Android 5+ Gra android - pytania praktyczne

Temat w 'Gry Android' rozpoczęty przez program204, 26.07.2017.

 1. program204

  program204 Świeżak

  Dołączył:
  26.07.2017
  wiadomości:
  1
  Otrzymane lajki:
  0
  Witam,

  Aktualnie zajmuję się pisaniem gry na Androida, po czym zamierzam napisać bliźniaczą na system iOS.
  Zaczynając od tej pierwszej, chcę wykorzystać możliwość monetyzacji i przy zainteresowaniu użytkowników, trochę na niej zarobić.
  Jednak, tu zwracam się do Was – doświadczonych kolegów.
  Podczas poszukiwań informacji spotkałem wiele sprzecznych danych dotyczących kwot, które są wypłacane za klikanie w reklamy przez użytkowników (CPC), a także ich wyświetlanie (CPM), samych sposobów monetyzacji oraz sposobu rozliczania z Google.
  Powiedzcie mi, proszę, jak to wypada w praktyce?
  Wiem, że np. na platformie Google AdMob mogę ustalić sobie rodzaje reklam, a także poprowadzić konkretne kampanie reklamowe, za które to ja płacę i które mają zareklamować mój projekt. Jak to wygląda i kiedy reklamy pojawiają się w mojej aplikacji (tu grze)? Czy wiąże się to z kosztami pośredniczymi dla Google, poza samą opłatą za umieszczenie aplikacji w Sklepie Google? Jak to się ma do moich zarobków? Czy mogę również wybrać JAKIEGO typu reklamy pojawiają się w mojej grze i czy przypływy z nich pochodzą z CPC / CPM?
  Znalazłem informacje, że średnie zyski z CPC wynoszą 0,09$ za kliknięcie, a z CPM jest to ok. 5$ za 1000 wyświetleń reklamy. Czy te dane są rzeczywiste i to mój faktyczny zysk?
  Tudzież w kwestii iOS, czy możliwe jest tu użycie Google AdMob czy też są inne odpowiedniki na ten system?

  Z góry dzięki za każdą, konkretną i faktyczną odpowiedź. :D
   

Poleć tę stronę