Dziwny problem z pendrivem

Witam. Jakiś czas temu zepsuł mi się Patriot Xporter 16GB. Otóż wkładam ja pendrive'a jak zwykle do gniazda z przodu kompa (wiem, źle, ale nie mam zamiaru codziennie czołgać się pod biurkiem).

1. Na początku normalna reakcja:

2. Klikam "Kontynuuj bez skanowania"... (Skanowanie trwa ze 2 minuty, kończy się i przechodzimy do punktu 4). Wyszukiwanie zawartości nie dochodzi do skutku:

3. Czekanie, bo nic się nie dzieje. Znikają dane na temat zawartości urządzenia:

4. Komputer "rozpoznaje" pendrive'a, oto co się ukazuje we "właściwościach":


No i tyle. Wszelkie próby sprawdzania dysku w poszukiwaniu błędów kończą się na tym:



Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje sposób/program, aby odzyskać pliki z pendrive'a. Myślę, że jest taka możliwość, bo tuż po włożeniu urządzenia do huba niby mogę na nim coś zapisać (np. obrazek z painta):


...jednak gdy kliknę "Zapisz" zaczyna się dwuminutowe ładowanie, kończące się punktem 4.

Jakieś pomysły? ;/
 
Recuva ponoć dobry jest
 
Z tego co widzę Recuva umożliwia odzyskanie przypadkowo usuniętych plików... Obawiam się, że u mnie to nie zadziała, bo pliki na moim pendrivie wciąż są. Po prostu nie mam do nich dostępu, bo komp rozpoznaje system plików FAT32.

@DÓŁ
Czyli twierdzisz, że zginęła partycja dysku?
 
Ostatnio edytowany:
Do przywrócenia danych polecam GetDataBack for FAT/NTFS. Zamiast wersji z Krakowa szukaj Portable - w zoologicznym jest tego dużo, a jak nie masz konta/transferu - pisz na PW.
Odzyskiwałem nim już ostatnio dane z Galaxy Aca i do tego kilka razy ze swoich dysków :P

Później format, a jeśli się nie będzie dało to np. progsem do zarządzania partycji: EaseUS Partition Master - wersje do domowego użytku można pobrać ze strony producenta całkowicie za darmo.

Jeśli to też nie pomoże to już raczej nic z tego nie będzie.
 
Formatowanie pendriva zostawmy temu programowi: HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 download - Programy & Spolszczenia. Uratował mojego pendraka :P
 
No dobra, w takim razie najpierw powinienem spróbować przywrócić partycję z TestDiskiem, potem przywrócić dane z GetDataBack, a na końcu format... Dobrze zrozumiałem? :P
 
TestDisk nie widzi pendrive'a. :x Pokazuje tylko dyski wewnętrzne.

No z tyłu kompa to mi nawet pena nie poznaje, jakbym go nie wkładał... Ale popróbuję jeszcze, bo tam tyle kabli że się nie dziwię ;/
 
Ostatnio edytowany:
Ojj to baaardzo niedobrze... Sprawdzasz z tyłu komputera? :)
 
Znalazłem trochę czasu i ogarnąłem programy, które mi poleciliście...
HP USB Disk Storage Format jakoś wykrył mi pendrive'a, lecz zanim dokonam formatu chciałbym spróbować jednak odzyskać dane :P
GetDataBack can even recover your data when the drive is no longer recognized by Windows. It can likewise be used even if all directory information - not just the root directory- is missing.
Brzmi zachęcająco - oby zadziałało. :]


Zanim darmowa wersja demo się ściągnie, proszę o pewną informację... Czy powinienem dokonać formatu FAT32 czy NTFS? Korzystam wyłącznie z Windowsa, często odpalam różne programy/gry z pendrive'a.
 
Na FAT32 będzie działał szybciej raczej, nie obsługuje plików powyżej 4GB...
 
Jak używasz na Visćsie i wyżej, to możesz go na exFAT zrobić. XP SP3 po instalacji jakiegoś patcha też obsługuje. Ja mam 16GB na NTFS, ale trzeba go wyłączać przez bezpieczne usuwanie sprzętu
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top