,5 roku do dwóch lat. Teraz ładuję U11 ładowarką z QC od roku jak popadnie, i nic się nie dzieje. Czasem zdarzy się rozładować telefon do 0. Trzyma jak nowa.
Imo, nie ma się co pieścić, bateria i tak się zużyje bo taka jej natura.
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top